با دریافت ویزای توریستی کانادا می توانید در مدت زمانی مشخص در خاک این کشور اقامت نمایید و یا از جاذبه های آن دیدن کنید. این کشور جاذبه های توریستی زیادی دارد که در این میان به آبشار نیاگارا که مرتفع ترین آبشار جهان است، پارک های جنگلی جالبش، قطار شیشه ای تورنتو و برج سی ان اشاره کرد. اگر به دیدن جاذبه های گردشگری و طبیعت این کشور علاقمند هستید و قصد دارید به این کشور سفر کنید، اخذ ویزای توریستی ضروری است. ما در اینجا به توضیح مراحل و نکات لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا یک سند رسمی است که توسط مسئولان کشور کانادا به تایید می رسد تا شما بتوانید به این کشور سفر کنید و مدتی در آن اقامت داشته باشید. این ویزا در اصل برای بازدید از جاذبه های این کشور مورد استفاده قرار می گیرد اما در مواردی هم برای دیدار با آشنایان و دوستانی که در کانادا ساکن هستند و یا به منظور استفاده از فرودگاه های کانادا برای سفر به کشورهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

اعتبار ویزای توریستی کانادا

در این بخش اعتبار ویزای توریستی کانادا را مورد بررسی قرار می دهیم. به طور معمول این ویزا شش ماهه صادر می شود اما در نهایت مامور خدمات مرزی است که این زمان را تعیین می کند و هر زمانی که توسط این فرد به تایید برسد روی پاسپورت درج می شود. اگر زمان مشخص شده به اتمام رسید و قصد تمدید این تایم را داشتید، باید شرایط توسط مامور مرزی مورد بررسی قرار گیرد.

 

مراحل دریافت ویزای توریستی کانادا

در این قسمت به بررسی مراحل مهم و لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا می پردازیم. مراحل را برای دریافت ویزا می توانید به دو روش کاغذی و آنلاین طی نمایید. اگر می خواهید به روش آنلاین مراحل را طی کنید در ابتدا باید در سایت رسمی کشور کانادا ثبت نام نمایید، سپس به صورت آنلاین به سوالات درج شده پاسخ دهید و فرم ها را تکمیل نمایید. در مرحله بعد مدارک لازم را در بخش های مربوطه آپلود نمایید و هزینه های تعیین شده را بصورت آنلاین پرداخت نمایید، از جمله این هزینه ها، هزینه مربوط به انگشت نگاری و بررسی پرونده است. این جا مراحل به اتمام می رسد و باید منتظر دریافت نامه انگشت نگاری بمانید. در صورت داشتن هرگونه سوال در مراحل مربوطه می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید. در روش دوم نیز باید از دفاتر وک کانادا وقت ملاقات دریافت کنید تا بتوانید به دفتر مراجعه و فرم های لازم را تکمیل نمایید. سپس مدارک را تحویل داده و هزینه های مربوطه را پرداخت نمایید. انگشت نگاری و گرفتن عکس نیز در همان دفتر انجام می پذیرد و پس از اتمام این مراحل باید منتظر دریافت نتیجه پرونده بمانید.

 

افراد واجد شرایط برای دریافت این نوع ویزا

برای دریافت ویزای توریستی کانادا افراد باید از شرایط خاصی برخوردار باشند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

  1. داشتن و یا فراهم کردن مدارک تعیین شده برای دریافت ویزا مانند پاسپورت
  2. نداشتن سو پیشینه
  3. برخورداری از سلامت جسمانی
  4. اثبات وابستگی ها جهت بازگشت به کشور (باید مسئول مربوطه را قانع کنید که وابستگی های مالی و عاطفی در ایران دارید که شما را ملزم به بازگشت می کند).
  5. ارائه مدارک برای اثبات تمکن مالی جهت تامین هزینه های اقامت خود در کشور کانادا
  6. در مواردی نیز تست سلامت پزشکی و دعوت نامه درخواست می شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا

در این قسمت به بررسی مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا می پردازیم. این مدارک عبارتند از مدارک هویتی معتبر که شامل اسکن صفحه اول پاسپورت و صفحات دارای مهر باشد، عکس، مدارک مربوط به اثبات تمکن مالی و گردش حساب، مدارک مربوط به وابستگی های عاطفی و مالی در کشور و مدارک مربوط به روند سفرهای قبلی. برای مشاوره بیشتر یا اطمینان از عدم بروز مشکل در فراهم کردن مدارک می توانید با متخصصین مجموعه ما در ارتباط باشید.

