برای اخذ ویزای هر کشوری، می بایست در وقت تعیین شده به سفارت آن کشور مراجعه کنید. برای دریافت ویزای یونان نیز باید در وقت سفارت یونان، به سفارت این کشور مراجعه کرده و مراحل اداری لازم را طی نمایید. البته احتمالا با این مراحل آشنایی ندارید. شما در ادامه این مقاله می توانید با چگونگی گرفتن وقت سفارت و مراجعه به سفارت یونان آشنا شوید.

دریافت وقت سفارت یونان

موضوع وقت سفارت برای آن هایی که تجربه ی سفرهای خارجی به کشورهای مختلف جهان را دارند، مقوله ی نام آشنایی است. اما اگر شما جزء آن دست از افرادی هستید که در این زمینه تجربه ی چندانی ندارید و قصد دارید برای اولین بار به یک کشور خارجی مانند یونان سفر کنید، باید اطلاعات بیشتری درباره وقت سفارت یونان و نحوه ی اخذ ویزای این کشور به دست بیاورید. همانطور که می دانید اخذ ویزای کشور مقصد یک قانونی تقریبا کلی و عمومی برای تمامی کشورها می باشد و شما اگر قصد داریم به صورت قانونی به یک کشور از جمله یونان سفر کنید، می بایست ویزای این کشور را از سفارت یونان در ایران اخذ کنید.

بیشتر مراتب اداری مربوط به سفارت یونان می شود و شما برای مراحل اداری اخذ ویزای این کشور باید ابتدا وقت سفارت یونان را تهیه کرده و ادامه ی مراحل اخذ ویزا را در سفارت یونان انجام دهید. البته یکی از موضوعات اساسی این است که آیا اصلا شما به وقت سفارت یونان احتیاج دارید یا خیر که باید ابتدا این موضوع روشن شود. اما در ادامه با نحوه ی گرفتن وقت سفارت یونان و مراتب اداری آن آشنا خواهید شد.

انواع ویزای یونان که نیازمند اخذ وقت سفارت هستند.

همان گونه که گفتیم، شما ابتدا باید با انواع ویزای یونان که نیازمند تعیین وقت سفارت هستند آشنا شوید و سپس بنا به نیاز خود، برای اخذ ویزای یونان مربوطه اقدام نمایید. انواع ویزای یونان که می توانید برای اخذ آن ها اقدام نمایید، شامل ویزای تجاری، ویزای توریستی، ویزای ملاقات با آشنایان، ویزای کودکان زیر 18 سال، ویزای شینگن و مخصوص شهروندان اتحادیه اروپا و ویزای تحصیلی می باشند. شما بنا به هدفی که از سفر به یونان دارید، می بایست برای دریافت ویزای مخصوص به خود اقدام کنید. اگر می خواهید برای یک سفر توریستی کوتاه مدت به یونان سفر کنید، باید جهت صدور ویزای توریستی درخواست بدهید. اگر می خواهید برای ادامه کار در یک شغل، به یونان سفر کنید، حتما باید برای دریافت ویزای تجاری درخواست بدهید. اگر قصد ملاقات با اقوام و آشنایانی را دارید که در یونان زندگی می کنند، باید ویزای مربوطه را اخذ کنید. همچنین اگر می خواهید برای ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه ها و مراکز آموزشی این کشور به یونان سفر کنید، باید ویزای تحصیلی یونان را دریافت نمایید. اخذ تمامی این ویزاها نیازمند دریافت وقت سفارت یونان می باشند و شما حتما باید مراتب اداری اخذ ویزا را در سفارت این کشور طی نمایید.

مراحل اخذ ویزا و وقت سفارت یونان

برای گرفتن وقت سفارت یونان و اخذ ویزای این کشور باید طبق روال خاصی پیش بروید. شما حتما می بایست این روال را طی کنید. در ادامه می توانید مراحل وقت سفارت یونان را مشاهده کنید:

–         گرفتن وقت سفارت یونان

–         جمع آوری مدارک

–         مراجعه به سفارت یونان در ایران در وقت تعیین شده

–         ارائه مدارک

–         انگشت نگاری

–         مصاحبه

–         صدور ویزا

طبق روالی که در بالا گفتیم، شما ابتدا می بایست جهت گرفتن وقت سفارت اقدام کنید. برای دریافت وقت سفارت باید ابتدا فرم درخواست ویزا را از سایت سفارت تهیه کرده و پس از پر کردن به آدرس ایمیل سفارت ارسال نمایید. نتیجه درخواست شما در حدود 2 الی 7 روز بررسی و پاسخ داده می شود. اگر با درخواست شما موافقت شود، به شما وقت سفارت داده شده و ایمیل تایید برایتان ارسال می شود. در صورتی که با درخواست شما موافقت شد، شما می بایست با در دست داشتن مدارک در روز تعیین شده به سفارت یونان در ایران مراجعه کنید. در وقت سفارت باید مدارک را تحویل داده و انگشت نگاری انجام دهید. سپس در صورت لزوم از شما مصاحبه به عمل خواهد آمد. با انجام این مراحل کار شما تمام شده و شما باید منتظر بررسی درخواستتان باشید. در صورتی که با درخواست ویزای شما موافقت شود، ویزا برایتان صادر خواهد شد. به علت پر با بسته بودن سیستم آنلاین شرکت کارگزاری و یا نگرانی از انجام درست روال وقت سفارت، پیشنهاد ما برای راحت گرفتن وقت سفارت مشاوره با کارشناسان دفتر مجموعه لوکس تریپ فردوس می باشد، زیرا این شرکت با مجهز بودن به کادر حرفه ای خود در اسرع وقت کلیه ی خدمات مبنی بر اخذ ویزای شنگن شما را انجام خواهند داد.

