امروزه مهاجرت به کشور کانادا بسیار مرسوم شده است به طوری که افراد زیادی در سال برای مهاجرت به این کشور اقدام می کنند. چگونگی تعیین وقت سفارت کانادا اولین گام برای مهاجرت محسوب می شود. هرچقدر اطلاعات شما برای انجام مراحل مهاجرت و چگونگی تعیین وقت سفارت کانادا بیشتر باشد، سرعت کار نیر بیشتر بوده و کار برای شما نیز راحت تر خواهد بود. کانادا به علت شرایط زندگی که دارد برای مهاجران مورد توجه قرار گرفته است و سالانه پذیرای مهاجران زیادی می باشد. برای این که بتوان به یک کشور مهاجرت نمود باید به سفارت آن کشور مراجعه کرد. بدین منظور در درجه اول باید از سفارت وقت گرفت.در این متن به بررسی چگونگی تعیین وقت سفارت کانادا می پردازیم تا با بررسی بیشتر سوالاتی که ممکن است راجع به چگونگی تعیین وقت سفارت کانادا پیش بیاید را برای شما بر طرف کنیم.

کشور کانادا

یکی از دلایل محبوبیت کانادا برای مهاجران داشتن راه ها و روش های مختلف برای مهاجرت می باشد. برای آن که بتوانید مناسب ترین و راحت ترین راه را برای مهاجرت به این کشور انتخاب کنید باید از تمامی این روش ها اطلاع داشته باشید تا بتوانید با توجه به شرایط خودتان مناسب ترین روش را انتخاب کنید. مهاجرت کاری؛ مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و… از جمله روش های مهاجرت به این کشور محسوب می شوند.از جمله مواردی که در مهاجرت به کانادا باید در نظر گرفته شود، سن افراد، وضعیت تحصیلی و مدرک، وضعیت تاهل، سوءپیشینه، سرمایه و… می باشد. همچنین در صورتی که برای اخذ ویزای کاری می خواهید اقدام کنید داشتن یک درخواست از سوی یک کارفرما در کانادا می تواند یک امتیاز بزرگ برای شما باشد که شرایط برای مهاجرت را برای شما آسان تر کرده و سریع تر ویزای کاری را دریافت کنید. کانادا به علت رشد اقتصادی و شرایط زندگی آسان بسیار برای مهاجرت مورد توجه قرار گرفته است.

چگونگی تعیین وقت سفارت کانادا

برای اینکه بتوانید برای اخذ ویزا و درخواست مهاجرت اقدام کنید باید به سفارت آن کشور مراجعه کنید. بدین منظور در درجه اول باید برای اخذ وقت سفارت اقدام کنید.به طور معمول همه سفارت کشور های مختلف در یک کشور وجود دارند اما در ایران با توجه به شرایط سیاسی این موضوع صدق نمی کند.به همین دلیل برای تعیین وقت سفارت برخی از کشور ها باید به یک کشور همسایه مانند ترکیه مراجعه نمود.برای گرفتن وقت سفارت کانادا می توان به دو روش حضوری و آنلاین اقدام نمود. از آن جا که سفارت کشور کانادا در ایران وجود ندارد افرادی که میخواهند از روش حضوری اقدام کنند باید به کشور های همسایه که vac در آن جا وجود دارد مراجعه نمایند که از جمله این کشور ها می توان به ترکیه، امارات و… اشاره کرد.این روش علاوه بر وقت هزینه بیشتری نیز می طلبد.اما در تعیین وقت به روش آنلاین مدارک را در سیستم آپلود می کنید و بعد از صدور نامه تا یک ماه فرصت دارید تا برای انگشت نگاری به یکی از دفاتر vas مراجعه کنید وگرنه باید مجدد اقدام کنید. انگشت نگاری به هیچ صورتی امکان ندارد که به صورت  غیر حضوری صورت بگیرد تا زمانیکه انگشت نگاری انجام نشود درخواست ویزای شما نیز به جریان نخواهد افتاد.

 

مدارک لازم برای اقدام به مهاجرت در سفارت کانادا

هنگام مراجعه به سفارت باید مدارکی را برای ارائه آماده داشته باشید تا برای اخذ ویزا بتوانید اقدام کنید.اگر در ده سال اخیر پاسپورت داشته اید به همراه پاسپورت جدید تان باید به سفارت ارائه دهید.باید دقت داشته باشید که مدارک تان را باید به صورت ترجمه شده ارائه کنید. به طور مثال شناسنامه، کارت ملی، سند ملکی، مدارک کاری که شامل فیش حقوقی یا بازنشستگی و گواهی اشتغال به کار می باشد، را باید به صورت ترجمه شده ارائه دهید. در صورتی که محصل هستید باید گواهی اشتغال به تحصیل تان را ارائه دهید.داشتن مدرکی دال بر داشتن تمکن مالی و گردش حساب 3 ماه اخیر که دارای مهر بانک لاتین روی تمامی صفحاتش باشد نیز الزامی است. در صورت داشتن دعوتنامه باید آن را نیز به سفارت ارائه دهید.تکمیل فرم ثبت نام و اطلاعات خود و خانوادتان از دیگر مواردی ست باید برای اخذ ویزا انجام دهید.

