ویزای کشور اسپانیا از پر طرفدارترین ویزاهای اروپایی می باشد که از مهم ترین مراحل اخذ و صدور ویزای کشور اسپانیا می توان به گرفتن و اخذ وقت سفارت اسپانیا اشاره کرد. از مدارک مورد نیاز هنگام اخذ وقت سفارت کشور اسپانیا می توان به اصل مدارک شناسایی، مدرک معتبر زبان انگلیسی، دعوتنامه و بلیط هواپیما اشاره کرد. افراد متقاضی می توانند با مراجعه به کنسولگری کشور اسپانیا که در شهر تهران واقع شده است، تمام مدارک لازم و مورد نیاز را تحویل کارگزار مربوطه داده و منتظر دریافت پاسخی از سوی این کارگزاران باشند.

وقت سفارت اسپانیا

کشور اسپانیا یکی از زیباترین و دیدنی ترین کشورهای اروپایی بوده است که نماد هنر و زیبایی در این قاره به شمار می آید و بسیاری از هنرمندان از زیبایی های این کشور الهامات زیادی گرفته و آثار خارق العاده ای را به ثبت رسانده اند. کشور اسپانیا با داشتن جاذبه های گردشگری بی نظیر خود سالانه پذیرای میلیون ها گردشگر می باشند، علاوه بر گردشگران افراد بسیاری نیز با اهداف دیگری به این کشور سفر می کنند که از جمله این اهداف می توان به ادامه تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و اشتغال اشاره کرد. افراد با هر اهداف و قصدی که به کشور اسپانیا سفر می کنند قطعا بایستی ویزای مربوط را تهیه و اخذ نمایند که یکی از مهمترین مراحل اخذ ویزای مورد نظر، گرفتن وقت سفارت اسپانیا می باشد. با توجه به این موضوع که گرفتن وقت سفارت اسپانیا طولانی و زمان بر می باشد افراد متقاضی نیز بایستی در بهترین زمان ممکن اقدام به دریافت وقت سفارت کشور اسپانیا داشته باشند تا طبق برنامه های از قبل تعیین شده بتوانند به سفر خود بپردازند. مسئولان کنسولگری کشور اسپانیا نیز تمام سعی خود را بر آن دارند تا بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن وقت سفارت مد نظر افراد مراجعه کننده را مشخص نموده و در بهترین زمان ممکن ویزای مورد نظر آنان را صادر نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت وقت سفارت اسپانیا

برای اخذ وقت سفارت اسپانیا بایستی یک سری مدارک و اسناد را از قبل تهیه و به همراه داشته باشید، گردشگران و مسافران عازم کشور اسپانیا می توانند به روز ترین و دقیق ترین مدارک مورد نیاز را از وب سایت کنسولگری کشور اسپانیا مشاهده نموده و اقدام به تهیه و آماده کردن آن ها داشته باشد. از مهم ترین مدارک مورد نیاز جهت اخذ وقت سفارت اسپانیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–          پر کردن فرم درخواست که بایستی بدون هرگونه غلط و خط خوردگی پر و تکمیل شود.

–          پاسپورتی که حداقل 6 ماه از اعتبار زمانی آن باقی مانده باشد.

–          عکس رنگی که دارای پس زمینه سفید باشد و بدون روتوش باشد این عکس ها در پرونده و ویزای شما ثبت خواهد گردید.

–          بلیط رزرو شده هواپیما

–          اسناد هتل رزرو شده در صورت وجود

–          گواهی اشتغال

–          دعوتنامه در صورت وجود داشتن

–          اصل مدارک شناسایی

–          رسید فیش های مربوط به پرداخت هزینه های صدور ویزای مورد نظر

افراد باید نهایت توجه و دقت را در جهت آماده و تهیه کردن تمام مدارک فوق را از خود نشان دهند تا بتوانند در زمان مشخص و مقرر شده ویزای مد نظر خود را اخذ و دریافت کنند.

مراحل اخذ وقت سفارت اسپانیا

همان طور که در بخش های قبلی نیز به آن اشاره شد، برای اخذ ویزای مورد نظر خود بایستی یک سری مراحلی را طی کرد که یکی از مهم ترین این مراحل گرفتن وقت سفارت اسپانیا می باشد. مراحل لازم برای اخذ وقت سفارت اسپانیا نیز به صورت ذیل می باشد:

  •           تهیه و فراهم کردن مدارک مورد نیاز جهت تحویل حضوری
  •           مراجعه به سفارت خانه کشور اسپانیا
  •           تحویل دادن تمام مدارک مذکور در بخش های قبلی
  •           منتظر ماندن جهت تماس ماموران کنسولگری کشور اسپانیا

افراد مراجعه کننده به کنسولگری کشور اسپانیا نبایستی سوالاتی از قبیل زمان لازم جهت پاسخ به درخواست اخذ ویزا را از ماموران این سفارت خانه بپرسند چرا که بررسی مدارک ارائه شده و استعلام گیری های لازم زمان زیادی را می طلبد که در برخی از مواقع افراد بایستی چند ماه منتظر پاسخی از سوی کنسولگری باشند. به علت پر و یا بسته بودن سیستم آنلاین شرکت کارگزاری پیشنهاد ما برای راحت گرفتن وقت سفارت مشاوره با کارشناسان دفتر مجموعه لوکس تریپ فردوس می باشد، زیرا این شرکت با مجهز بودن به کادر حرفه ای خود در اسرع وقت کلیه ی خدمات مبنی بر اخذ ویزای شنگن شما را انجام خواهند داد.