 

زمان لازم برای دریافت ویزا

زمان لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا با توجه به شرایط تعیین می گردد، از این شرایط می توان به میزان تکمیل بودم مدارک ارائه شده، مدت زمانی که برای بررسی مدارک احراز هویت و تکمیل مدارک و مراجعه به دفاتر مربوطه صرف میکنید. اگر قصد دارید زمان مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا را کاهش دهید با متخصصین ما در ارتباط باشید.

دعوت نامه و دریافت ویزای توریستی

یکی از راه هایی که مراحل دریافت ویزای توریستی کانادا را آسان تر می کند ارائه دعوتنامه است. اگر در میان مدارک ارسالی تان دعوتنامه ای از فردی که شهروند کاناداست و در آن کشور اقامت دارد، وجود داشته باشد روند پیشبرد مراحل آسان تر خواهد بود. در این میان دو نکته وجود دارد که می تواند درجه اهمیت دعوتنامه را بالاتر ببرد، اول اینکه این دعوتنامه از طرف یکی از اقوام نزدیک و درجه یک شما و یا یک میزبان معتبر گردشگری ارسال شده باشد و دوم اینکه رسمی و معتبر باشد. در پایان این بخش بدانید که وجود دعوتنامه نمی تواند روند مثبت شدن جواب را تضمین کند اما می تواند به میزان قابل توجهی تسهیل کننده باشد. بنابراین به بقیه مراحل نیز توجه کافی و لازم را داشته باشید.

 

نکاتی در خصوص تمکن مالی برای اخذ ویزای توریستی

برای تایید تمکن مالی مربوط به مدارک ویزای توریستی کانادا، باید اثبات کنید که می توانید هزینه دو هزار دلار در ماه را در این کشور تامین نمایید. برای اثبات این امر دو راه وجود دارد، اول اینکه گردش حساب بانکی و مدارک مربوط به میزان دارایی خود را ارائه دهید و دوم اینکه یکی از آشنایان شما که در کانادا اقامت کند اعلام کند که می تواند هزینه های زندگی و اقامت شما در این کشور را بعهده بگیرد.

 

تمدید ویزای توریستی

ویزای توریستی کانادا امکان تمدید را دارد بنابراین می توانید در صورت نیاز سی روز قبل از اتمام زمان ویزا درخواست خود برای تمدید را به صورت رسمی به مرکز مربوطه ارائه دهید و منتظر جواب بمانید.

دلایل رد شدن درخواست اخذ ویزای توریستی

در این بخش به دلایلی اشاره میکنیم که سبب می شود درخواست شما برای اخذ ویزای توریستی این کشور رد شود، برخی از این موارد بارتند از:

  1. نداشتن تاریخچه مناسب مسافرتی
  2. عدم اثبات تمکن مالی برای تامین هزینه ها و رفت و آمد در این کشور
  3. داشتن سوابق کیفری یا جنایی
  4. عدم اثبات وجود وابستگی در کشور برای بازگشت

اعتراض به ریجکت

اگر پرونده شما رد شد میتوانید ابهامات موجود را رفع کرده و مجددا درخواست خود را برای اخذ ویزا به مرکز مربوطه ارسال نمایید، در واقع واژه ای به نام اعتراض به ریجکت وجود ندارد اما کانادا این اجازه را می دهد که پس از رد شدن پرونده در هر زمان که بخواهید مجددا درخواست خود را برای بررسی ارسال نمایید و منتظر نتیجه بمانید.

تغییر ویزای توریستی به ویزای کاری

امکان تغییر ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی یا کاری وجود ندارد، اما می توانید از فرصت ورود به این کشور استفاده نمایید و با پیدا کردن شغل مناسب از کارفرما درخواست کنید که برای تان دعوتنامه ارسال نماید. با گذراندن این مرحله می توانید به ایران باز گردید و مجددا درخواست اخذ ویزای کاری بدهید و با ارائه دعوتنامه منتظر بررسی پرونده و آمدن جواب بمانید. در واقع از ویزای توریستی می توان در جهت پیدا کردن کار یا محل مناسب برای تحصیل بهره گرفت و با بازگشت به کشور و اخذ نوع دیگری از ویزا دوباره به کانادا بازگشت و مدت طولانی تری در آنجا اقامت داشت. اگر همچنان سوالاتی دارید که به آنها پاسخ داده نشده یا قصد دارید مراحل ذکر شده را سریع تر طی کنید می توانید با مشاورین و متخصصین مجموعه ما در ارتباط باشید تا شما را به بهترین نحو راهنمایی کنیم.