چنانچه قصد دریافت ویزای کشور پرتغال را دارید، اولین قدم دریافت وقت سفارت پرتغال می باشد. بدون دریافت وقت سفارت شما می توانید به سفارت رفته و اقدام به اخذ ویزای پرتغال نمایید. ما قصد داریم که در این مقاله به نحوه اخذ وقت سفارت پرتغال و سفر به این کشور بپردازیم. چنانچه از علاقه مندان به این کشور می باشید و مایل به سفر به این کشور زیبا هستید به مطالب این مقاله دقت لازم را به عمل آورید.

دریافت وقت سفارت پرتغال

لازم به ذکر است که ویزای پرتغال دارای انواع و اقسام گوناگونی می باشد که برای اخذ هر کدام احتیاج به دریافت وقت سفارت پرتغال، به طور کاملاً جداگانه ای می باشد. چنانچه در گرفتن وقت سفارت پرتغال کوتاهی نمایید و اقدامی در این خصوص انجام ندهید، نمی توانید مدارک خود را در جهت دریافت ویزا و سایر کارهای مربوطه ارائه دهید. گرفتن وقت سفارت پرتغال به دو صورت آنلاین و حضوری امکان پذیر بوده و می توانید از این دو طریق اقدام نمایید. اگر به صورت آنلاین اقدام به تعیین وقت سفارت پرتغال نمایید کارهای شما سریع تر انجام شده و هزینه و زمان اضافی را برای این کار هدر نخواهید داد. اما اگر به صورت حضوری اقدام نمایید علاوه بر اینکه هزینه بیشتری را متحمل می شوید، مدت زمان بیشتری را نیز می بایستی صرف این کار نموده و در پاره ای از اوقات احتیاج به مراجعات حضوری مجدد می باشید. با ذکر این نکات توصیه می شود به صورت آنلاین اقدام به تعیین وقت سفارت پرتغال نموده و از امکانات آن بهره مند شوید.

مدارک تعیین وقت سفارت پرتغال

پس از اینکه اقدام به تعیین وقت سفارت پرتغال نمودید، لازم است تا در موعد مقرر به همراه مدارک لازم به سفارت رفته و مصاحبه خود را انجام دهید. چنانچه کوچکترین کاستی در مدارک شما وجود داشته باشد روند مصاحبه دچار اختلال خواهد شد و تعویق می افتد. بسته به این که شما از سفر به پرتغال دنبال چه هدفی هستید، ارائه مدارک و نوع مدارکی که باید ارائه دهید، متفاوت خواهد بود. به عنوان نمونه چنانچه مایل هستید که به دیدار افراد خانواده خود بروید، می بایستی دعوتنامه مربوطه را ارائه دهید. در این مدل سفر کردن به پرتغال چنانچه دعوتنامه مربوطه را ارائه ندهید، نمی توانید مرحله آخر که شامل اخذ ویزای پرتغال می باشد را دریافت نمایید. یا اگر قصد دارید سفری تجاری به پرتغال داشته باشید باید تمامی مدارک لازم به استثنای دعوتنامه تجاری را ارائه دهید. یکی دیگر از مدارکی که لازم می باشد در تعیین وقت سفارت پرتغال ارائه دهید، رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت  می باشد.

چه نکاتی باید در تعیین وقت سفارت پرتغال رعایت شود؟

در تعیین وقت سفارت پرتغال می بایستی یک سری از نکات را رعایت نمایید تا از طرف مصاحبه کننده رد نشوید، بعضی از این نکات شامل مواردی می باشد که در قسمت زیر به آن اشاره خواهیم نمود:

 1. لباسی را برای پوشیدن انتخاب نمایید که متناسب با محل کاری بوده و در آن راحت و بی استرس باشید.
 2. استرس و تنش و نگرانی را به طور کامل از خود دور نمایید تا دچار مشکل نشوید.
 3. سؤالاتی را که از طرف محاصبه کننده پرسیده می شود را به طور کوتاه و مختصر جواب داده و از زیاده گویی و حرافی دوری نمایید.
 4. در گفتار و سخنان خود نهایت صداقت را مبذول دارید، چرا که کوچکترین دروغی از جانب شما را مصاحبه کننده خواهد فهمید و شما را رد خواهد نمود. صداقت را سر لوحه ی کار خود قرار داده و در تمامی مراحل اخذ ویزای پرتغال رعایت نمایید.
 5. بعد از اینکه اقدام به تعیین وقت سفارت پرتغال خود نمودید، تاریخ و زمان آن را به خاطر سپرده و در زمان مشخص شده در سفارت حضور به عمل رسانید تا در روند اخذ ویزا دچار مشکل نشوید.

