ویزای خود اشتغالی کانادا

کانادا از مهم ترین مقصدهای مردم در سراسر دنیا به شمار می آید و ویزای خود اشتغالی کانادا یکی از روش های گرفتن اقامت دائم این کشور است. مهاجرت به کانادا از طریق ویزای خود اشتغالی یکی از راه های کسب اقامت دائم در کانادا است. افراد می توانند این ویزا را دریافت کنند که در حوزه ورزشی، فرهنگی و هنری فعالیت داشته باشند و یا اینکه در این رشته ها کسب درآمد کرده باشند و یا همچنین علاقه مند به شروع به یک کسب و کار فرهنگی، کشاورزی و هنری باشند، می توانند از این نوع ویزا استفاده کنند.

چه کسانی واجد شرایط گرفتن ویزای خود اشتغالی کانادا هستند؟

کسانی می توانند برای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای خوداشتغالی اقدام کنند که سابقه، مهارت و همچنین تجربه کاری در حوزه هنری، ورزشی و فرهنگی در کشور خود داشته باشند. همچنین مدت سابقه فعالیت آن ها  باید حداقل ۲ سال باشد و  بیشتر از پنج سال از آن، نگذشته باشد. فرد باید توانایی این را داشته باشد که اثابت کند در یکی از رشته های هنری و یا ورزشی می تواند کسب و کار موفقی را در کشور کانادا راه اندازی کند.

ویزای خود اشتغالی کانادا

 

فرآیند مهاجرت به کانادا به روش ویزا خود اشتغالی

زمانی که متقاضی به این نتیجه برسد که شرایط دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا را دارد، در ابتدا باید مدارک خود که نشان دهنده ی شرایط فعلی است را به همراه فرم های مربوط به اخذ ویزا تکمیل کند که این مدارک باید طبق لیست مدارک ویزا باشد. همچنین کلیه آزمایش های پزشکی که نشان دهنده ی سلامت فرد و خانواده اوست باید آماده باشد و در مرحله بعد باید هزینه هایی مانند هزینه اخذ اقامت دائم کانادا، هزینه درخواست ویزای خود اشتغالی کانادا، هزینه انگشت نگاری و هزینه های فرعی پرداخت شود. توجه داشته باشید زمانی که تمامی مدارک تکمیل شد، همه فرم ها را به صورت امضا شده و تصویر کلیه فیش های واریزی را نزد خود نگه دارید.

کلیه مدارک خود را به همراه فیش های واریزی از طریق پست برای دولت کانادا ارسال می کنید و بعد از اینکه دولت کانادا مدارک شما را دریافت کرد، بررسی های لازم را انجام داده و در صورت تکمیل بودن کلیه مدارک ویزای شما تایید می شود، در غیر این صورت مدارک برگشت داده می شود و شما می توانید مدارک خود را مجددا کامل کرده و برای دولت کانادا ارسال نمایید. بر اساس تعریفی که توسط سایت کانادایی ارائه شده زمانی که شخص دارای تجربه کافی در زمینه کار مانند زمینه هنری و ورزشی است و همچنین خود مالک، مدیر و موسس می باشد می تواند برای ویزای خود اشتغالی کانادا اقدام کند.

متقاضی باید نشان دهد که تمایل به کار دارد و همچنین می‌تواند در زمینه ای که در آن تجربه و مهارت داشته است یک نوع فعالیت اقتصادی برای خویش در کشور کانادا داشته باشد. رشته ها و تخصص هایی که در  اخذ ویزای خوداشتغالی کانادا قابل قبول است رشته‌هایی مانند کتابداری، موزه داری، تکنسین کتابخانه، خبرنگاری، بازیگری، عکاس، تکنسین هنرهای گرافیکی، تکنسین بخش و شغل های مرتبط با هنرهای اجرایی تصاویر متحرک، صنایع دستی، طراح مد و صحنه می باشند.

ویزای کانادا

 

سیستم امتیاز دهی مهاجرت به کانادا از طریق ویزای خود اشتغالی

افرادی که از طریق ویزای خود اشتغالی کانادا می خواهند به این کشور مهاجرت کنند باید این را بدانند که به طرز متفاوتی ارزیابی خواهند شد. برای قبول شدن در این نوع مهاجرت فرد در ابتدای کار باید با مفاهیمی مانند سرمایه گذاری در کشور کانادا، کارآفرینی آشنا شود. این تعاریف توسط سازمان مهاجرت و پناهندگی کانادا ارائه شده است. افراد شاغل در کسب و کار بر اساس پنج عامل بسیار موثر در گزینش ارزیابی می شود ابتدا مهارت در زبان انگلیسی و فرانسوی است به این علت که زبان رسمی کشور کانادا انگلیسی و فرانسوی است.

