تور پاییز و زمستان 1402

مشاهده تورها
تلفن ویژه مشاوره 02188874123

تور گروهی آفریقای جنوبی – 12 روزه – 3 بهمن – 27 بهمن

2 شب ژوهانسبورگ + 2 شب پارک جنگلی + 3 شب سان سیتی + 4 شب کیپ تاون
3 بهمن و 27 بهمن ماه
ایرلاین : قطر ایرویز
11 شب و 12 روز
قیمت از
2890 دلار + نرخ پرواز

تور گروهی آفریقای جنوبی – شهریور – 12 روزه

2 شب ژوهانسبورگ + 2 شب پارک جنگلی + 3 شب سان سیتی + 4 شب کیپ تاون
14 شهریور
ایرلاین : قطر ایرویز
11 شب و 12 روز
قیمت از
2890 دلار + 49.990.000 تومان

تور گروهی آفریقای جنوبی – 12 روزه – 9 آبان – 29 آذر

2 شب ژوهانسبورگ + 2 شب پارک جنگلی + 3 شب سان سیتی + 4 شب کیپ تاون
9 آبان و 29 آذر ماه
ایرلاین : قطر ایرویز
11 شب و 12 روز
قیمت از
2890 دلار + نرخ پرواز

تور بزرگ آفریقا

قاره آفریقا خانه قدیمی ترین تمدن های جهان است و از نظر فرهنگ، تنوع و تاریخ فوق العاده غنی میباشد. در اینجا ما برخی از شگفت‌انگیزترین حقایق آن را بررسی خواهیم کرد. این قاره یک مکان واقعاً قابل توجه است از حیات وحش باورنکردنی تا جغرافیای باورنکردنی آن، آفریقا یک قاره واقعا شگفت انگیز است.

تور بزرگ آفریقا

نقشه کشور آفریقا

آفریقا دومین قاره بزرگ جهان و یکی از 7 قاره جهان است و تنها از آسیا کوچکتر است. 54 کشور در آن وجود دارد. مصر، کنیا، نیجریه و اتیوپی از جمله این کشورها هستند. بزرگترین صحرای جهان را داراست. از نظر فنی بزرگترین بیابان گرم است. این بیابان سومین بیابان بزرگ است که تنها از بیابان های قطب جنوب و شمال قطب شمال کوچکتر است.

طولانی ترین رودخانه جهان، نیل، در آن قرار دارد. نیل طولانی‌ترین رودخانه جهان است – اگرچه برخی از محققان استدلال می‌کنند که آمازون طولانی‌تر است. این کشور در بسیاری از کشورهای مختلف آفریقایی جریان دارد و منبع اصلی آب مصر، سودان و سودان جنوبی است.

نقشه کشور آفریقا

تاریخچه ی آفریقا

آفریقا “گهواره نوع بشر” است، جایی که اولین انسان‌ها، انسان‌ها و نزدیک‌ترین خویشاوندان آنها گوریل و شامپانزه‌ها در آن تکامل یافتند. فسیل های یافت شده در آفریقا نشان می دهد که انسان امروزی حدود 5 تا 10 میلیون سال پیش در آنجا تکامل یافته و از این قاره گسترش یافته است. یکی از اولین شواهد زندگی انسان در آفریقای جنوبی یافت شد. خانم پلس و بچه تاونگ از مهم ترین فسیل ها هستند.

پادشاهی های قدرتمند بسیاری در تاریخ اولیه و قرون وسطی در قاره آفریقا وجود داشتند. بین قرن 5 و 15، برده های آفریقایی عمدتاً توسط بازرگانان عرب معامله می شدند و بعداً به خارج از کشور فرستاده می شدند. در اواخر قرن نوزدهم، اروپایی ها شروع به فتح آفریقا کردند که سپس در قرن 19 و 20 عمدتاً از پرتغال، بریتانیا و فرانسه و همچنین هلندی ها، ایتالیایی ها، آلمانی ها و بلژیکی ها مستعمره شدند.

