ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

اگر شما هم در فکر انواع راه های مهاجرت کاری و تحصیلی به کانادا هستید، حتما تا به حال به فکر اخذ ویزای فرصت مطالعاتی کانادا بوده اید. شما با دریافت این نوع ویزا می توانید به کشور کانادا مهاجرت کرده و در یکی از دانشگاه های برتر این کشور و با بهره گیری از امکانات و تجهیزات دانشگاه و در اختیار داشتن کامل ترین کتاب های مرجع و معتبرترین مقالات، به تحقیق و مطالعه در یک زمینه خاص بپردازید. در ادامه این مقاله به طور مفصل درباره شرایط اخذ این ویزا، مدارک لازم، مراحل و مزایای آن توضیح داده ایم. پس برای یافتن پاسخ سوالاتتان در این زمینه، با ما همراه باشید.

اگر دانشجو و یا استاد دانشگاه هستید، ویزای فرصت مطالعاتی کانادا به شما این امکان را می دهد که از راه تحصیلی و با شرکت کردن در دوره های مطالعاتی و تحقیقاتی دانشگاه های کشور کانادا، به طور موقت به این کشور مهاجرت کنید. در مدتی که ویزای شما اعتبار دارد و مشغول انجام مطالعه و تحقیق درباره موضوع یا پروژه خاصی هستید، دانشگاه تمامی شرایط و امکانات لازم را در اختیار شما قرار می دهد.

همانطور که می دانید کشور کانادا در زمینه علم و دانش، همواره کشوری قدرتمند و پیشرفته بوده و بسیاری از متقاضیان مهاجرت کاری یا تحصیلی، این کشور را به عنوان مقصد نهایی مهاجرت خود انتخاب می کنند. پس دریافت ویزای فرصت مطالعاتی کانادا فرصتی طلایی برای پیشرفت و ترقی شما محسوب می شود و چنانچه در زمان اقامت خود موقعیت شغلی مناسبی پیدا کنید، می توانید ویزای خود را ویزای کاری تبدیل کرده و پس از گذشت مدت زمان معینی، حتی اقامت دائم این کشور را نیز دریافت کنید.

ویزای کانادا

 

مراحل دریافت ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

برای دریافت ویزای فرصت مطالعاتی کانادا باید مراحلی را طی کنید که در این بخش به توضیح این مراحل می پردازیم. در ابتدا شما باید دانشگاه مد نظر خود را انتخاب کرده و سپس با اساتیدی که حوزه مطالعاتی شان به موضوع تحقیق شما مرتبط است مکاتبه کنید و تمایل خود را برای همکاری در این زمینه و حضور یافتن در دوره های فرصت مطالعاتی به آن ها اعلام کنید. سپس در صورتی که استاد با درخواست شما موافقت و موضوع تحقیق شما را تایید کند، باید از سمت دانشگاه مقصد برای شما نامه پذیرش ارسال شود.

در مرحله بعدی باید از دانشگاه مبدا یا همان دانشگاه محل تحصیل خود نامه کمک مالی دریافت کنید تا در زمان شرکت در دوره ها، شما را از نظر مالی حمایت کنند. سپس باید فرم های مربوطه را در سایت دانشگاه مقصد و مبدا تکمیل و اطلاعات اولیه خود را به همراه توضیحاتی در خصوص موضوع تحقیق خود به آن ها ارائه کنید. مرحله آخر، صدور نامه خروج از کشور و ویزای فرصت مطالعاتی کانادا برای شما است.

اخذ ویزای کانادا

 

شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

برای اخذ ویزای فرصت مطالعاتی کانادا و پیش بردن تحقیقات و پژوهش های خود در دانشگاه های این کشور، شرایط و مدارکی نیز مورد نیاز است. اولین شرط این است که هنگام ارسال درخواست پذیرش، حداقل 3 سال از شروع مقطع دکترای شما گذشته باشد، در آزمون جامع نمره قبولی کسب کرده باشید و رساله دکترایتان نیز مورد تایید باشد. همچنین باید مدرک زبان معتبر با حداقل نمره تعیین شده از سمت دانشگاه مقصد را نیز داشته باشید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای فرصت مطالعاتی کانادا نیز به شرح زیر هستند:

·         پاسپورت معتبری که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد

·         عکس رسمی و واضحی که در سال جاری گرفته شده باشد

·         مدارک شناسایی ترجمه شده مانند کارت ملی و شناسنامه

·         گواهی سو پیشینه و گواهی سلامت

·         اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی در کانادا

·         فرم های تکمیل شده اطلاعات شخصی، خانوادگی و تحصیلی

·         ترجمه سند ازدواج در صورت لازم، ترجمه اسناد ملکی، اتومبیل و…

·         و…

این مدارک و سایر مواردی که ممکن است نیاز باشد را باید به صورت رسمی و ترجمه شده به سفارت مربوطه ارائه دهید و در صورتی که تاییدیه دانشگاه مبدا و پذیرش دانشگاه مقصد را داشته باشید، ویزای شما صادر می شود. مدت اعتبار این ویزا به دانشگاه مقصدتان و دوره مطالعاتی که قصد شرکت در آن را دارید، بستگی دارد.

