برای سفر و یا مهاجرت به اتریش اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید رزرو وقت سفارت اتریش است. پس از اینکه با کشور اتریش آشنا شده و متناسب با هدف خود ویزای مورد نظرتان را انتخاب کردید باید برای گرفتن وقت سفارت اتریش اقدام کنید. در این مطلب با مهم ترین اطلاعات درباره فرآیند وقت سفارت اتریش آشنا می شویم تا کسانی که قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشند.

برای سفر و یا مهاجرت به اتریش اولین نکته ای که باید به آن توجه کنید رزرو وقت سفارت اتریش است. پس از اینکه با کشور اتریش آشنا شده و متناسب با هدف خود ویزای مورد نظرتان را انتخاب کردید باید برای گرفتن وقت سفارت اتریش اقدام کنید. در این مطلب با مهم ترین اطلاعات درباره فرآیند وقت سفارت اتریش آشنا می شویم تا کسانی که قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشند.

معرفی کشور اتریش

اتریش یکی از کشورهای پرطرفدار و محبوبی است که در اروپای مرکزی قرار دارد. این کشور با کشورهایی نظیر سوئیس، آلمان، ایتالیا، جمهوری چک، لیختن اشتاین و اسلوونی هم مرز است. پایتخت اتریش شهر توریستی و زیبای وین است که یکی از بزرگترین شهرهای اروپایی به شمار می رود. هرساله مهاجران زیادی با اهداف مختلف گردشگری و یا مهاجرت وارد این کشور می شوند. اتریش تاریخ پر فراز و نشیبی دارد که می توانید آن را در معماری و فرهنگ این کشور مشاهده کنید. درخواست زیاد برای سفر به اتریش باعث شده متقاضیان زیادی در صدد گرفتن وقت سفارت اتریش باشند همین موضوع سبب بالا رفتن ترافیک در زمینه دریافت ویزای مورد نظر می شود.

در چه مواردی باید وقت سفارت اتریش بگیریم؟

همانطور که می دانید مهم ترین و اصلی ترین دلیل برای گرفتن وقت سفارت دریافت ویزای کشور مورد نظر است. گرفتن وقت سفارت اهمیت زیادی دارد و باید به صورت قانونی و توسط مامور کنسولگری انجام شود. کشور اتریش ویزاهای مختلفی را در اختیار متقاضیان خود قرار می دهد که محبوب ترین آنها شامل ویزای توریستی، ویزای کاری، ویزای تحصیلی و ویزای اقامت هستند. در بین موارد ذکر شده درخواست وقت سفارت برای تحصیل و کار بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است. در ادامه این مطلب با انواع وقت سفارت اتریش و اطلاعات مهم در این زمینه آشنا می شویم.

گرفتن وقت سفارت اتریش

اگر قصد دارید به صورت حضوری وقت سفارت بگیرید، باید به سفارت اتریش مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنید ممکن است این روش نیازمند چند مرتبه مراجعه حضوری باشد. ضمنا این روش ممکن است زمان زیادی را از شما بگیرد. سفارت اتریش در منطقه نیاوران تهران و در خیابان محمود احمدی زمانی قرار دارد. قطعا برای مراجعه حضوری به سفارت باید با روزها و ساعات کاری این کنسولگری آشنا باشید. سفارت اتریش به طور کلی در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت های 9 تا 12 ظهر و سپس از ساعت های 1 و نیم تا 3 ظهر فعالیت می کند.

مراحل دریافت وقت سفارت اتریش

این روزها با پیشرفت تکنولوژی روش های درخواست ویزای اتریش نیز با تحولاتی رو به رو شده و دیگر نیازی به مراجعات متعدد حضوری و هدر رفتن زمان نیست. همانطور که می دانید مراجعه حضوری نه تنها زمان زیادی را از شما می گیرد، بلکه ممکن است هزینه هایی را در اثر رفت و آمد به همراه داشته باشد. این موضوع مخصوصا برای شهرستانی ها دشوارتر خواهد بود. این روزها با موسسات گردشگری متعددی رو به رو می شویم که خدمات مربوط به رزرو وقت سفارت اتریش را با سرعت بیشتری انجام می دهند. فرآیند دریافت وقت سفارت به صورت اینترنتی شامل چندین مرحله مختلف است که باید با آنها آشنا شوید.

اولین مرحله برای گرفتن وقت سفارت پر کردن فرم مربوط به مشخصات فردی و فرستادن آن در سایت سفارت است. دقت کنید که این مرحله باید به صورت کامل و بی نقص انجام شود و فرم مورد نظر توسط خود شخص متقاضی تکمیل شود. مرحله دوم در گرفتن وقت سفارت دریافت ایمیلی است که در آن محتوای تایید و یا رد درخواست شما وجود دارد. این ایمیل توسط مدیر سایت برای شما ارسال خواهد شد. دقت کنید که ایمیلی که در فرم مشخصات وارد می کنید صحیح باشد. پس از اینکه وقت سفارت تایید شد باید هزینه های مربوط به سفارت را واریز کنید. گام پایانی در زمینه رزرو وقت سفارت هماهنگی جهت تعیین زمانی به منظور مصاحبه حضوری است.

