در اینجا قرار است انواع ویزا کانادا را معرفی کنیم و به بررسی تک تک آن ها بپردازیم. همانطور که می دانید اگر بخواهید به کانادا سفر کنید باید در ابتدا برای دریافت ویزا اقدام کنید و انتخاب نوع ویزا رابطه مستقیمی با هدف شما از سفر به این  کشور دارد. در این مقاله ابتدا به معرفی انواع ویزا کانادا در دو دسته کلی موقت و دائم می پردازیم و سپس زیرمجموعه های آن ها را شرح می دهیم. برای آگاهی از هزینه ها، مدارک و شرایط دریافت انواع ویزا کانادا با ما همراه شوید. در صورت داشتن هرگونه سوال تخصصی در این خصوص با مشاورین ما از طریق راه های ارتباطی در تماس باشید.

 

انواع ویزا کانادا برای اقامت موقت

در این بخش انواع ویزا کانادا در دسته مربوط به اقامت موقت را معرفی می کنیم. خوب است بدانید که با اخذ ویزای موقت، فرد می تواند در یک مدت زمان خاص که توسط کنسولگری کانادا معین شده است در این کشور حضور داشته باشد، زمانی که معمولا برای این نوع ویزاها تعیین می شود شش ماهه است در دو نوع یک بار ورود و چند بار ورود. در نوع اول هر فرد فقط می تواند یک مرتبه به کشور کانادا وارد شود و در صورت که قبل از شش ماه به کشورش بازگردد دیگر نمیتواند به کانادا برگردد. اما در نوع دوم فرد اجازه دارد طی مدت زمان شش ماه از کشور کانادا خارج و مجددا به آنجا بازگردد و حضور موقتی چند روزه یا چند هفته ای داشته باشد. از انواع ویزا کانادا که اجازه اقامت موقت در این کشور را می دهد می توان به ویزای توریستی، کاری، دیپلماتیک، کسب و کار وتحصیلی اشاره کرد که در ادامه راجع به آنها توضیحاتی ارائه خواهیم داد.

 

انواع ویزا کانادا برای اقامت دائم

ویزای سرمایه گذاری از مهمترین ویزاها برای دریافت اقامت دائم است، اگر قصد انجام یک سرمایه گذاری تجاری را دارید می توانید از این گزینه بهره بگیرید و کسب و کار خود را در این کشور راه اندازی کنید. تعیین هدف و نوع سرمایه گذاری در این نوع ویزا بسیار مورد توجه قرار می گیرد و بر همین اساس کار سختی ست. لزوم استفاده از افراد دارای مهارت نیز از دیگر شرایط دریافت این نوع ویزاست. اگر قصد سرمایه گذاری تجاری در کانادا را دارید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 

ویزای تحصیلی کانادا

یکی دیگر از انواع ویزا کانادا، ویزای تحصیلی ست، که در این بخش قصد داریم ان را مورد بررسی قرار دهیم. با دریافت این نوع ویزا می توانید تا اتمام تحصیلات تان در این کشور اقامت داشته باشید و از مزایای تعیین شده بهره مند شوید. کانادا از یک سیستم آموزشی با کیفیت و درجه بالایی از رفاه اجتماعی برخوردار است، بنابراین یکی از ویزاهای پرطرفدار این کشور محسوب می شود. رنج سنی تعیین شده برای این ویزا از 5 سال به بالاست، البته ناگفته نماند که تحصیل در دوره های آکادمیک باید بیشتر از شش ماه زمان نیاز داشته باشد در غیر اینصورت این ویزا صادر نخواهد شد.

یکی از امتیازات این است که دانشجویانی که در دوره های تمام وقت تحصیل می کنند نیز می توانند اجازه کار نیمه وقت را کسب کنند، معمولا اجازه 20 ساعت کار در هفته به دانشجویان خارجی داده خواهد شد. در بخش بعد شرایط و مدارک لازم برای اخذ این ویزا را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

ویزای تحصیلی و مدارک و شرایط لازم برای دریافت آن

اولین مرحله از مراحل درخواست ویزای تحصیلی کانادا گرفتن پذیرش از یک موسسه آموزشی، دانشگاهی واقع در این کشور است. برای گذر از این مرحله لازم است که فرم تعیینشده را تکمیل و آن را برای موسسه یا مرکز مربوطه ارسال نمایید. اگر مسئول پذیرش تحصیلی موافقت کند نامه مربوطه صادر شده و یکی از مراحل مهم برای اخذ ویزای تحصیلی را پشت سر می گذارید. ناگفته نماند که این درخواست را به کالج یا مدرسه واقع در کشور کانادا نیز می توانید ارسال نمایید. در ادامه به شرح مهمترین مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی می پردازیم:

 1. نامه پذیرش تحصیلی که توسط موسسه مربوطه صادر و ارسال گردیده
 2. برنامه تحصیلی study plan
 3. فرم های تکمیل شده مربوطه از جمله فرم ویزای تحصیلی و فرم اطلاعات خانوادگی
 4. گواهی تمکن مالی که یا باید توسط حامی مالی ارائه شود و یا توسط خود فرد
 5. پاسپورت (ناگفته نماند که باید دارای اعتبار حداقل شش ماهه باشد)
 6. ارائه اسکن صفحه اول پاسپورت بعلاوه صفحات مهر شده
 7. ارائه اسکن صفحات شناسنامه (ترجمه شده باشد9
 8. مدرک زبان
 9. انگیزه نامه

و … که مشاورین ما شما را در این امور نیز به بهترین نحو راهمایی خواهند کرد.

