وقت سفارت آلمان

چنانچه قصد سفر کوتاه مدت یا بلند مدت به کشور آلمان را دارید بی شک قدم اول شما مراجعه به سفارت آلمان خواهد بود. بنابراین لازم است اطلاعاتی درباره وقت سفارت آلمان جهت مصاحبه، ارائه مدارک و اخذ ویزای این کشور را به دست آورید. ما در این مطلب هرگونه اطلاعات مفید در این زمینه را برای شما عزیزان جمع آوری کرده ایم. امیدواریم در پایان این مقاله همه اطلاعات مورد نیاز خود را درباره نحوه تعیین وقت سفارت آلمان کسب نمایید. با این مطلب تا پایان همراه باشید.

افزایش تقاضا ها برای مراجعه به سفارت آلمان

پیش از هر چیز لازم است از شرایط فعلی در زمینه اخذ ویزای آلمان و حجم تقاضا اخبار و آگاهی های لازم را به شما عزیزان ارائه کنیم. شما عزیزان متقاضی سفر به آلمان خوب است بدانید تقاضای وقت سفارت آلمان برای مراجعه افزایش فوق العاده ای داشته است. برخی موقعیت ها و شرایط مساعد شغلی این تمایل را در بسیاری از افراد برای مهاجرت به این کشور ایجاد کرده است. در نتیجه آمار درخواست وقت سفارت آلمان رشد قابل توجهی داشته است. البته می پذیریم که همه ی سفرها برای دریافت اجازه ی اقامت نیست و برخی از آن ها  به طور موقت و با مقاصد تحصیلی، علمی، صنعتی، تجاری و یا صرفاً گردشگری صورت می گیرد. اما به هر ترتیب آنچه عملاً دیده می شود افزایش تقاضا برای دریافت وقت سفارت آلمان و در نتیجه افزایش زمان انتظار برای آن است.

علت افزایش تقاضا برای تعیین وقت سفارت آلمان

آلمان یک کشور صنعتی و از نظر اقتصادی پیشرفته است. در شرایط سرشار از بحران کشور ما و منطقه خاورمیانه، به ویژه افزایش فشارهای اقتصادی و آمار بیکاری و رکود تولید و صنعت، همگان به ویژه کارگران فنی با امید یافتن شغل متناسب با مهارت های خود و کسب معیشت بهتر، در تلاش هستند خود را به کشور صنعتی آلمان و کشورهای دیگری نظیر آن برسانند تا بتوانند با مهارت هایی که دارند که در این کشورها نیز مورد تقاضا است، شغل و شرایط امیدوار کننده تری برای زندگی خود فراهم کنند. واضح است که امر مهاجرت، به خودی خود امری پر فراز و نشیب است و پروسه ای طولانی مدت و توان فرسا دارد. بنابراین لازم است پیش از هر اقدامی آشنایی های لازم با شرایط و ضوابط آن صورت گیرد و افراد، روند آن را واقع بینانه در نظر داشته باشند و سپس در این زمینه تصمیم گیری نمایند.

دریافت ویزا از سفارت آلمان

چنانچه در صدد دریافت ویزای این کشور هستید، لازم است پیش از اقدام برای تعیین وقت سفارت آلمان اطلاعاتی درباره نحوه تعیین وقت، مدارک لازم برای اخذ ویزا، شرایط اخذ ویزای آلمان و مدت زمان حدودی پروسه دریافت ویزا حاصل کنید و شرایط خود را خوب بسنجید تا بتوانید در این زمینه برنامه ریزی صحیحی داشته باشید. واضح است بدون یک برنامه ریزی حساب شده و بدون در نظر گرفتن تمام جوانب امر، ممکن است ضررها و خسارات جبران ناپذیری را متحمل شوید. ما در ادامه شما را بیشتر با شرایط دریافت وقت سفارت آلمان آشنا خواهیم کرد.

شرایط دریافت وقت سفارت آلمان

همانطور که پیشتر نیز بیان شد، حجم بالای تقاضا برای تعیین وقت سفارت آلمان، سبب دشواری و تاخیر در دریافت وقت سفارت آلمان شده است. حجم تقاضا ها بسیار بالا است و به همین دلیل طبیعی است که مدت انتظار شما برای تعیین وقت سفارت آلمان زیاد خواهد شد. در حال حاضر زمان انتظار برای تقاضای ویزای شنگن، حدوداً سه هفته می باشد و لازم است در برنامه زمان بندی سفر خود این موضوع را در نظر داشته باشید. در حال حاضر برای تعیین وقت سفارت آلمان می توانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید. یک سامانه برای تعیین وقت سفارت آلمان طراحی شده است که با ورود به آن می توانید نزدیک ترین وقت ممکن را دریافت نمایید. باز هم خاطر نشان می کنیم که حجم تقاضا و طول مدت انتظار را در نظر داشته باشید. به علت پر بودن یا بسته بودن سیستم آنلاین شرکت کارگزاری پیشنهاد ما برای راحت گرفتن وقت سفارت مشاوره با کارشناسان دفتر مجموعه لوکس تریپ فردوس می باشد، زیرا این شرکت با مجهز بودن به کادر حرفه ای خود در اسرع وقت کلیه ی خدمات مبنی بر اخذ ویزای شنگن شما را انجام خواهند داد.

