ویزای Express Entry کانادا

امروزه بسیاری از ایرانیان تمایل به مهاجرت دارند و کشور کانادا یکی از محبوب ترین ها در این میان است که به دلیل شرایط مناسب زندگی و کار، مورد توجه بسیاری از ایرانیان قرار گرفته است. ویزای Express Entry کانادا یکی از بهترین روش هایی است که در سال 2015 به منظور سهولت بخشیدن به روند مهاجرت کاری به کشور کانادا و همچنین اخذ اقامت دائم این کشور راه اندازی شد. توجه داشته باشید که اکسپرس اینترنتی یک سیستم مهاجرتی نیست بلکه اطلاعات کلیه افراد متقاضی را جمع آوری کرده و در حالت انتظار قرار می دهد. این روش مهاجرتی ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد و باید با کلیه این موارد آشنایی داشته باشید.ویزای Express Entry کانادا به عنوان یکی از بهترین و ساده ترین روش های مهاجرت به این کشور به شمار می رود. برای اخذ این ویزا باید با نکاتی آشنایی داشته باشید که در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم:

ویزای اکسپرس انتری کانادا

 

ویزای Express Entry کانادا چیست؟

ویزای Express Entry کانادا یکی از بهترین روش های مهاجرت به کشور کانادا شناخته می شود که آن را با عنوان سیستم ورود سریع کانادا نیز می شناسند. همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد در این روش ابتدا متقاضیان باید اطلاعات خود را به ثبت برسانند. پس از اینکه اطلاعات کلیه متقاضیان به ثبت رسید، کارفرمایان یا افراد دولت کانادا در بازه های خاص اقدام به بررسی مشخصات متقاضیان می نمایند. پس از بررسی، افرادی که در حیطه کاری مشاغل مورد نیاز کارفرمایان کانادا فعالیت می کنند به کار گرفته خواهند شد. این به گونه ای است که ابتدا یک دعوتنامه برای فرد ارسال می شود و فرد می تواند اقامت دائم کانادا را از این طریق به دست آورد.

شرایط ویزا اکسپرس اینتری کانادا

برای اخذ ویزای Express Entry کانادا حتما باید شرایط مورد نیاز آن را داشته باشید. کلیه متقاضیانی که در اکسپرس اینترنتی ثبت نام می کنند از طریق سیستم امتیازدهی crs رتبه بندی می شوند و افرادی که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشند شانس بیشتری برای برگزیده شدن خواهند داشت. حداقل امتیازی که باید برای پذیرش از این طریق دریافت کرده باشید 75 است و برای کسب این امتیاز باید شرایط زیر را داشته باشید:

–         داشتن سابقه کار: ارائه سابقه کار یکی از ضروریات پذیرش است و چنانچه سابقه کار در کانادا داشته باشید امتیاز بیشتری دریافت می کنید.

–         تمکن مالی: پس از دریافت دعوتنامه باید مدارک تمکن مالی خود را ارائه نمایید.

–         مدرک زبان: داشتن مدارک معتبر زبان انگلیسی یا فرانسوی ضروری است. آزمون هایی نظیر: آیلتس، تافل،clb و tef برای کشور کانادا معتبر هستند.

–         شرایط تحصیلی: فرد باید مدرک تحصیلی و سابقه آن را در زمینه تخصص کاری خود ارائه نماید و یا مدرک فنی معتبر داشته باشد.

–         سن: افرادی که سن آنها زیر 34 سال باشد شانس بیشتری برای پذیرفته شدن دارند.

ویزای express entry کانادا

 

سیستم امتیازبندی اکسپرس اینتری کانادا

کلیه متقاضیان در چارچوب امتیازدهی که به اختصار csr نامیده می شود سنجش خواهند شد. حداکثر امتیاز 1200 است که 500 امتیاز آن متعلق به فاکتورهای فرد متقاضی بوده و در صورت متاهل بودن وی 460 امتیاز به فاکتورهای فردی و 40 امتیاز به فاکتورهای همسر وی تعلق می گیرد. اصلی ترین عوامل تاثیرگذار بر امتیازدهی ویزای Express Entry کانادا فردی را می توان به موارد زیر نسبت داد:

–         نمره آزمون های زبان

–         سن

–         داشتن سابقه کار و میزان آن در کانادا و یا سایر کشورها

–         ارائه مدارک پذیرش کاری از ایالت های کانادا

–         زندگی خواهر یا برادر مقیم در کشور کانادا

اخذ ویزای اکسپرس انتری کانادا

 

مراحل ثبت نام در ویزای Express Entry کانادا

برای ثبت نام در اکسپرس اینتری کانادا باید مراحلی را پشت سر بگذارید که این مراحل از قبیل زیر خواهند بود:

مرحله نخست ویزای اکسپرس اینتری کانادا

اولین مرحله به بررسی واجد شرایط بودن شما اختصاص داده می شود تا پس از اطمینان از واجد شرایط بودن اقدامات بعدی را به انجام برسانید. ابتدا باید تخمین بزنید که در صورت ثبت نام در اکسپرس اینتری شانس قبول شدن شما چقدر خواهد بود. کارشناسان شرکت ما به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات پشتیبانی هستند و می توانید راهنمایی های مورد نیاز در رابطه با ویزای Express Entry کانادا را از آنها دریافت نمایید.

