ویزای FSWP کانادا

یکی از کشورهای مهاجر پذیر در میان کشورهای دنیا که از سطح زندگی و رفاه اجتماعی و کاری خوبی نیز برخوردار است، کانادا می باشد. این کشور افراد را از طرق مختلف جذب می کند که یکی از راه ها ویزای FSWP کانادا می باشد. این ویزا با نام ویزای کارگر ماهر نیز شناخته می شود و به افرادی که تخصص خاصی در زمینه نیازهای کاری این کشور، دارند، اعطا می گردد. برای دریافت ویزای FSWP کانادا نیاز به مدارک و شرایطی دارید که بر اساس آن امتیاز بندی شده و تصمیم نهایی در رابطه با اینکه ویزا به شما تعلق می گیرد یا خیر، تصمیم گیری می شود. در صورت دریافت این ویزا می توانید در این کشور اقامت دائم داشته باشید.

کانادا کشوری مهاجر پذیر

در سال های گذشته برخی از کشورها به دلایل مختلف از جمله کمبود نیروی متخصص و فعال در کشور خود، اقدام به جذب افرادی که ترجیحا دارای تخصص و یا تحصیلات بودند، از سایر کشورها کردند که این کار را از طرق مختلف به انجام می رسانند. یکی از این کشورها کانادا است که می توان برای کار، تحصیل، سرمایه گذاری، پناهندگی و بسیاری موارد دیگر اقدام کرده و در صورت تایید شرایط شما، در این کشور پذیرفته خواهید شد.

ویزای کانادا

 

انواع ویزای کانادا

همانطور که گفته شد، کشور کانادا برای جذب افراد مختلف از کشورها، راه ها و روش های مختلفی را دارد که از آن جمله می توان به ویزای کاری در انواع مختلف، ویزای ازدواج، ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری، انواع پناهندگی و بسیاری از راه های دیگر اشاره داشت.

یکی از این روش ها، دریافت ویزای FSWP کانادا می باشد که از طریق آن به جذب نیروی کار و کارگر ماهر پرداخته می شود. از طریق این ویزا اجازه کار همراه با اقامت دائم به افراد خواهان این نوع از ویزا داده می شود.

اخذ ویزای کانادا

 

برنامه مهاجرت کارگر ماهر یا ویزای FSWP کانادا چگونه می باشد؟

اولین قدم در مسیر دریافت ویزای FSWP، ایجاد یک پروفایل آنلاین در EXPRESS ENTRY می باشد. در این سیستم با کمک اطلاعاتی که این افراد، یعنی کارگران و افراد متخصص و ماهر، وارد می کنند درخواست ویزا کرده و در صورت تایید، می توانند وارد کشور کانادا شوند و البته قبل از آن باید امتیاز بندی شوند.

در واقع بر اساس اطلاعاتی که وارد می کنید، رتبه ای به شما تعلق می گیرد و پس از بررسی، دولت کانادا برای افرادی که در راس این رتبه بندی قرار می گیرند، ویزا صادر می کند.

ویزای FSWP کانادا

 

معیارهای واجد شرایط بودن برای دریافت ویزای FSWP کانادا

به منظور دریافت ویزا از این طریق باید حداقل ها را از شرایط تعیین شده داشته باشید که عبارتند از:

  • دارا بودن سابقه کاری مداوم در سال های گذشته و یا اشتغال داشتن به کار مورد نظر به مدت 10 سال که باید آن را در دسته های تعیین شده و در سه سطح 0، A و یا B به عنوان اولین اطلاعات وارد نمایید.
  • دارا بودن اعتبارنامه تحصیلی
  • داشتن رتبه مناسب( گرید 7) برای زبان(انگلیسی و یا فرانسوی) با کلیه توانایی های مربوط به آن(خواندن، نوشتن، تکلم و …)
  • از معیارهای دیگر می توان به میزان تحصیلات، جنس، شغل، سن، تجربه کاری و … اشاره داشت.

