در اینجا به بررسی شرایط دریافت ویزا کانادا خواهیم پرداخت.

 

کشور کانادا فرصت های تحصیلی و کاری بسیاری را برای پیشرفت در اختیار متقاضیان ایرانی قرار می دهد، از این رو می توان با ارائه درخواست برای اخذ ویزا اقدام کرد و از مزایای این کشور برای پیشرفت هرچه بیشتر بهره گرفت. در این میان خوب است بدانید که علاوه بر ویزاهای کاری و تحصیلی انواع دیگری از ویزا نیز وجود دارد که بسته به هدف خود برای مهاجرت می توانید یکی از آن ها را انتخاب نمایید در ادامه با این ویزاها آشنا خواهید شد.

ویزای کانادا

در این بخش انواع مختلفی از ویزای کانادا را ذکر می کنیم تا افراد بسته به هدف و شرایط خود بتوانند یکی از ان ها را برگزینند و درخواست خود را برای دریافت آن ارسال کنند. البته ناگفته نماند که شرایط دریافت ویزا کانادا برای هر کدام متفاوت است که در بخش های بعد راجع به آن توضیحاتی ارائه خواهد شد. انواع ویزای کانادا عبارتند از: ویزای تحصیلی، دانش آموزی، کار، تولد فرزند، تجاری، توریستی، سرمایه گذاری، خوداشتغالی و … .

شرایط دریافت ویزا کانادا به صورت کلی

نداشتن سابقه کیفری، برخورداری از تمکن مالی، سلامت جسمانی و اثبات وجود وابستگی در کشور از شرایط دریافت ویزا کانادا است که باید هنگام ارسال درخواست به آن ها توجه کنید. هر ویزا شرایط و مدارک متفاوتی را نیاز دارد که در ادامه تعدادی از ان ها را شرح می دهیم.

شرایط دریافت ویزا کانادا برای تحصیل

از شرایط دریافت ویزا کانادا برای تحصیل، دریافت پذیرش از یک دانشگاه، کالج یا موسسه آموزشی است. این نوع ویزا جزو دسته ای ست که اجازه اقامت موقت در خاک کانادا را به فرد می دهد. و هر دانشجو یا دانش آموز می تواند تا اتمام دوره تحصیلی خود در این کشور سکونت داشته باشد و از مزایای شهروندی اش بهره مند شود. از مزایای این نوع ویزا می توان به کسب اجازه تحصیل در یکی از بهترین موسسات کانادا و کسب اجازه کار همزمان با تحصیل به مدت زمان 20 ساعت در هفته اشاره کرد. از دیگر شرایط دریافت ویزا کانادا برای تحصیل این است که هنگام مصاحبه کارمند سفارت را متقاعد کنید که قصد اقامت دائم در این کشور را ندارید و پس از اتمام تحصیلات به کشور باز خواهد گشت. اثبات تمکن مالی نیز از دیگر شرایط دریافت ویزا کانادا است و میزان تمکن مالی تعیین شده برای هر کدام از ویزاها متفاوت است.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی

از شرایط دریافت ویزا کانادا، ارائه مدارک به صورت کامل و صحیح است، مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور عبارت است از: ترجمه رسمی شناسنامه، اصل و کپی صفحه اول پاسپورت و صفحات مهر شده، ترجمه رسمی کارت پایان خدمت، رزومه تحصیلی و شغلی فرد، مدارک مربوط به آزمون های زبان تعیین شده، اصل پذیرش تحصیلی (که توسط موسسه آموزشی که در کانادا است صادر و ارسال می گردد)، گواهی عدم پیشینه کیفری، عکس، فرم های تکمیل شده ویزای تحصیلی و مدارک مربوط به تمکن مالی و دارایی های فرد در داخل کشور.

 

شرایط دریافت ویزا کانادا برای کار

ویزای کار نیز از دسته ویزاهایی ست که اجازه اقامت موقت را در کشور کانادا به متقاضی می دهد. شرط لازم برای دریافت این نوع ویزا متخصص بودن در یک زمینه شغلی ست، از دیگر شروط آن یافتن یک کارفرمای ساکن کاناداست که برای فرد دعوتنامه شغلی ارسال نماید و کارهای لازم در جهت صدور ویزا را پیگیری کند. از اصلی ترین مزایای این ویزا این است که می توانید آن را به اقامت دائمی نیز تبدیل کنید و برای همیشه در کانادا زندگی کنید. البته ناگفته نماند که این ویزا تا هشت مرتبه نیز قابل تمدید است و در ابتدا حتی می توان از آن برای جستجوی کار در این کشور نیز بهره گرفت.

