رومانی یکی از زیباترین کشور های موجود در قاره اروپا می باشد که سالانه هزاران نفر گردشگر از این کشور جذاب و شگفت انگیز دیدن می کنند. برای سفر به این کشور در وهله اول باید اقدام به اخذ وقت سفارت رومانی داشته باشید. برای اخذ و دریافت وقت سفارت رومانی نیز می توانید به کنسولگری کشور رومانی که در شهر تهران واقع است، مراجعه نموده و با تحویل تمام مدارک مورد نیاز، درخواست خود را جهت دریافت ویزای کشور رومانی اعلام کنید. بهترین زمان نیز برای دریافت وقت سفارت رومانی چند ماه قبل از سفرتان به کشور رومانی می باشد که بتوانید با خیال راحت به سفرتان بپردازید.

ویزای رومانی

رومانی کشوری بسیار کوچک در جنوب شرقی قاره اروپا می باشد که با داشتن 19 میلیون نفر جمعیت یکی از پرجمعیت ترین کشورهای این قاره به شمار می رود. شهر بخارست پایتخت این کشور بوده و زبان رسمی مردم آن نیز رومانیایی می باشد. این کشور جزء اتحادیه اروپا بوده و گردشگران و مسافرانی که قصد سفر به این کشور را دارند می توانند با دریافت ویزای شینگن رومانی اقدام به سفر داشته باشند. آب و هوای کشور رومانی بسیار معتدل و تابستان های گرم و زمستان های سردی را دارد که گردشگران می توانند هر چهار فصل را در این کشور مشاهده کنند. توجه داشته باشید که برای اخذ ویزای رومانی بایستی یک سری مراحل را پشت سر بگذارید که از جمله این مهمترین مراحل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–          مراجعه به سفارت کشور رومانی

–          اخذ وقت سفارت رومانی

–          ارائه و تحویل تمام مدارک خواسته شده

–          دریافت پاسخ از کنسولگری کشور رومانی

–          آماده شدن برای مصاحبه

–          صدور ویزای کشور رومانی

با توجه به این موضوع که افراد با اهداف بسیار متفاوتی اقدام به دریافت و اخذ ویزای این کشور دارند، می توان گفت که کشور رومانی دارای انواع بسیار مختلفی از ویزا می باشد که از جمله آنها می توان به ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج و ویزای تحصیلی اشاره کرد.

وقت سفارت رومانی

همانطور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، اخذ و گرفتن وقت سفارت رومانی یکی از مهمترین و ضروری ترین مراحل برای صدور ویزای رومانی می باشد که گردشگران و مسافران بایستی در وهله اول اقدام به دریافت این مرحله داشته باشند. وقت سفارت برای این امر به کار میرود که متقاضیان صدور ویزا، درخواست خود را کتبی و با پر کردن فرم های مربوطه اعلام می کنند و هم چنین تمام مدارک مورد نیاز برای صدور ویزای مورد نظر را خود را به مسئول کنسولگری مربوطه تحویل می دهند تا بررسی های لازم صورت بگیرد. حال افرادی که قصد سفر به کشور رومانی را دارند می توانند با مراجعه به کنسولگری این کشور، درخواست خود را اعلام کرده و منتظر خبر و پاسخی از سوی کارگزاران این سفارت خانه باشند. توجه داشته باشید که در برخی از فصول سال میزان و تعداد درخواست ها برای صدور ویزای رومانی بسیار بیشتر می شود که این امر سبب می شود مدت زمان لازم برای پاسخ به درخواست متقاضیان کمی زمان بر باشد. در حالت کلی حدود 1 الی 3 ماه طول می کشد که پاسخ مناسبی را از کنسولگری این کشور برای درخواست صدور ویزای مورد نظر خود دریافت کنید که در این مدت می توانید به تقویت زبان انگلیسی خود پرداخته تا برای مصاحبه آمادگی لازم را داشته باشید.

مدارک مورد نیاز جهت وقت سفارت رومانی

هنگام مراجعه به کنسولگری کشور رومانی بایستی یک سری مدارک را با خود به همراه داشته باشید که از مهمترین مدارک مورد نیاز جهت وقت سفارت رومانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–          فرم درخواست ویزا: با خطی خوانا بایستی پر شود.

–          شناسنامه ایرانی: باید ترجمه و کپی گرفته شود.

–          گذرنامه: حداقل دارای 6 ماه اعتبار زمانی باشد.