اخذ ویزای FSWP کانادا

 

مراحل اقدام برای صدور ویزای کاری کارگر ماهر در کانادا

در قدم اول و قبل از هر اقدامی باید با شرایط این نوع از ویزا آشنا باشید و بررسی کنید که آیا شما واجد این شرایط هستید یا خیر. در صورت داشتن شرایط تعیین شده، می توانید از طریق اکسپرس انتری اقدامات لازم را انجام دهید. در واقع واجد شرایط بودن یعنی بدست آوردن امتیاز لازم که توسط سوالاتی که پاسخ می دهید و مدارکی که ارائه می کنید به شما داده می شود.

در مرحله دوم امتیاز شما در Pool مورد بررسی قرار می گیرد. در این مرحله در صورتی که امتیاز شما بالاتر از 435 باشد، می توانید شانسی را برای خود در نظر بگیرید. در این صورت و داشتن امتیاز 435 و بالاتر از آن، می توانید در انتظار دریافت دعوتنامه غیر استانی باشید اما در صورت کسب امتیاز کمتر از این عدد، تنها دعوت نامه استانی به شما تعلق خواهد گرفت.

در مرحله بعد باید مدارک اولیه مورد درخواست را تهیه نمایید. مدارکی مانند آیلتس و مدارک تحصیلی تایید شده.

در مرحله چهارم از انجام مراحل درخواست ویزای FSWP کانادا باید یک حساب کاربری برای خود باز کنید که این کار باید در اکسپرس انتری انجام شود. در زمان ساخت این پروفایل اطلاعات اولیه خود را وارد می کنید که خود شامل امتیازاتی می شود که به شما تعلق خواهد گرفت.

در مرحله بعدی یا مرحله پنجم در صورتی که دعوتنامه ای که به شما تعلق گرفته را دریافت کردید، 90 روز برای ارسال مدارکی که از شما درخواست شده، فرصت دارید. این مدارک را باید به صورت آنلاین ارسال نمایید. پس از ارسال، زمانی در حدود 6 ماه به طول می انجامد تا ویزای FSWP کانادا برای شما صادر و به دست شما برسد.

دریافت ویزای FSWP کانادا

 

چه امتیاز را برای دریافت ویزای کاری کارگر ماهر برای کانادا باید کسب نمایید

در مرحله اول و بر اساس سیستم امتیاز بندی 100 امتیازی، باید حداقل 67 امتیاز را دریافت نمایید. در صورت کسب این حداقل، مجاز خواهید بود تا ثبت نام آنلاین خود را انجام دهید. در مرحله بعد امتیاز شما از 1200 محاسبه می گردد که در صورت کسب امتیاز بالای 435 در لیست افراد منتظر برای دعوتنامه ویزای FSWP کانادا، قرار خواهید گرفت.

فاکتورهایی که می تواند برای انتخاب کارگر فدرال در نظر گرفته شده و امتیازی به آنها تعلق بگیر، به شرح زیر است:

  • میزان تحصیلات(حداکثر 25 امتیاز)
  • میزان تجربه کاری(حداکثر 15 امتیاز)
  • میزان توانایی های زبانی(حداکثر 28 امتیاز)
  • میزان سن(حداکثر 12 امتیاز)
  • ترتیب کار(حداکثر 10 امتیاز)
  • تطبیق پذیری(حداکثر 10 امتیاز)

به طور تقریبی در زمان هر دو هفته یکبار، تعدادی در لیست دریافت دعوتنامه قرار می گیرند. پس می بینیم که در صورت داشتن امتیاز بالا، شانس شما برای دریافت دعوتنامه و در نهایت ویزای FSWP کانادا بسیار بالا بوده و شاید از اولین نفرات قرار بگیرید. بدین صورت از زمان اقدام تا زمان دریافت ویزای FSWP کانادا شما تنها 6 ماه زمان به طول خواهد انجامید و این در صورتی است که هیچ کدام از مدارک شما دارای اشکالی نبوده و کلیه مراحل پزشکی و امنیتی را به طور کامل پشت سر گذاشته باشید.