تلفن ویژه مشاوره 02188874123

تور ژاپن و کره جنوبی 12 شهریور | 12 شب و 13 روز

3 شب سئول + 2 شب جیجو + 3 شب اوساکا + 4 شب توکیو
12 شهریور
ایرلاین : امارات
12 شب و 13 روز
قیمت از
5990$ + 69.900.000 تومان

تور ژاپن کره جنوبی 8 خرداد | 11 شب و 12 روز

3 شب سئول + 2 شب جیجو + 2 شب اوساکا + 4 شب توکیو
8 خرداد
ایرلاین : امارات
11 شب و 12 روز
قیمت از
5690 دلار + هزینه بلیط

تور گروهی کره جنوبی – 9 شب و 10 روز – مرداد

4 شب سئول + 3 شب جیجو + 2 شب بوسان
18 مرداد
ایرلاین : قطر
9 شب و 10 روز
قیمت از
3790 دلار + هزینه بلیط

همه چیز درباره تور کره جنوبی ۱۴۰۳

کشور کره با نام 대한민국 جمهوری کره، با جمعیتی تقریباً 52 میلیون نفر در کره جنوبی زندگی میکنند. اکثریت مردم در استان اطراف سئول در شمال غربی کشور زندگی می کنند. ادیان اصلی مردم کره جنوبی، مسیحیت (27٪) بودیسم (15٪) میباشد، با این حال بسیاری از آنها صرف نظر از اعتقادات مذهبی خود آیین کنفوسیوس را انجام می دهند. واحد پول 1 وون کره جنوبی برابر با 100 جئون است.

همه چیز درباره کره جنوبی

کره جنوبی کجاست؟

کره جنوبی در شرق آسیا و در نیمه جنوبی شبه جزیره کره واقع شده است. تنها مرزهای زمینی با کره شمالی است که کره جنوبی با آن شبه جزیره کره مشترک است. شبه جزیره کره توسط دریای غربی/دریای زرد، دریای جنوبی/دریای چین شرقی و دریای شرقی/دریای ژاپن احاطه شده است. کره جنوبی دارای خط ساحلی حدود 2413 کیلومتر در طول 1500 مایل است. پایتخت کره جنوبی سئول است. کره جنوبی تقریباً به اندازه انگلستان یا پرتغال و تقریباً اندازه آلمان است.

کره جنوبی کجاست؟

تاریخچه کره جنوبی

برای قرن ها، کره جنوبی یک پادشاهی مستقل بود، اما پس از سال 1905 این کشور توسط ژاپنی ها اداره می شد. پس از تسلیم ژاپن به ایالات متحده پس از جنگ جهانی دوم در سال 1945، کره دوباره استقلال یافت، اما این کشور به زودی بین کره جنوبی (که عمدتاً توسط ایالات متحده حمایت می شود) و کره شمالی کمونیست در امتداد عرض جغرافیایی 38 درجه تقسیم شد. از سال 1953 اقتصاد کره جنوبی با موفقیت گسترش یافت، در حالی که مردم کره شمالی بسیار فقیر هستند و روابط بین دو کره بسیار تیره است. ما در تور لوکس کره جنوبی به بسیاری از مکان های تاریخی این کشور زیبا سر میزنیم. با ما در ادامه همراه باشید

جغرافیای کره جنوبی

کره جنوبی کشوری کوهستانی است و حدود 70 درصد از زمین را تپه ها و کوه ها پوشانده است. Nam-san یا Nam کوه مشرف به پایتخت شهر سئول است. سئول بزرگترین شهر کشور با حدود 10 میلیون نفر جمعیت است.

بلندترین کوه کره جنوبی هالا سان است که کوه هالا نیز نامیده می شود، با ارتفاع 1950 متر / 6400 فوت. هالا سان یک آتشفشان سپر و یکی از سه کوه آتشفشانی در شبه جزیره کره است. کره جنوبی بر روی حلقه آتش نشسته است که در آن زمین لرزه ها و فوران های آتشفشانی رخ می دهد. هالا سان یک آتشفشان فعال است، با این حال، قرن ها است که فوران نکرده است. این کوه در جزیره ججو قرار دارد.

