ویزای سرمایه گذار کانادا

کشور کانادا یکی از کشورهای مهاجر پذیر است که در این سال ها از طرق مختلفی افراد را از سایر کشورها جذب کرده است. یکی از این راه ها اعطای ویزای سرمایه گذاری کانادا است که هر شخصی با داشتن حداقل 350 هزار دلار می تواند تقاضای آن را داشته باشد. یکی از مزایای ویزای سرمایه گذاری کانادا این است که نیاز به تحصیلات و یا مدرک دانشگاهی خاصی ندارد و در صورت تایید شما و دادن این نوع از ویزا به شما، می توانید اقامت دائم همراه با استفاده از کلیه خدمات را برای خود و خانواده داشته باشید.

مهاجرت از طریق ویزای سرمایه گذاری کانادا

ویزای سرمایه گذاری کانادا یکی از راه های مطمئن برای مهاجرت به این کشور بزرگ است. البته برای این نوع روش مهاجرت نیاز به یک حداقلی دارید تا بتوانید خود را به عنوان یک فرد سرمایه گذار در این کشور معرفی نمایید. در واقع دولت این کشور این روش را برای اشتغال زایی بیشتر و جذب افراد با تجارب تجاری و مدیریتی بنا نهاده است.

در صورتی که قبلا از روش های مختلف برای مهاجرت به کشور کانادا استفاده کرده اما موفق به دریافت ویزا نشده اید و دارای سرمایه لازم برای پایه ریزی تجارت خود در کشور دیگری هستید، می توانید از این روش برای مهاجرت خود به کشور کانادا استفاده نمایید. در این روش، به شما اقامت دائم داده می شود.

ویزا کانادا

 

چرا سرمایه گذاری در کانادا را انتخاب کنیم

یکی از دلایل مهاجرت به کشور کانادا از طریق سرمایه گذاری به دلیل مقرون به صرفه بودن این کشور نسبت به سایر کشورها است زیرا با حدود 350 هزار دلار می توان در این کشور سرمایه گذاری کرد و این عدد نسبت به سایر کشورها کمتر می باشد. البته این مقدار در زمینه های مختلف سرمایه گذاری در این کشور، متفاوت می باشد.

دلیل دیگر برای اینکه بخواهیم ویزای سرمایه گذاری کانادا را دریافت کنیم این است که در صورت دریافت این ویزا از کلیه خدمات بهداشتی و درمانی در این کشور به صورت رایگان می توانیم برخوردار شویم.

یکی از دلایلی که افراد این کشور را برای اقامت انتخاب می کنند بحث امنیت و غیر قانونی بودن حمل سلاح می باشد. همچنین با دریافت این نوع از ویزا خانواده شما نیز از خدمات ارائه شده در این کشور استفاده می کنند مانند حق تحصیل رایگان.

یکی از آیتم های مهم در این روش از اقامت این است که نیازی به داشتن مدرک خاص دانشگاهی نخواهید داشت و در ضمن کل اعضای خانواده شما نیز می توانند اقامت دائم این کشور را داشته باشند.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

 

انواع سرمایه گذاری برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا

روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در کشور کانادا وجود دارد که می توانیم به:

 • سرمایه گذاری از طریق نوآفرینی
 • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری استانی
 • سرمایه گذاری در کشور کانادا از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری با روش کارآفرینی
 • سرمایه گذاری از طریق روش خرید اوراق قرضه دولتی

اشاره داشته باشیم.

اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا

 

بهترین نوع سرمایه گذاری در کانادا

در صورتی که تمایل دارید تا ویزای سرمایه گذاری کانادا را دریافت نمایید، بهترین و عاقلانه ترین کار این است که بهترین نوع سرمایه گذاری در این کشور را بشناسید.

شاید بتوان یکی از بهترین راه های سرمایه گذاری در کشور کانادا و دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا را از طریق ویزای کارآفرینی دانست. این روش مختص به شهرهایی است که جمعیت آنها کمتر از 75000 نفر باشد و البته در فاصله ای در حدود 30 کیلومتری از مرکز استان واقع شده باشد. در واقع هدف از این برنامه توسعه و اشتغال زایی در این مناطق و شهرها می باشد.

البته باید بدانید که در این روش به شما ویزای موقت 2 ساله داده می شود و شما از طریق استانی می توانید برای اقامت دائم خود اقدام نمایید.

دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا از طریق ویزای کارآفرینی در بخش های مختلف

همانطور که گفته شد، یکی از راه های ساده برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا استفاده از ویزای کارآفرینی در این کشور می باشد. شرایطی که برای این نوع از سرمایه گذاری لازم است در بخش ها و استان های مختلف نیز متفاوت می باشد که در ادامه به 3 مورد از آنها اشاره خواهیم کرد.