آدرس و ساعت کاری سفارت اسپانیا

همان طور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، گام اول برای اخذ وقت سفارت اسپانیا مراجعه به سفارت خانه کشور اسپانیا می باشد. خوشبختانه کنسولگری این کشور در ایران وجود داشته است و مسافران عازم این کشور دیگر مجبور نیستند که برای اخذ ویزای مورد نظر به کشورهای همسایه سفر کرده و هزینه های اضافه تری را پرداخت کنند. آدرس سفارت کشور اسپانیا به صورت ذیل می باشد:

تهران – دروس – بلوار شهرزاد – خیابان کماسایی – کوچه اول شرقی – پلاک 10

هم چنین ساعات کاری کنسولگری کشور اسپانیا نیز بدین صورت است که از یکشنبه تا پنجشنبه از 9 صبح تا 16 بعد از ظهر می باشد. اگر قصد دارید از شهرهای دیگر به کنسولگری این کشور مراجعه کنید به شما توصیه می کنیم که حتما در روزها و ساعات کاری مشخص شده در سفارت خانه حضور داشته باشید در غیر این صورت مجبور هستید که یک شب اضافه تر در شهر تهران سپری کنید. همچنین شما می توانید با مراجعه به وب سایت رسمی این سفارت، اطلاعات مورد نیاز خود را به دست بیاورید و در صورت به وجود آمدن هر گونه مشکلی با همکاران پشتیبانی این سفارت در تماس بوده و سوالات خود را اعلام نمایید.

هزینه های وقت سفارت اسپانیا

یکی از متداول ترین سوالاتی که برای هر مراجعه کننده و متقاضی به وجود می آید، این است که هزینه های وقت سفارت اسپانیا چقدر می باشد و افراد بایستی چقدر هزینه در نظر بگیرند. در پاسخ به این سوال بایستی گفت که تمام هزینه های مربوطه در وب سایت رسمی کنسولگری اسپانیا اعلام شده است که این ارقام به روز ترین و جدیدترین ارقام می باشد و در طول دوره های مختلف نیز تغییر می کند به همین جهت افراد می توانند با توجه به زمان سفر خود، به این سایت مراجعه نموده و در مورد هزینه های وقت سفارت اسپانیا اطلاعات مورد نیاز را به دست بیاورند. البته یک سری از هزینه ها نیز غیر مستقیم هستند برای مثال هزینه رفت و آمد به سفارت خانه کشور اسپانیا از جمله هزینه های غیر مستقیم به شمار می آید. شما می توانید به راحتی برآوردی از تمام هزینه های خود جهت دریافت ویزای مورد نظرتان داشته باشید.

نکات مورد توجه در وقت سفارت اسپانیا

در هنگام اخذ وقت سفارت اسپانیا بایستی به چندین موارد دقت و توجه بسیار ویژه ای داشته باشید که از مهم ترین نکات مورد توجه در اخذ وقت سفارت کشور اسپانیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–          سعی بر آن داشته باشید که اطلاعات تماس خود را با دقت وارد نمایید تا ماموران کنسولگری در صورت نیاز بتوانند به راحتی با شما در تماس باشند.

–          تمام مدارک لازم برای اخذ وقت سفارت اسپانیا را هنگام مراجعه به کنسولگری این کشور به همراه داشته باشید و با پرداخت هزینه های مربوط، همه مدارک را تحویل مامور مربوطه داده و جهت اطمینان از مدارک خود یک نمونه کپی نزد خود نگه دارید.

–          معمولا اسپانیا مصاحبه حضوری ندارد و در زمان انگشت نگاری سعی بر آن داشته باشید که بسیار شیک و تمیز به سفارت خانه مراجعه کرده باشید تا بتوانید تاثیر مثبتی بر روی مخاطب داشته باشید.

–          هنگام پر کردن فرم تقاضا اخذ وقت سفارت اسپانیا و دریافت ویزای اسپانیا مورد نظر خود، حتما فرم را به زبان انگلیسی پر نمایید.

–          اگر قصد دارید با خانواده به این کشور مسافرت داشته باشید توصیه می شود که برای هر یک از اعضا، فرم جداگانه ای پر شود

–          تمام مدارک ارائه شده را بایستی ترجمه کرده و شکل تغییر یافته آن ها را تحویل کارگزار مربوطه دهید.