ججو بزرگترین جزیره کره جنوبی است که در جنوب شبه جزیره واقع شده است. آب و هوای معتدلی دارد و یک مقصد محبوب برای تعطیلات است. بیش از 3000 جزیره عمدتاً در سواحل جنوبی و غربی کره جنوبی وجود دارد.

رودخانه ناکدونگ طولانی ترین رودخانه کره جنوبی است. طول آن 510 کیلومتر / 320 مایل است. این رودخانه از شهرهای بوسان و دایگو در جنوب شرقی کشور می گذرد.

دریاچه چانگجو بزرگترین دریاچه کره جنوبی است. این دریاچه در مرکز کره جنوبی یک دریاچه طبیعی نیست زیرا در اثر سیلابی شدن دره ها پس از ساخت سد چونگجو ایجاد شده است.

بزرگترین شهرهای کره جنوبی عبارتند از:

  1. سئول – 10 میلیون نفر
  2. بوسان (پوسان): 4.5 میلیون نفر سکنه
  3. اینچئون (اینچئون): 2.8 میلیون نفر جمعیت و
  4. Daegu (Taegu): 2.3 میلیون نفر جمعیت

آب وهوای کره جنوبی

کره جنوبی دارای آب و هوای معتدل با زمستان های سرد و تابستان های معتدل با بارندگی های اغلب شدید است.

جاذبه های کره جنوبی

سئول پایتخت و بزرگترین شهر این کشور است. در کنار رودخانه هان واقع شده است. یک چهارم جمعیت کره جنوبی در سئول و مناطق اطراف آن زندگی می کنند. میونگ دونگ، منطقه خرید اصلی پایتخت، بهشتی شلوغ برای خریداران با چراغ‌ها و بیلبوردهای درخشان است. در پس زمینه می توانید بلندترین ساختمان کره، برج جهانی لوته را ببینید.

روستای بوکچون هانوک، محله قدیمی حفظ شده و دهکده سنتی کره ای است که به سادگی باید آن را ببینید. در اینجا کاخ Gyeongbokgung را نیز خواهید دید. کاخ سلطنتی اصلی سابق در سال 1395 در زمان سلسله چوسون ساخته شد.

جزیره ججو یا به زبان کره ای ججو-دو، بزرگترین جزیره کشور و یکی از محبوب ترین مقصدهای تعطیلات کره ای است.

داده ها با داشتن آب و هوای معتدل و امکانات متعدد برای پیاده‌روی در کوهستان، بسیاری برای بازدید از جزیره، شگفتی صخره‌های صخره‌ای و دیدن مکان‌های دیدنی معروف Halla-san یا Sunrise Peak می‌آیند. یا می توان از تنبلی در سواحل افسانه ای لذت برد، زیرا فعالیت های زیادی برای کل خانواده وجود دارد.

بوسان یک شهر بندری بزرگ در بخش جنوبی کشور است. در دومین شهر بزرگ کره جنوبی، می‌توانید خرید و گشت‌های معبد خود را انجام دهید، اما در برخی از سواحل خیره‌کننده نیز استراحت کنید. در آنجا به کوه های جذاب نیز نزدیک خواهید شد. پارک ملی کره جنوبی که دومین کوه مرتفع جیری سان را احاطه کرده است، تنها حدود سه ساعت با شهر بوسان فاصله دارد.

یکی دیگر از مکان‌های عالی برای شگفت‌انگیز طبیعت، پارک ملی Seorak-san به دلیل کوه‌های خیره‌کننده با برف‌هایش است. مجسمه بزرگ بودای اتحاد بزرگ نیز وجود دارد که بیش از 108 تن وزن و 14.6 متر / 48 فوت ارتفاع دارد.

