همه ساله هزاران نفر برای تفریح و اقامت راهی کشور فرانسه می شوند. اما قبل از گرفتن ویزای فرانسه لازم است شما اقدام به گرفتن وقت سفارت فرانسه نمایید. سریع ترین روش برای دریافت ویزای فرانسه و گرفتن وقت سفارت فرانسه روش آنلاین است.اگر شما نیز مایلید که از  کلیسای نوتردام، موزه لوور، برج ایفل و سایر دیدنیهای کشور فرانسه دیدن کنید یا تمایل دارید در این کشور تحصیل یا کار کنید، لازم است که برای گرفتن ویزای فرانسه  اقدام کنید. در این مقاله ما شما را با  آنچه که برای سفر به فرانسه نیاز دارید آشنا خواهیم کرد. همراه ما باشید.

قبل از سفر به هر کشور شما باید ویزای آن کشور را تهیه کنید. ویزای سفر به کشورها توسط سفارت یا کنسولگری فعال آنها در کشور محل زندگی شما صادر می شود. برای گرفتن ویزا باید برای گرفتن وقت سفارت فرانسه اقدام کنید. بررسی تقاضای ویزا توسط کنسولگری فرانسه در تهران بررسی می شود. اما شما باید قبل از آن به سایت ویژه ای که توسط دولت فرانسه برای درخواست ویزا ارائه شده وارد شوید تا بتوانید ایجاد پرونده کنید و تقاضای خود را مطرح کنید.

تعیین وقت سفارت فرانسه در تهران

اگر شما به هر دلیلی نتوانید به صورت شخصی یا حضوری برای دریافت ویزا به سفارت فرانسه بروید شرکتهای معتبر و شناخته شده در سراسر کشور این کار را برای شما انجام خواهند داد. خوبی روش ثبت نام اینترنتی این است که نیازی به صف های طولانی و مراجعه حضوری برای گرفتن وقت سفارت فرانسه یا دریافت ویزا ندارید. بعد از مشخص شدن زمان مصاحبه، مدارک لازم برای ویزا را که به شما اعلام شده آماده کنید تا در وقت سفارت فرانسه به مسئول سفارت تحویل دهید. به علت پر بودن یا بسته بودن سیستم آنلاین شرکت کارگزاری، پیشنهاد ما برای راحت گرفتن وقت سفارت مشاوره با کارشناسان دفتر مجموعه لوکس تریپ فردوس می باشد، زیرا این شرکت با مجهز بودن به کادر حرفه ای خود در اسرع وقت کلیه ی خدمات مبنی بر اخذ ویزای شنگن شما را انجام خواهند داد.

مدارک لازم برای دریافت ویزای فرانسه

شما برای دریافت ویزای فرانسه به این مدارک نیاز دارید.

 1. فرم درخواست روادید ویزا که به زبان انگلیسی یا فرانسوی تکمیل شده است.
 2. دو قطعه عکس رنگی ویژه گذرنامه با زمینه سفید و ابعاد 5/3 در 5/4 سانتی متر که صورت را به طور کامل نشان دهد.
 3. اصل و کپی گذرنامه که اعتبار آن از زمان پایان سفر حداقل سه ماه باشد و دو صفحه سفید داشته باشد.
 4. چنانچه دارای ویزای شینگن هستید کپی ویزای مورد نظر همراه کپی تمام مهرهای ورود و خروج
 5. اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه و ترجمه انگلیسی یا فرانسوی آن
 6. سند اثبات تمکن مالی
 7. پرداخت مبلغ بیمه مسافرتی
 8. مدارک کاری و اثبات شغل

نکات مهم که قبل از حضور در  سفارت یا کنسولگری باید این موارد را در نظر بگیرید.

 • برای دریافت ویزا مدارک کاری و تحصیلی شما باید به فرانسه یا انگلیسی ترجمه شده باشد .
 • چنانچه  فرزند زیر هجده سال همراه دارید باید امضا و رضایت هر دو والدین را به صورت قانونی همراه مدارک کنید.
 • چنانچه در فرانسه ملکی اجاره یا خریداری کرده اید اصل و سند یا اجاره نامه و گواهی اثبات پرداخت قبوض و … را به همراه داشته باشید.
 • بیمه بین المللی مسافرتی به ارزش سی هزار یورو
 • بلیط رزرو شده هواپیما رفت و برگشت
 • پرداخت هزینه ویزا و خدمات

ایمیل ارسالی برای دریافت وقت سفارت فرانسه

شما باید سه ماه قبل از زمان سفر درخواست ویزای فرانسه کنید. این درخواست باید به صورت ایمیل ارسال شود.