دریافت ویزای express entry کانادا

 

مرحله دوم ویزای Express Entry کانادا

پس از اینکه امتیاز خود در اکسپرس اینتری را مناسب تخمین زدید، می توانید پروفایل خود را در سامانه اکسپرس اینترنتی باز کنید. در فرم ثبت نام ویزای Express Entry کانادا باید اطلاعات زیر را وارد کنید:

–         کلیه اطلاعات هویتی

–         اطلاعات تماس

–         ذکر تاریخچه دقیق تحصیلات  با ذکر جزئیات آن

–         تکمیل فیلد مربوط به سوابق کاری با جزئیات دقیق

–         مدارک تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسوی

–         سن

–         سازگاری با زندگی در کانادا

–         اطلاعات فامیل و یا آشنا در کانادا

–         در صورت متاهل بودن، وارد کردن مشخصات همسر

–         در صورتی که متاهل بوده و صاحب فرزند هستید اطلاعات وی را نیز وارد کنید.

 

اخذ ویزای express entry کانادا

مرحله سوم ویزای اکسپرس اینتری کانادا

پس از تکمیل اطلاعات در مرحله دوم، نام شما در لیست انتظار ویزای Express Entry کانادا قرار خواهد گرفت. بر اساس امتیازاتی که به دست آورده اید رتبه بندی شما در میان سایر متقاضیان انجام می شود و هر دو الی 3 هفته یکبار مسئولین و کارفرمایان دولت کانادا اقدام به بررسی دوره ای این درخواست ها می کنند و افرادی که بهترین شرایط را داشته باشند ita دریافت خواهند کرد. ita به منظور دعوتنامه ای است که متقاضیان با استفاده از آن می توانند نسبت به مهاجرت کانادا اقدام کنند.

توجه داشته باشید که درخواست شما تا یک سال معتبر خواهد بود اما چنانچه طی یکسال نام شما از لیست اکسپرس اینتری مورد تایید قرار نگرفت باید درخواست خود را مجدد به ثبت برسانید.

مرحله نهایی پس از پذیرش اکسپرس اینتری کانادا

چنانچه شما یکی از پذیرفته شدگان اکسپرس اینتری باشید دعوتنامه ای برایتان صادر خواهد شد و باید ظرف مدت 60 الی 90 روز مراحل اداری مربوط به مهاجرت کانادا را به انجام برسانید. با در دست داشتن دعوتنامه باید به سفارت کشور کانادا مراجعه کرده و کارهایی نظیر: انگشت نگاری، گواهی سو پیشینه، تست های پزشکی و… را انجام دهید. در صورتی که کلیه مراحل را با موفقیت پشت سر بگذارید، تنها ظرف مدت 6 ماه می توانید اقامت دائم کانادا را به دست آورید.

دریافت ویزای اکسپرس انتری کانادا

 

هزینه ثبت نام اکسپرس اینتری کانادا

برای ویزای Express Entry کانادا هیچگونه هزینه ای پرداخت نخواهید کرد و به همین دلیل تعداد متقاضیان این روش بسیار زیاد است. اما چنانچه دعوتنامه اکسپرس اینتری را دریافت کنید باید هزینه های مربوط به مراحل مهاجرت را پرداخت نمایید. از جمله این هزینه ها می توان به: کارمزد ها، هزینه های تست پزشکی، هزینه تشکیل پرونده، اطلاعات بیومتریک و… اشاره کرد. البته میزان هزینه هایی که برای دریافت ویزای اکسپرس کانادا پرداخت می کنید در برابر درآمدی که از طریق کار در این کشور به دست خواهید آورد ناچیز است.

آمار پذیرش ویزای Express Entry کانادا

در دوره های مختلف معمولا آمار پذیرش اکسپرس اینتری برابر بوده است و معمولا متقاضیانی که امتیاز 450 را کسب کرده بوند مورد پذیرش مقبول می شدند. اما در سال 2021 این روند به صورت کلی عوض شد و 23772 نفر با حداقل امتیاز یعنی 75 دعوتنامه کانادا را دریافت کردند. در حالت کلی می توان گفت: کانادا برای افرادی که سابقه کار در این کشور را داشتند دعوتنامه ارسال می کند پس داشتن سابقه کار و یا تحصیل در کشور کانادا اصلی ترین عاملی است که توسط دولت کانادا مورد بررسی قرار می گیرد. به همین دلیل تحصیل در کانادا مزیت های بسیاری برایتان خواهد داشت چرا که دانشجویان به همراه تحصیل در این کشور می توانند 20 ساعت در هفته را به کار کردن بپردازند. همچنین این افراد پس از فارغ التحصیلی نیز اجازه 1 سال اقامت و کار در کشور کانادا را خواهند داشت از این رو میزان متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا نیز بسیار زیاد است.