مدارک لازم برای ویزای کاری

از شرایط دریافت ویزا کانادا برای کار، ارائه صحیح مدارک است که اگر در این بخش نیاز به مشاوره یا همراهی داشتید حتما با مشاورین ما تماس حاصل نمایید. مدارک لازم برای ارائه درخواست ویزای کار عبارتند از: پاسپورت معتبر، رزومه سوابق تحصیلی و شغلی، تکمیل فرم درخواست اجازه کار، دعوتنامه از کارفرما، تکمیل فرم ها و مدارک هویتی و عکس. اگر قصد دارید همسر و فرزندان تان را نیز با خود ببرید باید مدارک مربوط به آن ها را نیز ارائه دهید و سپس منتظر نتیجه بمانید.

 

ویزای توریستی کانادا

نام دیگر این ویزا، ویزای گردشگری ست از شرایط دریافت این نوع ویزا این است که تمکن مالی خود جهت تامین هزینه های سفر، اقامت و رفت و آمد را اثبات کنید. همان طور که از نام ویزا مشخص است از این نوع ویزا برای اهداف تفریحی گردشگری استفاده می شود و می توان برای شرکت در کنسرت ها، مسابقات و دید و بازدید از اقوام ساکن در کانادا، این نوع ویزا را درخواست کرد. اگر با درخواست متقاضی برای دریافت ویزا موافقت شود زمانی تعیین می شود تا برای مصاحبه حضوری به سفارت مراجعه نماید و مراحل مربوطه را طی نماید. ویزای توریستی سه نوع است که عبارتند از: ویزای نرمال، مولتی و سوپر ویزا. پرطرفدارترین این ها ویزای مولتی است که در ادامه توضیح مختصری راجع به آن داده شده است.

 

ویزای مولتی کانادا

اعتبار این ویزا طولانی مدت و پنج ساله است از همین جهت طرفداران زیادی دارد، این ویزا اجازه ورود و خروج های مکرر و سفرهای موقت به کانادا را فراهم می کند که برای مقاصد تجاری، تفریحی و یا تحصیلی بسیار مناسب است. با هر مرتبه ورود به کشور نیز فرد دارنده ویزا می تواند به مدت شش ماه در خاک این کشور سکونت داشته باشد. اگر این ویزا مورد توجه شما قرار گرفته برای کسب اطلاعات بیشتر و ارائه درخواست با مشاورین موسسه ما در ارتباط باشید تا بتوانید در کوتاه ترین زمان اجازه سفر به کشور کانادا را دریافت نمایید.

ویزای تجاری کانادا

از شرایط دریافت ویزا کانادا در امور تجاری این است که قصد شرکت در یک جلسه کاری، جاری و یا امضا یک قرارداد را داشته باشید، اغلب متقاضیان این نوع ویزا مدیران شرکت ها و موسسات هستند که با هدف شرکت در کنفرانس ها، جلسات کاری و همایش ها به این کشور سفر خواهند کرد. ناگفته نماند که این نوع ویزا نیز از نوع اقامت موقت است و فرد به محض اتمام زمان تعیین شده باید خاک کشور کانادا را ترک نماید.

 

شرایط دریافت ویزا کانادا به عنوان همراه

اگر پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ قصد دارند از فرزندان خود دیدار کنند می توانند از این نوع ویزا استفاده نمایند. نام دیگر این ویزا، ویزای والدین است. از شرایط دریافت این نوع ویزا این است که فرزند یا نوه شما در خاک کشور کانادا اقامت داشته باشد و درخواست دیدار آن ها را داشته باشید. اگر در این خصوص سوالات بیشتری داشته باشید با ما تماس حاصل نمایید تا ابهامات تان رفع شود و بتوانید به راحتی برای دریافت این نوع ویزا اقدام نمایید.

 

دعوتنامه و تاثیر آن بر روند درخواست ویزا

از شرایط مهم و تاثیر گذار صدور ویزای کانادا، ارائه دعوتنامه است. دعوتنامه می تواند روند پیشبرد مراحل را تسهیل کند و اطمینان بیشتری به مامور سفارت بدهد و آسان تر درخواست شما تایید شود. بنابراین اگر آشنا یا اقوامی در این کشور دارید حتما از آن ها بخواهید که برای شما دعوتنامه ارسال کند و همراه با مدارک به سفارت ارائه دهید. در خصوص ویزای کاری نیز دعوتنامه نقش بسیار مهمی دارد به طوری که با تایید کارفرمای ساکن کانادا باقیمانده مراحل باید توسط کارفرما طی شود و این می تواند یک امتیاز محسوب شود.

در پایان اگر قصد مهاجرت یا سفر به کانادا را دارید شرایط دریافت ویزا کانادا که در این مقاله آورده شده را مورد بررسی قرار دهید و پس از تعیین هدف، نوع ویزا را انتخاب کنید و با متخصصین و مشاوران با تجربه ما برای پیمودن مراحل در ارتباط باشید تا در کوتاه ترین زمان بتوانید به این کشور زیبا سفر کنید.