–          عکس رنگی: سه قطعه عکس 4*6 با زمینه سفید و رنگی

–          بیه مسافرتی: یکی از مهمترین مدارک مورد نیاز می باشد

–          بلیط هواپیما: در صورت رزرو داشتن

–          گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه بیماری خاص و واگیردار

–          گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه سوء پیشینه

–          مدرک زبان انگلیسی بسیار معتبر و کسب حداقل ترین نمره قبولی در آن

–          دعوتنامه: در صورت وجود داشتن بایستی ارائه گردد.

–          ضمانت نامه بانکی: مبلغ آن توسط وب سایت رسمی کنسولگری این کشور مشخص شده است.

نکته بسیار مهمی که بایستی در تهیه و آماده کردن مدارک فوق به آن توجه شود این است که حتما از اصل و معتبر بودن این مدارک نهایت اطمینان را داشته باشید چرا که در غیر این صورت نه تنها صدور ویزای مورد نظرتان با مشکل مواجه خواهد شد، بلکه طبق مقررات نیز مجازات و جریمه خواهید شد.

نحوه اخذ وقت سفارت رومانی

برای درخواست و اخذ وقت سفارت رومانی، متقاضیان و گردشگران می توانند به دو صورت اقدام کنند که به صورت زیر به حضورتان معرفی می شود:

–          روش اول: در این روش متقاضیان می توانند با مراجعه حضوری به کنسولگری این کشور و پر کردن فرم درخواستی مربوطه اقدام به دریافت و اخذ ویزای این کشور داشته باشند. این روش برای افرادی مناسب می باشد که در تهران اقامت دارند و هزینه بسیار کمتری را جهت دسترسی به کنسولگری این کشور پرداخت خواهند کرد. همچنین افراد می توانند با مراجعه حضوری خود به این مکان از میزان استرس و نگرانی خود کاهش دهند و اطلاعات خوبی را از سایر متقاضیان دریافت کند.

–          روش دوم: برای افرادی که مراجعه به کنسولگری این کشور جهت اخذ وقت سفارت رومانی کار دشواری می باشد، توصیه می کنیم که به وب سایت رسمی این کشور مراجعه نموده و با ایجاد حساب کاربری برای خود، تمام مدارک مورد نیاز را در این سایت بارگذاری کنند.

بهترین زمان برای دریافت وقت سفارت رومانی

بهترین زمان برای دریافت وقت سفارت رومانی چند ماه قبل از سفرتان به این کشور می باشد چرا که در برخی از مواقع زمان زیادی جهت صدور و اخذ ویزای کشور رومانی مورد نیاز است و همین امر سبب شده است که متقاضیان چند ماه قبل از زمان پرواز خود اقدام به دریافت وقت سفارت رومانی داشته باشند تا بتوانند در زمان برنامه ریزی شده به پرواز خود رسیده و سفر بی نظیر خود را شروع کنند. میزان درخواست جهت اخذ وقت سفارت رومانی بین ماه های مارس تا اکتبر افزایش می یابد چرا که گردشگران و مسافران بسیار زیادی این ماه ها را برای سفر و گردش خود انتخاب می کنند به همین جهت اگر شما نیز قصد سفر در این ماه ها را دارید توصیه می کنیم که زودتر اقدام به دریافت ویزای رومانی داشته باشید.

آدرس سفارت رومانی

آدرس سفارت کشور رومانی جهت اخذ وقت سفارت رومانی را می توان به صورت زیر بیان نمود:

آدرس: استان تهران – خیابان بهارستان – خیابان شهید مشکی – پلاک 89

تلفن: 77539041 – 77534658

نمابر:77509841

متقاضیان و افرادی که قصد سفر به کشور رومانی را دارند می توانند با توجه به هزینه های لازم جهت اخذ وقت سفارت رومانی، به صورت اینترنتی یا حضوری اقدام به پرداخت هزینه های لازم داشته باشند. توجه داشته باشید که تمام این هزینه ها صرفا جهت بررسی مدارک مورد نیاز وقت سفارت رومانی و صدور قانونی ویزای مورد نظرتان صرف خواهد شد و در صورت عدم صدور ویزای مورد نظرتان نیز هیچ گونه هزینه ای را به شما عودت نخواهند داد. به همین جهت سعی بر آن داشته باشید که تمام مراحل را با نهایت دقت و توجه پشت سر بگذرانید تا مجبور به پرداخت هزینه های گزاف و اضافه نداشته باشید. همچنین قبل از اقدام برای صدور ویزای مورد نظر خود می توانید با مسئولان این کنسولگری تماس برقرار کرده و با توجه به نوع ویزای خود، تمام مراحل و مدارک مورد نیاز را جویا شوید چرا که ویزاهای مختلف این کشور در برخی از مدارک با یک دیگر متفاوت بوده و آگاهی قبلی از این موضوع به نفع متقاضیان خواهد بود.