پیونگ چانگ یک استراحتگاه زمستانی در منطقه شمال شرقی کره جنوبی است. این شهر میزبان بازی های المپیک زمستانی 2018 بود.

زبان کره جنوبی

اگرچه زبان کره ای (همچنین هانگول) زبان رسمی است، اما در بسیاری از مناطق مردم به گویش های کره ای صحبت می کنند. کودکان در مدرسه زبان های کره ای و انگلیسی را یاد می گیرند و بیشتر مردم انگلیسی را نسبتاً خوب صحبت می کنند. برخی از مدارس کلاس های ماندارین چینی را نیز ارائه می دهند.

الفبای کره ای 24 حرف دارد و زبان هیچ مقاله ای ندارد و از ترتیب کلمات پیروی نمی کند. این زبان شبیه ماندارین و ژاپنی است که از بالا به پایین و از چپ به راست نوشته و خوانده می شود. کره ای زبان هر دو کشور کره جنوبی و کره شمالی است. کره ای ها جدا از استفاده از لهجه کمی متفاوت و برخی گویش ها، می توانند یکدیگر را درک کنند و با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

مردم کره جنوبی

اکثر کره ای ها (81 درصد) در مناطق شهری این کشور زندگی می کنند. مناطق پست اطراف پایتخت، سئول و اینچئون، محل زندگی اکثر مردم کره جنوبی است. مردم مناطق روستایی هنوز بسیار فقیرتر هستند و بسیاری از آنها زندگی ساده ای دارند.

بسیاری از کره ای ها آیین کنفوسیوس را انجام می دهند که یک سنت قدیمی در بسیاری از کشورهای آسیایی است. کنفوسیوس گرایان از آموزه های معلم و فیلسوف چینی کنفوسیوس پیروی می کنند که به شاگردانش گفته بود زندگی ساده داشته باشند، نیکی کنند و به یکدیگر احترام بگذارند.

مردم کره جنوبی

سال نو در کره جنوبی

کره ای ها سال نو را دو بار جشن می گیرند. جشن سال نو در 1 ژانویه مانند بسیاری از کشورها و برای سال نو قمری که در فوریه هر سال جشن گرفته می شود، برگزار می شود. 2021 سال گاو، 2022 سال ببر و 2023 سال خرگوش است.

کودکان همیشه منتظر جشن های سال نو قمری هستند که سه روز طول می کشد. در طول سال جدید، کودکان هدایایی، اغلب پولی که در پاکت‌های قرمز یا بسته‌های قرمز پیچیده شده است، از خانواده و دوستان دریافت می‌کنند. مردم کره برای جشنواره های فرهنگی ملی و منطقه ای لباس های سنتی خود مانند هانبوک را می پوشند. در تور ارزان کره جنوبی نیز میتوانید سوغاتی های بسیار زیبایی را در این بازه زمانی از سال نیز تهیه کنید.

سال نو در کره جنوبی

اقتصاد کره جنوبی

کره جنوبی یکی از بزرگترین اقتصادهای آسیا و در میان چهار “کشور ببر آسیایی” است که شامل سنگاپور، تایوان، هنگ کنگ نیز می شود. شرکای تجاری اصلی چین، ایالات متحده آمریکا، ژاپن، آلمان و ویتنام هستند. شرکت های بزرگ کره ای سامسونگ، هیوندای، ال جی الکترونیکس و گروه لوته هستند. زغال سنگ، گرافیت و سرب از منابع طبیعی اصلی کره جنوبی هستند.

حیوانات در کره جنوبی

بسیاری از گونه های جانوری در حال انقراض در کره جنوبی زندگی می کنند. تور لاکچری کره جنوبی نیز از آن دسته تور هاییست که حتما یکی از مکان هایی که به آن سر میزنید، باغ وحش های بزرگ کشور کره جنوبی میباشد. حیوانات مختلفی را نیز در این باغ وحش ها میتوانید پیدا کنید، از جمله آنها می توان به ببر سیبری، پلنگ آمور، عقاب طلایی، سیاه گوش و گوزن مشک سیبری اشاره کرد. در زیر مجسمه های حیوانات را در معبد Heading Yonggungsa در بوسان مشاهده می کنید. این حیوانات دوازده علامت زودیاک را به تصویر می کشند.