تاریخچه ی آفریقا

مردم آفریقا

بیش از 3000 گروه مختلف از مردم بومی در آفریقا زندگی می کنند. همه آنها زبان و فرهنگ خاص خود را دارند. از آنجایی که آفریقا تا قرن گذشته تحت استعمار و سرکوب بود، اکثریت آفریقایی ها هنوز فقیر هستند. اکثر کشورهای آفریقایی تنها پس از جنگ جهانی دوم در دهه های 1950 و 1960 استقلال یافتند.

فقیرترین کشورهای آفریقا مالاوی، جمهوری آفریقای مرکزی و بوروندی هستند. از جمله توسعه یافته ترین و ثروتمندترین کشورها می توان به سیشل، لیبی، موریس، الجزایر، مصر، بوتسوانا، آفریقای جنوبی و نیجریه اشاره کرد.

بی سوادی در آفریقا

بی سوادی در سراسر قاره به 40 درصد می رسد. اگر چه آفریقا منابع بسیار متفاوتی دارد، اما قاره ای است که بسیاری از کشورها در آن تعداد زیادی از جمعیت خود در فقر زندگی می کنند. این امر منجر به بی سواد بودن 40 درصد از بزرگسالان آفریقا شده است. بدترین مناطق آسیب دیده با بیش از 50 درصد بی سوادی تکان دهنده در اتیوپی، چاد، گامبیا، سیرالئون، سنگال، نیجر، بنین و بورکینافاسو هستند.

زبان ها در آفریقا

تخمین زده می شود که حدود 2000 زبان مختلف در قاره آفریقا صحبت می شود. بسیاری از آفریقایی ها به چندین زبان آفریقایی و همچنین اغلب یک زبان اروپایی دیگر صحبت می کنند. در بسیاری از کشورها، مردم انگلیسی، فرانسوی یا پرتغالی را به عنوان زبان اضافی صحبت می کنند، زیرا این زبان ها اغلب در ارتباطات رسمی و تجارت استفاده می شوند.

انگلیسی به طور گسترده در آفریقا صحبت می شود زیرا بسیاری از کشورها قبلا مستعمره بریتانیا بودند. زبان عربی که در شمال آفریقا صحبت می شود، در بسیاری از کشورهای شمال آفریقا نیز به عنوان زبان رسمی استفاده می شود. سواحیلی که در بسیاری از کشورهای آفریقای شرقی صحبت می شود بیشترین زبان بومی را در آفریقا دارد.

مذهب در آفریقا

اکثر مردم آفریقا یا مسیحی هستند یا مسلمان. در شمال آفریقا و بسیاری از کشورهای غرب آفریقا، مردم عمدتاً از اسلام پیروی می کنند، در حالی که در جنوب و شرق آفریقا ایمان مسیحی غالب است. حدود 10 درصد از مردم آفریقا از آیین های مذهبی سنتی پیروی می کنند که به این معنی است که آنها آیین های درمانی سنتی مانند استخوان انداختن، داروهای گیاهی و تجلیل از روح اجداد را دارند.

جاذبه های گردشگری در آفریقا

محبوب ترین جاذبه های گردشگری آفریقا عبارتند از:

 1. کوه تیبل در کیپ تاون در آفریقای جنوبی
 2. اهرام مصر
 3. پارک ملی ماسای مارا در کنیا
 4. پارک ملی کروگر در آفریقای جنوبی
 5. آبشار ویکتوریا در زامبیا/زیمباوه
 6. صحرای نامیب و پارک ملی اتوشا/نامیبیا
 7. موریس و جزایر اقیانوس هند
 8. کوه کلیمانجارو در تانزانیا
 9. مراکش – بازارها، بیابان ها و کوه ها