دریافت ویزای شنگن برای سفر به آلمان

ویزای شنگن ویزایی است که با اخذ آن می توانید به تمام کشورهای حوزه شنگن در اروپا سفر کنید. اما در نظر داشته باشید که هدف اصلی سفر شما در دریافت ویزای شنگن مهم است. در تعیین وقت سفارت آلمان برای دریافت ویزای شنگن، در نظر داشته باشید که این سفارت تنها در صورتی ویزای شنگن را صادر خواهد کرد که هدف اصلی شما و مقصد محوری سفرتان کشور آلمان باشد. ویزای شنگن با اعتبار 90 روز برای شما صادر خواهد شد.

استثناهایی در خصوص دریافت سریعتر وقت سفارت آلمان

با وجود حجم تقاضاها و مدت زمان طولانی انتظار، سفارت تمام تلاش خود را کرده است که بیشترین وقت ممکن را برای مصاحبه ها اختصاص دهد اما با این حال تقاضا برای تعیین وقت مصاحبه آنچنان بالاست که باز هم لازم است مدت زمانی نسبتاً طولانی در صف انتظار باشید. با این حال استثناهایی در این زمینه وجود دارد. سفارت آلمان در موارد استثنایی و خاص پزشکی یا بشردوستانه  ( که همگی تعیین شده و مشخص هستند) تعیین وقت مصاحبه ی ویژه را انجام می دهد. این تعیین وقت مصاحبه ی ویژه به این صورت است که برای موارد مشمول، طی پنج روز کاری وقت مصاحبه فراهم می شود. پس تنها در موارد اضطرار پزشکی یا در موارد خاص انسانی و بشردوستانه می توان از سفارت آلمان طی پنج روز کاری آینده وقت مصاحبه ویژه دریافت کرد.

نحوه دریافت وقت سفارت آلمان

با ایجاد سامانه اینترنتی تعیین وقت سفارت آلمان، نیازی به مراجعه حضوری نیست و به این گونه مراجعه ها برای تعیین وقت ترتیب اثر داده نخواهد شد. پس در ابتدا وارد سامانه وقت دهی سفارت آلمان شوید. در مدت زمان 30 دقیقه پس از اینکه درخواست تعیین وقت شما با موفقیت ثبت گردید، اطلاعاتی در خصوص روند درخواست دریافت می کنید. دقت کنید که اطلاعات را در ثبت درخواست خود به طور کامل و صحیح وارد نمایید؛ در صورتی که متوجه اشتباه یا ناقص بودن اطلاعات خود شده اید، درخواست خود را لغو نمایید و مجدداً درخواست تعیین وقت نمایید. دومین ایمیل تاییدیه برای شما ارسال خواهد شد که در آن، زمان دقیق مصاحبه ی شما در سفارت آلمان به اطلاع شما خواهد رسید. این زمان معمولاً در ایام عادی بین دو تا شش هفته پس از دریافت ایمیل مذکور خواهد بود. در این ایمیل علاوه بر وقت مصاحبه، اطلاعاتی دیگر نیز وجود دارد؛ از جمله اینکه می بایست پس از دریافت این ایمیل، زمان تعیین شده از سوی شما تایید شود.برای این کار هفت روز زمان دارید وگرنه وقت تعیین شده شما لغو شده و می بایست مجددا درخواست دیگری ارسال نمایید و منتظر بمانید.

مزایای سامانه اینترنتی تعیین وقت سفارت آلمان

با ایجاد این سامانه وقت دهی توسط سفارت آلمان روند گرفتن وقت سفارت این کشور سهولت بیشتری یافته است. تقاضای وقت مصاحبه توسط شما بدون معطلی ثبت می شود و سفارت توسط این سامانه نزدیکترین و سریع ترین زمان ممکن برای مصاحبه را برای متقاضیان اختصاص خواهد داد. به این ترتیب مراجعه حضوری به دفاتر ثبت درخواست ویزا یا به شخص ثالث دیگری کاملاً غیر ضروری و امری بی سود است. در ورود به سامانه به جدول نشان دهنده زمان انتظار برای هر گروه دقت کنید. توجه داشته باشید که سفارت آلمان همواره بیشترین تعداد وقت ممکن را در اختیار درخواست کنندگان قرار می دهد تا حتی الامکان زمان انتظار برای نوبت دهی کاهش یابد اما به دلیل حجم فوق العاده بالای درخواست وقت سفارت آلمان، این انتظار طولانی خواهد شد. لذا از همه شما عزیزان برای درک شرایط موجود و امکانات سفارت کمال امتنان را داریم. در نظر داشته باشید که وقت مصاحبه ویژه فقط و فقط در شرایط بسیار خاص امکان پذیر خواهد بود.