ایمیلی که ارسال می کنید باید شامل نام و نام خانوادگی کامل شما، تاریخ تولدتان، ملیت و جنسیت شما، شماره پاسپورت و تاریخ اعتبار گذرنامه شما، تاریخ دقیق سفر و شماره تلفن همراهتان باشد و همچنین باید همه این موارد را همراه با شماره ارجاعی که از سایت مربوط گرفته اید ارسال کنید. دقت کنید که وقت سفارت فرانسه در صورتی به شما داده خواهد شد که تمام این موارد را در ایمیل خود گنجانده باشید. سفارت فرانسه به اطلاعات ناقص ترتیب اثر نمی دهد و ایمیل درخواست شما با اطلاعات ناقص بی جواب خواهد ماند. همچنین شما نخواهید توانست درخواست خود را پس بگیرید یا لغو کنید. اما می توانید به سفارت ایمیل بزنید و درخواست وقت سفارت فرانسه کنید. اگر تمام این مراحل را درست و کامل انجام داده باشید یک ایمیل تایید دریافت می کنید. این ایمیل را پرینت کنید و در وقت مشخص شده همراه خود به سفارت فرانسه ببرید و به پذیرش سفارت تحویل دهید.

پس از تکمیل مدارک به شما یک پیام پیگیری داده می شود که در یک لینک پیگیری قرار دارد.

از زمان تحویل مدارک، دو هفته زمان برای بررسی مدارک شما وجود دارد. البته تکمیل مدارک و صدور ویزا گاهی تا شش هفته زمان می برد که از زمان تحویل مدارک به کنسولگری محاسبه می گردد.

برخی نکاتی که درباره درخواست ویزای فرانسه باید بدانید.

در زمان ارائه وقت سفارت فرانسه باید این موارد را در نظر داشته باشید

 • اگر همسر شما شهروند کشور فرانسه است و درخواست وقت سفارت فرانسه را برای گرفتن ویزای بلند مدت یا کوتاه مدت این کشور کرده اید باید این درخواست را به کنسولگری کشور فرانسه تحویل دهید.
 • اگر  پاسپورت دیپلماتیک دارید باید به کنسولگری فرانسه مراجعه کنید.
 • اگر هدف شما از گرفتن وقت سفارت فرانسه و سفر به این کشور درمان بیماری و پزشکی است نیز باید درخواست خود را به کنسولگری ارائه کنید و به این ایمیل ارسال کنید. visas.teheran@diplomatie.gouv.fr
 • اگر برای گرفتن ویزای تحصیلی درخواست وقت سفارت فرانسه دادید یا دانشجوی پزشکی هستید که به دنبال گرفتن درخواست فرصت مطالعاتی هستید، باید در ایران با مرکز Campus France تماس بگیرید. همچنین اعضای خانواده دانشجویان (همسر و فرزند) آنها نیز برای گرفتن ویزای فرانسه باید به همین مرکز مراجعه کنند.

آدرس سفارت فرانسه در تهران

برای تکمیل مدارک یا رفع نواقص لازم است به سفارت کشور فرانسه واقع در خیابان نوفل لوشاتوی تهران شماره 64-66 مراجعه کنید.

هزینه و زمان اخذ ویزای توریستی فرانسه

صادر کردن ویزا هزینه هایی دارد که متقاضیان باید آن را در زمان مشخص شده در وقت سفارت فرانسه پرداخت نمایند. این مبلغ بر اساس سن افراد طبقه بندی شده است. به این ترتیب که تمام کودکان زیر شش سال برای سفر به فرانسه ویزای رایگان خواهند داشت. برای کودکان بین شش تا دوازده سال مبلغ 35 یورو هزینه دریافت خواهد شد و افراد بالای دوازده سال نیز باید 60 یورو به سفارت پرداخت کنند. همچنین بررسی مدارک هر فرد 85 یورو هزینه در بردارد.

انواع ویزاهای فرانسه

ویزای کشور فرانسه انواع مختلفی دارد. در اینجا انواع ویزای فرانسه را که در درخواست خود به سفارت این کشور می توانید درخواست دهید نام میبریم.

 1. ویزای توریستی (این ویزا دو نوع دارد کوتاه مدت و بلند مدت) و ویزای شینگن را نیز شامل می شود.
 2. ویزای پزشکی
 3. ویزای تجاری
 4. ویزای ورزشی و فرهنگی مخصوص هنرمندان و ورزشکارانی که در مسابقات مختلف شرکت می کنند.
 5. ویزای مقامات سیاسی و رسمی
 6. ویزای ازدواج با شهروندان کشور فرانسه
 7. ویزای تحصیل در کشور فرانسه
 8. ویزای ترانزیت فرودگاهی
 9. ویزای افراد نخبه
 10. ویزای کودکان

از نظر مدارک، انواع ویزا مدارک مشترکی نیاز دارند اما مدارک اختصاصی نیز وجود دارد که باید بسته به نوع ویزا ارائه گردند. دیدنیهای فرانسه بسیار  زیاد است. از جمله مناطق دیدنی این کشور می توان از برج ایفل، کلیسای نوتردام، طاق پیروزی، قصر پاپال، جزیره شیطان گویان، موزه هنرهای زیبا و دهها مکان دیدنی دیگر نام برد که در طی سفرتان می توانید از آنها بازدید کنید.

 *** جهت دریافت لیست کامل مدارک ویزا با کارشناسان ما تماس بگیرید. ***