برای گرفتن وقت سفارت اتریش باید مدارکی داشته باشید. مهم ترین مدارکی که در این زمینه باید به همراه داشته باشید به شرح زیر هستند:

-ارائه عکس 3 در 4 با شرایط ذکر شده

-کپی صفحه اول پاسپورت

ارائه گذرنامه و سایر مدارک تایید شده: پس از اینکه فرآیندهای مربوط به تعیین وقت سفارت را انجام دادید، زمانی جهت مصاحبه حضوری برای شما در نظر گرفته می شود که باید کلیه مدارک و اسناد مورد نیاز را با خود همراه داشته باشید.

انواع وقت سفارت اتریش

وقت سفارت اتریش از نوع تحصیلی

یکی از محبوب ترین روش ها برای مهاجرت به اتریش دریافت ویزای تحصیلی این کشور است. اولین گام در دریافت ویزای اتریش گرفتن پذیرش از یکی از موسسات و دانشگاه های معتبر این کشور است. شخص باید مدرک مورد نظر در یکی از زمینه های تحصیلی مورد پذیرش در دانشگاه های اتریش را داشته باشد تا بتواند به واسطه آن پذیرش بگیرد. در صورتی که هنوز دانشجو هستید باید از دانشگاه مربوطه گواهی و ریز نمرات تایید شده دریافت کنید و به دانشگاه مقصد در اتریش تحویل دهید. برخی از دانشگاه های اتریش در برخی از رشته های خاص مانند پزشکی، روانشناسی، دانشکده هنرهای عالی و غیره از دانشجویان یک امتحان ورودی می گیرند که ممکن است به صورت کتبی و یا شفاهی باشد. قبولی در این آزمون اهمیت زیادی در پذیرش شما دارد.

کسانی که نمره های دبیرستان پایینی دارند باید در دوره یک ساله تا دو ساله این کشور که ترکیبی از درس های پیش دانشگاهی است شرکت کنند. ضمنا آموختن زبان آلمانی نیز اهمیت زیادی دارد و حتما پس از پذیرش در دانشگاه مورد نظر باید برای یادگیری زبان آلمانی اقدام کنید. اگر قصد دارید از طریق ویزای تحصیلی به کشور اتریش مهاجرت کنید باید برای گرفتن وقت سفارت اتریش اقدام کنید تا بتوانید در زمان مناسبی ویزای خود را دریافت کنید.

وقت سفارت اتریش از نوع تجاری

 

پیدا کردن کار در کشور اتریش یکی از موقعیت های خوبی است که پیش روی شما قرار می گیرد. برای مهاجرت کاری به کشور اتریش باید ویزای تجاری این کشور را دریافت کنید. همانطور که می دانید در کشورهای اروپایی مانند اتریش شغل مورد نظر مدتی در سایت آگهی می شود اگر هیچ کس در محدوده شینگن برای این کار متقاضی نشود کمپانی و یا سازمان مورد نظر می تواند نیروی مورد نیاز خود را از کشورهای دیگر وارد کند. بنابراین گرفتن ویزای کاری اتریش کار چندان آسانی نیست.

این روش با توجه به مزایای زیادی که دارد یکی از محبوب ترین روش های اقامت است و از طریق آن می توانید به کشور اتریش مهاجرت کرده و زندگی کنید. برای دریافت این نوع از ویزای اتریش نیز باید در گام اول وقت سفارت اتریش را گرفته و مدارک لازم جهت دریافت ویزا را به همراه داشته باشید. کسانی که از این راه وارد کشور اتریش می شوند پس از 4 سال زندگی و پرداخت مالیات به کشور اتریش می توانند، اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کرده و از مزایای آن بهره مند شوند.

وقت سفارت اتریش از نوع توریستی

اتریش یکی از کشورهای محبوبی است که جاذبه های گردشگری متنوعی داشته و می تواند به عنوان یک مقصد گردشگری مهم شناخته شود. کسانی که قصد دارند با دوستان و یا خانواده خود برای تفریح و گردش وارد کشور اتریش شوند باید ویزای توریستی اتریش را دریافت کنند. ویزای گردشگری اتریش دارای 1 ماه اعتبار است و پس از ورود به کشور اتریش باید قبل از تمام شدن 1 ماه این کشور را ترک کنید. برای گرفتن این نوع ویزای اتریش حتما باید وقت سفارت بگیرید. اگر قصد دارید به صورت دسته جمعی به اتریش سفر کنید باید فرم های مربوط به درخواست ویزا را به صورت مجزا پر کنید سپس برای گرفتن وقت سفارت اتریش اقدام کنید.