مدارک لازم در وقت سفارت یونان

همان طور که گفتیم در وقت سفارت باید مدارکی را که سفارت یونان از شما خواسته است را از قبل آماده کرده و به کارگزاران سفارت تحویل دهید. این مدارک به شرح زیر می باشند:

شناسنامه- پاسپورت معتبر (به اضافه پاسپورت قبلی و کپی یکی از صفحات)- رزرو هتل- بلیط هواپیما- عکس پرسنلی 3.5*4.5- بیمه مسافرتی- حکم بازنشستگی (اگر بازنشسته هستید)- گواهی اشتغال به کار (برای کارمندان)- گواهی اشتغال به تحصیل (برای محصلان)- مدارکی که نشان دهند، شما وضعیت مالی مناسبی دارید.- در صورت لزوم دعوت نامه- فرم درخواست ویزا- هزینه اخذ ویزا

توجه داشته باشید که تمامی مدارک شما باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند و مورد تایید ارگان های دولتی کشور باشند. لطفا پیش از مراجعه به سفارت بررسی کنید که تمامی مدارکتان کامل باشد و شامل همان مدارکی شود که سفارت در ایمیل تایید درخواستتان ذکر کرده است.

سفارت یونان در ایران

شما برای انجام امور مربوط به اخذ ویزا و وقت سفارت یونان می توانید به سفارت این کشور در ایران مراجعه کنید. در ادامه اطلاعات کاملی درباره سفارت یونان در تهران ارائه شده است.

آدرس سفارت یونان در ایران:

تهران- خیابان ولیعصر- بلوار اسفندیار- پلاک 43

شماره تلفن های سفارت:

021-22056784  , 021-22050533

کدپستی سفارت:

1967915681

آدرس کارگزار سفارت:

تهران- میدان ونک- خیابان ملاصدرا- خیابان شیخ بهایی شمالی- خیابان عرفی شیرازی- ساختمان شماره 49- طبقه چهارم

ساعات کاری:

روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت 8 الی 15

نکاتی که در وقت سفارت یونان باید به آن ها توجه داشته باشید

موضوعات مهمی در خصوص وقت سفارت یونان و مراجعه به سفارت این کشور وجود دارد که حتما باید با این نکات و موضوعات آشنایی داشته باشید. در ادامه می توانید با چند نکته مهم درباره وقت سفارت یونان و نحوه اخذ ویزای این کشور آشنا می شوید.

–         پیش از مراجعه به سفارت یونان، حتما وقت قبلی داشته باشید و برای اخذ وقت سفارت یونان اقدام کرده باشید. مراجعه بدون وقت قبلی به هیچ وجه توصیه نمی شود و اگر می خواهید هر چه سریع تر فرآیند اداری اخذ ویزای خود را انجام دهید، بهتر است از روش قانونی و صحیح آن یعنی گرفتن وقت سفارت اقدام کنید.

–         حضور کودکان زیر 6 سال در وقت سفارت لزومی ندارد. اما افرادی که بالای 6 سال سن دارند و متقاضی دریافت ویزای یونان هستند، می بایست خود شخصا در وقت سفارت حضور داشته و مراحل اداری را خود انجام دهند.

–         برای هر فرد متقاضی می بایست درخواست جداگانه ارسال شود. هیچگاه نمی توانید به جای شخص دیگری وقت سفارت گرفته و برای اخذ ویزای آن فرد اقدام کنید.

–         هزینه صدور ویزا برای هر شخص متقاضی الزامی است. البته کودکان زیر 6 سال از این قاعده مستثنی بوده و نیازی به پرداخت هزینه ویزا ندارند.

–         به همراه داشتن انواع سلاح چه سلاح سرد و چه سلاح گرم، ممنوع بوده و اجازه ورود به شما داده نخواهد شد.

–         در وقت سفارت با خود دوربین فیلمبرداری و عکاسی به همراه نداشته باشید.

–         بهتر است افرادی که متقاضی اخذ ویزا نیستند، در وقت سفارت حضور نداشته باشند.

–         پیشنهاد می شود، پیش از مراجعه به سفارت خود را برای مصاحبه احتمالی آماده کنید. در صورت لزوم ممکن است، مجبور شوید در مصاحبه سفارت شرکت کنید. البته پاسخ به سوالات مصاحبه کار چندان سختی نبوده و اکثر سوالات شامل مواردی می شوند که بر روی هدف شما از سفر به یونان تمرکز دارند. آمادگی برای مصاحبه احتمالی می تواند برای شما مفید باشد. البته برای افرادی که برای اخذ ویزای بلند مدت اقدام می کنند، معمولا مصاحبه الزامی می باشد.