جاذبه های گردشگری در آفریقا

بزرگترین شهرهای آفریقا

جنوبی ترین شهر قاره آفریقا کیپ تاون در آفریقای جنوبی است. این شهر با حدود 5 میلیون نفر جمعیت یکی از پرجمعیت ترین شهرهای جهان است. جنوبی ترین نقطه قاره آفریقا کیپ آگولهاس است که تقریباً 170 کیلومتر در 100 مایلی جنوب شرقی کیپ تاون است. پرجمعیت ترین شهر آفریقا لاگوس با بیش از 22 میلیون نفر (2021) است. قاهره مصر با 21 میلیون نفر دومین شهر بزرگ آفریقا است. سایر شهرهای بزرگ آفریقا عبارتند از:

 1. الجزایر (الجزایر)
 2. کینشاسا-برازاویل (DR کنگو)
 3. ژوهانسبورگ (آفریقای جنوبی)
 4. کازابلانکا، مراکش)
 5. دارالسلام (تانزانیا)
 6. نایروبی، کنیا)
 7. کیپ تاون (آفریقای جنوبی)

بزرگترین شهرهای آفریقا

حیوانات در آفریقا

تعدادی از بزرگترین پستانداران این سیاره را خواهید یافت. از جمله بزرگترین پستانداران خشکی، فیل آفریقایی، بلندترین پستاندار، زرافه، و سریعترین پستاندار، یوزپلنگ، که می تواند با سرعت 113 کیلومتر در ساعت یا 70 مایل در ساعت بدود.

آفریقا همچنین خانه بسیاری از حیوانات در خطر انقراض مانند کرگدن سفید و سیاه است. پارک ملی کروگر که در آن می توان حیات وحش زیبای آفریقا را تحسین کرد، یکی از بزرگترین پارک های ملی و مناطق حفاظت شده حیات وحش در جهان است.

حیوانات در آفریقا

منابع طبیعی اصلی آفریقا

مواد معدنی مانند نفت، مس، طلا، الماس، پلاتین و محصولات کشاورزی مانند ذرت، قهوه، گندم و میوه ها هستند. تقریباً 65 درصد از کل آفریقایی ها در بخش کشاورزی کار می کنند.

موارد برتر طبیعت گردی در آفریقا

 1. صحرای صحرا خشک ترین بیابان گرم روی زمین است.
 2. نیل طولانی ترین رودخانه جهان است.
 3. آبشار توگلا در آفریقای جنوبی مرتفع ترین آبشار آفریقاست.
 4. دره رودخانه بلاید در آفریقای جنوبی بزرگترین دره سبز جهان است.

موارد برتر طبیعت گردی در آفریقا

جغرافیا آفریقا

بیش از نیمی از قاره آفریقا را مراتع یا ساوانا پوشانده است. شمال آفریقا تحت تسلط صحرای وسیع صحرا و منطقه نیمه خشک ساحل است که شامل زمین های حاصلخیز در دلتای نیل نیز می شود.

آفریقای مرکزی دارای جنگل های بارانی، دشت های ساحلی و مرتفع ترین کوه ها و دریاچه های قاره است. آفریقای جنوبی عمدتاً در یک فلات مرتفع قرار دارد و فقط نوار ساحلی کوچکی دارد. منطقه کیپ گل در آفریقای جنوبی دارای بیشترین گونه های گیاهی در جهان است.

آب و هوای آفریقا

آفریقا آب و هوای بسیار گرمی دارد و در واقع گرم ترین قاره جهان به حساب می آید. حدود 60 درصد از زمین خشک و پوشیده از بیابان است و صحرا بزرگترین بیابان جهان است که دمای آن اغلب به 100 درجه فارنهایت (یا بیش از 40 درجه سانتیگراد) می رسد.

اما در حالی که گرمترین دمای ثبت شده روی زمین زمانی در آفریقا در ال عزیزیه، لیبی با 136.4 درجه فارنهایت (58 درجه سانتیگراد) بود، این قاره همچنین دارای منتهی الیه دیگر است که سردترین هوای معتدل در آفریقا تا 11- درجه فارنهایت (–) است. 23.9 درجه سانتی گراد) در Ifrane, مراکش. این فقط تنوع کشورهای مختلف اینجا در آفریقا را نشان می دهد و تفاوت ها به آب و هوا ختم نمی شود.

آب و هوای آفریقا

همین الان تماس بگیرید