تأثیر دعوتنامه در تعیین وقت سفارت پرتغال

هنگامی که اقدام به دریافت دعوتنامه می کنید، نهایت دقت خود را به عمل آورید تا تاریخ آن با تاریخ وقت سفارت پرتغال هماهنگ باشد. چنانچه اعتبار دعوتنامه تا روز مصاحبه تمام شود، نمی توانید دو مرتبه آن را ارائه دهید. برای اینکه با چنین مشکلی دست به گریبان نشوید، از فرد ارسال کننده ی دعوتنامه بخواهید تا تاریخ دعوتنامه را حداقل تا یک یا دو ماه بعد از دریافت دعوتنامه توسط شما ثبت نماید تا به راحتی اقدام به اخذ ویزای پرتغال نمایید. از جمله نکاتی را که می بایستی در دعوتنامه رعایت نمایید، شامل:

 1. رعایت نمودن صداقت و راستگویی در زمان ارائه نمودن مدارک
 2. نوشتن آدرس دقیق و مشخص از شخصی که دعوتنامه را ارسال نموده نیز یکی از ملزمات ارائه دعوتنامه می باشد.
 3. هدف خود را از سفر کردن به طور کامل و دقیق تعیین نمایید.
 4. فردی که برای شما دعوتنامه ارسال می نماید، می بایستی یکسری دلایل را که اثبات کند با شما رابطه خانوادگی دارد را ارائه دهد.
 5. ضمیمه مدارک لازم از طرف شخصی که اقدام به ارسال دعوتنامه نموده است.

نکاتی در خصوص دریافت وقت سفارت پرتغال و دریافت نمودن ویزا

در این قسمت از مقاله یکسری نکاتی ذکر می شود که تمامی متقاضیان اخذ ویزای پرتغال می بایستی رعایت نمایید که شامل:

 1. اگر به صورت خانوادگی می خواهید اقدام به تعیین وقت سفارت پرتغال نمایید، بایستی تمامی مراحل مربوط به اخذ ویزا را به طور کاملاً جداگانه طی نمایید. زیرا اگر بخواهید به طور دسته جمعی اقدام به اخذ ویزا نمایید، ممکن است دچار مشکل شوید.
 2. دقت نمایید، مدارکی را که ارائه می دهید، توسط یک مترجم رسمی ترجمه شده باشد و به سفارت تحویل دهید.
 3. تمامی مدارکی را که به سفارت پرتغال ارائه می دهید می بایستی دارای مهر دادگستری و وزارتخانه باشد تا درخواستتان انجام شود.
 4. این نکته حائز اهمیت است که از تمامی مدارک یک نسخه کپی تهیه نمایید تا در صورت گم شدن یکی از آن ها با مشکل مواجه نشوید و روند صدور ویزایتان دچار اختلال نگردد.
 5. زمانی که وقت سفارت پرتغال تعیین شد، بایستی هزینه مربوط به روادید را پرداخت کرده و بدانید که این هزینه دیگر به هیچ وجه قابل برگشت نخواهد بود.
 6. بعد از گذشت مدت زمان 15 روز از تعیین وقت سفارت پرتغال می توانید به سایت مراجعه و نتیجه را دریافت نمایید.
 7. اعضای مربوط به هیئت های تجاری و همچنین افراد کودک زیر 12 سال لازم نیست تا مراحل مربوط به انگشت نگاری را طی کنند.
 8. لازم است تا در تاریخ و زمانی که برای وقت سفارت پرتغال تعیین شده است، همراه خود هزینه ویزا را نیز بیاوریم. لازم به ذکر است که از طریق کارت بانکی نمی توانید اقدام به پرداخت هزینه نماییم بلکه می بایستی پول نقد همراه خود داشته باشید و اقدام به پرداخت نمایید.

سفارت پرتغال و ساعت کاری این سفارت

چنانچه اقدام به تعیین وقت سفارت پرتغال نمایید، در وهله ی اول یک ایمیل به شما ارسال شده که حاوی زمان دقیق مصاحبه به همراه تاریخ مراجعه ی حضوری می باشد. شما می بایستی حتما در زمانی که برای شما تعیین شده به سفارت پرتغال مراجعه کرده و تمام کارهایی را که لازم است را به صورت حضوری انجام دهید. لازم به ذکر است که فقط همین مرحله احتیاج به حضور شما داشته و بقیه ی موارد را می توانید به طور کاملاً غیر حضوری انجام دهید. آدرس سفارت پرتغال در تهران، دروس، خیابان هدایت، کوچه روزبه، پلاک 16 می باشد. چنانچه در زمانی که سفارت برای شما تعیین نموده است در آنجا حضور به عمل نرسانید، تمامی مراحل مربوط به درخواست اخذ ویزای پرتغال به تعویق خواهد افتاد.

ساعت کاری سفارت پرتغال، روزهای یکشنبه تا پنجشنبه و در ساعات 9 تا 2 بعد از ظهر می باشد. چنانچه قصد دارید مدارک خود را به سفارت پرتغال تحویل دهید بهترین زمان ساعت 12 تا 12:30 می باشد که برای این کار اعمال شده و خارج از این تایم کارهای شما انجام نمی پذیرد و به تعویق می افتد.