تحصیلات هم امتیاز خاص خود را دارد با توجه به نوع مدرک، امتیاز بیشتری امکان دارد دریافت کند و همچنین سابقه کار می تواند تاثیر بسیار مهمی داشته باشد. سن هم در امتیاز دهی تاثیر ویژه ای دارد که بیشترین امتیاز برای سن ۲۱ تا ۴۹ سال با امتیاز ۱۰  است. اگر حداقل امتیاز مهاجرت به کانادا کسب نشود تقاضای فرد مهاجرت کننده رد خواهد شد در این صورت متقاضی می تواند دوباره اقدامات لازم را انجام داده و در جهت کسب امتیازات بیشتر تلاش کند و دوباره درخواست دهد.

دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا

 

بعد از موافقت با ویزا چه باید کرد؟

زمانی که با ویزای خود اشتغالی کانادا شما موافقت شد، شما می توانید از طریق سفارت کانادا پاسپورت خود را دریافت نمایید و با در دست داشتن پاسپورت و ویزای خود به کانادا سفر کنید. به این نکته باید دقت شود که در بدو ورود به کانادا شما باید همه مدارک مهاجرتی خود را به همراه داشته باشید؛ مانند مدارک مربوط به امور مالی برای زندگی در سال اول در کشور کانادا و فرم های تکمیل شده خود همچنین فیش های واریزی و همه مدارک ویزای خود اشتغالی کانادا را به همراه داشته باشید.

اخذ ویزای کانادا

 

  تقاضا و درخواست ویزای خود اشتغالی کانادا

کشور کانادا یکی از کشور هایی است که افراد زیاد آن را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند.روش های مختلف مهاجرت از طریق کار به کانادا وجود دارد. ویزای خود اشتغالی کانادا  یکی از روش های مهاجرت به این کشور است. افرادی موفق به کسب این ویزا می شوند که در زمینه های مختلف فعالیت داشته باشند و یا اینکه در رشته های مختلفی به کسب درآمد پرداخته باشند و یا در رزومه کاری خود فعالیت های مورد نظر را داشته باشند.

مطلبی که باید به  آن توجه کرد سن فرد متقاضی است. در  ویزای خود اشتغالی کانادا امتیاز برای افراد با سن کمتر بیشتر است. هرچه سابقه کار فرد بیشتر باشد امتیاز بیشتری هم دریافت خواهد کرد، هچنین در رشته‌های ورزشی حضور در مسابقات جهانی و بین المللی بسیار قابل توجه است و اگر جایزه هایی از این مسابقات کسب کنند هم بسیار به درصد نزدیک شدن به ویزای خود اشتغالی کانادا نزدیک خواهند شد همچنین  اگر فرد آموزش های حرفه ای دیده باشد هم به عنوان امتیازی مثبت میتوان در نظر گرفت. اگر خود و یا همسر فرد برای مدتی در این کشور زندگی کرده باشند و حتی در دانشگاه های کانادا تحصیل کرده باشند هم امتیازی قابل توجهی در انتظار شخص خواهد بود.

دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا

 

ویزای خود اشتغالی برای مهاجرت هنرمندان

همانطور که می دانید افراد زیادی از سراسر دنیا به کشور کانادا مهاجرت می کنند که به علت متفاوت بودن آداب و رسوم و فرهنگ این افراد، این موضوع باعث پیشرفت کشور کانادا گردیده است. هنرمندان نیز جایگاه بسیار خوبی در این کشور دارند به همین علت این کشور ویزای خود اشتغالی کانادا را جزء برنامه های مهاجرتی هنرمندان در نظر گرفته است. هنرمندی که به صورت حرفه ای کار می کند می تواند برای دریافت ویزا اقدامات لازم را انجام دهد و زمانی که ویزا را دریافت کرد می‌توانند در هر یک از ایالت های کانادا به جز کبک زندگی کند.

نحوه دریافت ویزای خود اشتغالی کانادا

 

بعد از موافقت با ویزای خود اشتغالی کانادا چه باید کرد؟

زمانی که با ویزای خود اشتغالی کانادا شما موافقت شود، شما می توانید از طریق سفارت کانادا پاسپورت خود را دریافت نمایید و با داشتن پاسپورت و ویزا به کانادا سفر کنید. به این نکته نیز باید دقت داشته باشید که در بدو ورود به کانادا شما باید همه مدارک مهاجرتی خود را به همراه داشته باشید، مانند مدارک مربوط به امور مالی برای یک سال اول زندگی در کشور کانادا و در زمان ورود شما دوباره همه مدارک ویزای شما  بررسی می‌شود و همچنین مدارک مالی شما نیز بررسی خواهد گردید. امکان این وجود دارد که یک افسر مهاجرتی سوالاتی را از شما برای صحت اطلاعات شما و مدارک در دست شما انجام دهد و اگر مغایرتی در اطلاعات و مدارک و صحبت‌های شما وجود داشته باشد و از ورود شما به کشور کانادا جلوگیری خواهد شد.