حیوانات در کره جنوبی

نقاط دیدنی کره جنوبی

به غیر از مکان های دیدنی کره ای که قبلاً در بالا به آنها اشاره کردیم، کاخ Gyeongbokgung، مجسمه کنفوسیوس و جزیره ججو، این شش مکان دیدنی کره ای نیز وجود دارد که باید آنها را نیز بدانید. برج جهانی لوته بلندترین ساختمان کره است. با 123 طبقه و پنجمین ساختمان مرتفع جهان است.

دروازه شهر Sungnyemun بخشی از دیوار قلعه قدیمی سئول است. این گنجینه ملی شماره 1 کره جنوبی است. دروازه جنوبی یکی از هشت دروازه دیوار قلعه قدیمی است که به نام Namdaemun نیز گفته می شود.

یکی دیگر از گنجینه های ملی، زنگ عظیم امیل در سال 771 پس از میلاد به افتخار پادشاه سونگدئوک ریخته شد. این زنگ بزرگترین زنگ کره است و وزن آن تقریبا 19 تن است! امروز در موزه ملی گیونگجو به نمایش گذاشته شده است.

پادشاه سجونگ کبیر یکی دیگر از چهره های تاریخی مشهور در تاریخ کره بود. چهارمین پادشاه سلسله چوسون در قرن پانزدهم حکومت کرد. این مجسمه یکی از نمادین ترین مکان های دیدنی سئول است و در کنار مجموعه کاخ Gyeongbokgung قرار دارد.

غرفه آبی در باغ‌های قصر که به زبان کره‌ای Gyeonghoeru نامیده می‌شود، یکی از مکان‌های دیدنی و دیدنی این کشور است.

Dongdaemun Design Plaza طراحی بسیار آینده نگرانه ای دارد و توسط معمار معروف زاها حدید طراحی شده است. این مرکز فرهنگی منطقه مد سئول است و شامل بخشی از دیوار قلعه، سالن‌های نمایشگاهی مختلف، موزه تاریخ و گالری‌های هنری است.

غذای کره ای

تور مسافرتی کره جنوبی 1403 شما را به رستوران های بسیار لوکس کره جنوبی میبرد. خیلی از غذاهای کره ای بر پایه برنج، سبزیجات، سویا و گوشت هستند. دانه های کنجد، فلفل قرمز، کیمچی و محصولات برنج رایج ترین مواد اولیه در غذاهای کره ای هستند. کره ای ها عمدتا با قاشق و چاپستیک های فلزی غذا می خورند. از قاشق فقط برای برنج، خورش و سوپ استفاده می شود. در اینجا برخی از غذاهای معمولی کره ای وجود دارد:

  1. کیمچی: غذای سنتی که با سبزیجات تخمیر شده مانند کلم یا سبزیجات برگ دار و فلفل درست می شود.
  2. داک گالبی: مرغ تند با سیب زمینی شیرین، کیک برنجی و سبزیجات
  3. بلگوگی: غذای کبابی گوشت و سبزیجات
  4. Jajangmyeong: غذای خیابانی بسیار محبوب متشکل از رشته فرنگی، سبزیجات، گوشت خوک سرخ شده یا غذاهای دریایی در سس غلیظ لوبیا سیاه.
  5. Bibimbap: مخلوط برنج با چهار تا شش سبزی مختلف و اغلب با تخم مرغی که ممکن است سرخ شده و به سمت آفتابی یا خام باشد، همانطور که در زیر نشان داده شده است، سرو می شود.

غذای کره ای

لوکس تریپ به عنوان کارگزار رسمی تور کره جنوبی، به شما کمک میکند تا بتوانید سفری خاطره انگیز و همچنین با کیفیت را در کنار عزیزانتان تجربه کنید.

همین الان تماس بگیرید