اخذ ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

 

مهاجرت به کانادا از طریق فرصت مطالعاتی چه مزایایی دارد؟

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، ویزای فرصت مطالعاتی کانادا شرایطی را برای شما فراهم می کند که در حیطه مطالعاتی و پژوهشی خود از امکانات لازم بهره مند شوید و پس از مدتی شاهد پیشرفت چشمگیری در روند تحقیقات خود و نیز دانش و مهارت های آکادمیکتان باشید. دانشگاه های کانادا همواره در زمینه تحصیل، تحقیق، پژوهش، پروژه های مطالعاتی، امکانات آزمایشگاهی و… از برترین دانشگاه های دنیا بوده و هستند و همچنین علاوه بر در اختیار گذاشتن امکانات و تجهیزات، دسترسی شما را به جدیدترین و کامل ترین منابع دنیا و به زبان اصلی فراهم می کنند.

ویزای فرصت مطالعاتی کانادا همچنین می تواند پلی برای یافتن جایگاه شغلی عالی در این کشور و صدور ویزای کاری برای شما باشد. پس از گذشت چند سال (عموما بین 3 تا 5 سال) از اقامت شما در کشور کانادا، می توانید اقامت دائمی این کشور را گرفته و با خانواده خود به طور دائمی به این کشور مهاجرت کنید و زندگی، کار و تحصیل در کشوری پیشرفته و زیبا را تجربه کنید.

ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

 

هزینه دریافت ویزای فرصت مطالعاتی کانادا چقدر است؟

یکی از مواردی که برای بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا و شرکت در دوره های فرصت مطالعاتی چالش برانگیز است، مسئله هزینه های دریافت ویزا، زندگی و تحصیل در این کشور است. در پاسخ به سوال شما که مجموع این هزینه ها چقدر است باید بگوییم که عوامل بسیاری بر تخمین هزینه نهایی تاثیرگذار هستند. از جمله این موارد می توانیم به شهر و دانشگاه مقصد شما و مدت زمانی که دوره مطالعاتی به طول می انجامد اشاره کنیم. این مدت زمان نیز بستگی به دانشگاه و موضوع پژوهش شما دارد و به عنوان مثال ممکن است بین 6 تا 12 ماه متغیر باشد.

سایر هزینه های مربوط به ویزای فرصت مطالعاتی کانادا شامل هزینه های زندگی در شهرهای مختلف این کشور، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و خدمات شهری، هزینه تهیه مسکن و یا خوابگاه دانشجویی، خرید وسایل شخصی، تهیه غذا و پوشاک، هزینه بیمه و خدمات درمانی و همچنین هزینه دریافت ویزا و پاسپورت و تهیه بلیت هواپیما و… است.

دریافت ویزای مطالعاتی کانادا

 

بهترین دانشگاه های کانادا برای مهاجرت از طریق فرصت مطالعاتی

انتخاب دانشگاه مقصد، موضوع بعدی در زمینه ویزای فرصت مطالعاتی کانادا است. کشور کانادا بالغ بر 130 مرکز آموزشی دارد که پذیرای دانشجویان مستعد و توانمند بین المللی در دوره های فرصت مطالعاتی خود هستند. از جمله برترین دانشگاه های کانادا می توان دانشگاه بروک در شهر انتاریو، مک گیل در کبک، مک کستر در انتاریو، دالهوس در نوا اسکوشیا، مونترئال در کبک، کویینز در انتاریو، لاوال در کبک، ویکتوریا در بریتیش کلمبیا، دانشگاه تورنتو در شهر انتاریو، رجاینا در ساسکاچوان، اتاوا در انتاریو، کلگری در آلبرتا، گوئلف در انتاریو و دانشگاه های آلبرتا، بریتیش کلمبیا، مانیتوبا و… را نام برد. تمامی این دانشگاه ها از برترین موسسات آموزشی کشور کانادا و از بهترین مقاصد مهاجرتی تحصیلی متقاضیان محسوب می شوند.

دریافت ویزا کانادا

در این مقاله به رایج ترین سوالات شما در حیطه ویزای فرصت مطالعاتی کانادا پاسخ دادیم و موارد بسیاری از جمله مراحل، شرایط، مدارک، هزینه ها و مزایای ویزای مطالعاتی کانادا را بررسی کردیم. اکنون می دانید که چه دانشجوی دکترا باشید و چه استاد دانشگاه، دریافت این ویزا می تواند فرصتی طلایی و شانسی بزرگ در زندگی تحصیلی و کاری شما، پلی به سوی موفقیت های بیشتر در آینده و نوعی سرمایه گذاری بلند مدت بر روی استعدادها و توانمندی های آکادمیک شما باشد.

چنانچه قصد مهاجرت به کانادا از طریق کار یا تحصیل را دارید و تمایل دارید اطلاعات بیشتری در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق ویزای فرصت مطالعاتی کسب کنید، از سایر مطالب سایت دیدن کنید.