شرایط دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا از طریق کارآفرینی در منطقه بریتیش کلمبیا:

 • حداقل سرمایه گذاری برابر با 100.000 دلار کانادا
 • دارایی خالص شما در کشور مقصد باید حداقل 300.000 دلار کانادا باشد.
 • 51 درصد از تجارت و یا سرمایه گذاری مورد نظر در مالکیت شما باشد
 • دارا بودن 3 سال تجربه در زمینه تجارت و یا داشتن مدیریت ارشد یک زمینه بیزینسی به مدت 4 سال
 • دارا بودن حداقل مدرک زبان CLB4
 • باید با این کار، حداقل برای یک فرد کانادایی اشتغال زایی شده باشد.

شرایط لازم برای دریافت ویزا سرمایه گذاری در استان نوا اسکوشیا:

 • شما در این منطقه می توانید یک بیزینس را خریداری نمایید و یا خود با 150.000 دلار کانادا یک بیزینس را راه اندازی نمایید.
 • حداقل دارایی معادل با 600.000 دلار
 • داشتن حداقل CLB5
 • دارا بودن حداقل 21 سال سن
 • داشتن 3 سال سابقه کار در کسب و کار مورد نظر و یا داشتن 5 سال سابقه کاری به عنوان مدیریت ارشد
 • داشتن یک برنامه تجاری مشخص

شرایط لازم برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا در استان نیوبرانزویک:

در درجه اول باید این نکته را بگوییم که در این مورد می توانید با اقدام برای دریافت ویزا، ویزای دائم داشته باشید و دیگر نیازی به اقدام مجدد از طریق استانی نخواهید داشت.

 • پرداخت ودیعه برابر با 100.000 دلار که پس از راه اندازی تجارت و بیزینس خود این مبلغ را پس خواهید گرفت
 • داشتن سن بین 22 تا 55 سال
 • دارا بودن مدرک CLB5
 • دارا بودن حداقل 3 سال به عنوان مدیر و یا 5 سال به عنوان مدیر ارشد
 • دارا بودن حداقل مدرک کاردانی
 • دارا بودن حداقل 600.000 دلار کانادا که باید 300.000 دلار از آن به صورت دپوزیت باشد.
 • دارا بودن یک برنامه مشخص بیزینسی

دریافت ویزای کانادا

 

میزان سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کانادا

در درجه اول باید بدانید که برای سرمایه گذاری در این کشور و در استان های مختلف، قوانین متفاوتی وجود دارد و میزان سرمایه گذاری آنها نیز با یکدیگر متفاوت خواهد بود. البته این تفاوت به دلیل تفاوت و تنوع در نوع سرمایه گذاری، روش های مختلف و در نهایت و از همه مهمتر محل سرمایه گذاری می باشد.

میزان سرمایه گذاری در استان های مختلف به منظور دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا را می توانیم در نگاه کلی چنین بیان کنیم که:

آلبرتا: حداقل میزان سرمایه گذاری 300.000 دلار، ثروت خالص 500.000 دلار

انتاریو: در کل استان به غیر از تورنتو 200.000 دلار و در تورنتو 600.000 دلار و ثروت خالص 400.000 دلار و در تورنتو 800.000 دلار

کبک: حداقل 1.200.000 دلار و ثروت خالص در این استان 2.000.000 دلار

نیوبرانزویک: حداقل 250.000 دلار و ثروت خالص 600.000 دلار

ساسکاچوان: شهرهای کوچک 200.000 دلار و شهرهای بزرگ 300.000 دلار و حداقل ثروت خالص 550.000 دلار

بریتیش کلمبیا: برای شهرهای کوچک 100.000 دلار و شهرهای بزرگ 200.000 دلار و ثروت خالص در شهرهای کوچک 300.000 دلار و شهرهای بزرگ 600.000 دلار

مانیتوبا: شهرهای کوچک 150.000 و بزرگ 250.000 دلار و ثروت خالص در استان 500.000 دلار

اینها تنها برخی از استان ها و شهرهای این کشور هستند که به عنوان نمونه بیان شد و شما می توانید برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا از آنها استفاده نمایید.

دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا

 

شرایط سرمایه گذاری در کانادا برای دریافت ویزای سرمایه گذاری کانادا چگونه است؟

برای سرمایه گذاری در هر کشوری باید اول در مورد آن خوب بررسی کنیم. کشور کانادا نیز یکی از کشورهایی است که به منظور پیشرفت کشور خود زیرساخت هایی را برای این کار فراهم کرده تا افرادی که تمایل به این کار دارند بتوانند از آن استفاده نمایند.

در کشور کانادا دولت شرایط امنی را برای سرمایه گذار فراهم کرده و این باعث می شود تا شما که تمایل دارید برای ویزای سرمایه گذاری کانادا اقدام کنید، بتوانید امنیت شغلی داشته و پایین ترین میزان ریسک از دست دادن سرمایه را در این کشور داشته باشید.

در این کشور نرخ سلب مالکیت و از دست دادن و مصادره اموال 1 و کمترین میزان تعیین شده جهانی می باشد. همچنین میزان نرخ کنترل فساد دستگاه های دولتی و قضایی در این کشور 78 درصد است که میزان بسیار خوبی را نشان می دهد. همچنین دولت خدماتی را برای سرمایه گذار در نظر گرفته که می تواند برای راه اندازی کار شما بسیار خوب باشد.