 

مرحله های اخذ وقت سفارت کانادا

در درجه اول باید در سایت vfs ثبت نام کرده و یک حساب کاربری بسازید که در این صورت یک ایمیل جهت تایید دریافت می کنید.دقت داشته باشید تا قبل از دریافت ایمیل حساب کاربری تان فعال نخواهد بود.بعد از ساخت حساب کاربری باید دفتر vac مورد نظرتان را انتخاب کنید که این کار با توجه به کشوری  که برای مراجعه به سفارت در نظر گرفته اید باید انجام شود.سپس باید مشخص کنید که می خواهید وقت مورد نظرتان در چه تاریخی باشد و همچنین چند نفر همراه دارید تا تعداد وقت ها نیز مشخص گردد.بسیاری از کشور ها برای اعطای ویزا سفارتخانه های خود را به این کار اختصاص داده اند.اما کشور کانادا این امر را به vac سپرده است و به این منظور باید به این مرکز مراجعه نمود.در صورتی که می خواهید برای اخذ ویزا کانادا به ترکیه مراجعه کنید باید به شهر های آنکارا و استانبول مراجعه کنید.شهر های ایروان، دبی و ابوظبی از دیگر شهر های کشور های همسایه می باشند که می توانید برای اخذ ویزای کانادا به آن جا مراجعه نمایید.

 

بیومتریک

از سال 2018 انگشت نگاری و عکس برداری که به صورت حضوری انجام می گیرد برای اخذ ویزای کانادا الزامی شد که به آن اطلاعات بیومتریک گفته می شود.اما اطلاعات بیومتریک برای افرادی که بالای 79 سال سن دارند و یا زیر 14 سال هستند الزامی نمی باشد. علت آن نیز این است که این مراکز vac و بیومتریک در تمامی شهر ها و کشور های دنیا وجود ندارند و ممکن است این افراد با این سن برای مراجعه به این مراکز  به مشکل بخورند. در حال حاضر 192 شعبه از مراکز بیومتریک در دنیا وجود دارد که می توان به آن مراجعه کرد و همان طور که در قبل به آن اشاره کردیم شهر های دبی، ابوظبی، ایروان، استانبول و آنکارا از جمله شهر هایی هستند که می توان برای اخذ ویزا به آن مراجعه کرد.

 

چگونگی تعیین وقت سفارت کانادا به صورت فوری

در واقع افرادی که برای اخذ ویزا عجله دارند می توانند به صورت آنلاین مدارک شان را آپلود کنند و به این صورت در زمان کمتری می توانید نسبت اخذ وقت سفارت اقدام کنید. چگونگی تعیین وقت سفارت کانادا به صورت فوری با استفاده از ثبت نام به صورت آنلاین امکان پذیر است. به این صورت دیگر مدت زمان طولانی در صف انتظار نخواهید بود و وقت و هزینه ای برای سفر به یک کشور دیگر نمی پردازید. به این صورت میتوان در مدت زمان بسیار کمتر به سفارت برای اخذ ویزا مراجعه نمود.هرچند که برای انگشت نگاری باید طی 30 روز به یکی از شهر های گفته شده مراجعه کند اما روند کار با ثبت نام به صورت آنلاین و تایید مدارک بسیار سریع تر خواهد بود. به غیر از این روش راه دیگری برای چگونگی تعیین وقت سفارت کانادا به صورت فوری وجود ندارد.

 

چگونگی تعیین وقت سفارت کانادا در ایران

چگونگی تعیین وقت سفارت کانادا در کشور ایران به علت آن که مراکز بیومتریک در این کشور وجود ندارد بسیار سخت تر بوده و هزینه بیشتری نیز می طلبد. بدین منظور اگر به دنبال روش چگونگی تعیین وقت سفارت کانادا در کشور ایران می باشید باید در ابتدا با روش آنلاین ثبت نام کنید. ضرورت استفاده از روش آنلاین در ایران به این دلیل است که هزینه و زمان بیشتری برای شما صرفه جویی می شود زیرا از یک سفر طولانی تر جلوگیری می کند. چگونگی تعیین وقت سفارت کانادا با مراجعه به سایت vfsglobal بوده و با ساخت یک اکانت و آپلود مدارک می توانید برای انگشت نگاری وقت تعیین کنید تا به صورت حضوری برای انجام این کار بروید. چگونگی تعیین وقت سفارت کانادا برای بسیاری از افراد مورد سوال است که این امر با کمک گرفتن از افراد ماهر می تواند بسیار راحت تر باشد.