 

ویزای فرصت مطالعاتی کانادا

از دیگر انواع ویزا کانادا، ویزای فرصت مطالعاتی است. اینویزا مختص دانشجویان یا فارغ التحصیلان مقطع دکترا است که برای پژوهش های بیشتر درخواست صدور اجازه ورود به کشور کانادا را می دهند. سکس از مهمترین شرایط برای اینکه بتوانید درخواست این نوع ویزا را بدهید این است که حداقل سه سال از مدت تحصیل تان در دوره های حضوری دانشگاه ها و یا پژوهشگاه های دولتی گذشته باشد، ناگفته نماند که این تایم نیز باید تمام وقت باشد. از موارد دیگر که در این نوع از انواع ویزا کانادا بسیار مهم است گذراندن ازمون جامع است، همچنین مسئولان دانشگاه مبدا باید طرح رساله دکترا فرد را تایید کرده باشند. و از دیگر موارد لازم کسب حدنصاب تعیین شده برای نمره زبان است، از سوی موسسه پژوهشی یا دانشگاه نیز باید دعوت نامه همکاری دریافت نمایید. ارائه تاییدیه و موافقت استاد راهنما، ترجمه اسناد و مدارک لازم، گردش حساب چهار ماه اخیر، اجاره نامه، بیمه و فیش حقوقی دو ماه اخیر برای پرسنل و سند دارایی ها الزامی ست.

 

ویزای توریستی از دیگر انواع ویزا کانادا

ویزای توریستی از دیگر انواع ویزا کانادا است که طرفداران زیادی دارد، اگر قصد دارید با هدف گردشگری به این کشور سفر کنید در این بخش اطلاعاتی را در این خصوص در اختیارتان قرار می دهیم. ویزای توریستی کانادا به سه دسته کلی تقسیم می شود که هر کدام از ماهیت و شرایط ویژه ای برخوردارند. این سه دسته شامل ویزای سینگل، مولتتیپل و سوپر ویزاست. در ادامه توضیحات بیشتری راجع به هر کدام از این انواع ویزا کانادا ارائه خواهد شد.

 

ویزای سینگل اجازه یک بار ورود به خاک کشور کانادا را می دهد و از زمان تعیین شده ای برای مدت اقامت برخوردار است. فردی که این نوع ویزا را دریافت می کند باید به تاریخ ویزا توجه داشته باشد و قبل از زمان تعیین شده از کشور کاناندا خارج شود تا مشکلی پیش نیاید. ویزای بعدی ویزای مولتیپل است که با نام هایی ویزای مولتی و ویزای پنج ساله هم شناخته می شود. دارنده این نوع ویزا می تواند هر چند بار که بخواهد به خاک کشور کانادا وارد و سپس از ان خارج شود و هیچ محدودیتی در این خصوص ندارد. (این محدودیت تا زمانی که اعتبار پاسپورت به اتمام برسد پابرجاست). و در هر بار ورود می تواند به مدت 6 ماه در خاک این کشور اقامت داشته باشد. نوع سوم، سوپر ویزا است که برای اقوا نزدیک فردی که در کانادا اقامت داشته باشد صادر می شود تا بتوانند یکدیگر را ببیند. نام دیگر این ویزا، ویزای والدین است که به پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ فردی که در کانادا اقامت دارد اجازه می دهد برای مدتی در آن جا اقامت داشته باشد.

 

اعتبار ویزاهای توریستی

در پایان این بخش خوب است بدانید که هر کدام از این ویزاها مدت مشخصی برای ان ها تعیین می شود که در صورت وجود شرایط لازم می توانید برای تمدید آن نیز اقدام نمایید. ویزای اول دارای اعتبار شش ماهه، ویزای دوم دارای اعتبار 5 ساله و ویزای سوم دارای اعتبار ده ساله است. افسر مرزی مستقر در فرودگاه تصمیم گیرنده مستقیم برای تعیین تایم هر ویزاست و این مورد توسط قانون مهاجرتی کانادا تایید شده است. طبق قوانین تعیین شده در ایران ویزای مولتیپل با اعتبار 5 ساله صادر می شود و ا پایان مدت اعتبار پاسپورت می توانید از امتیازات آن بهره مند شوید. ناگفته نماند که این نوع ویزا به دلیل شرایط خوبی که دارد از ویزاهای پرطرفدار در کشور به شمار می روند و افراد زیادی برای اخذ آن اقدام می کنند. شما نیز اگر متقاضی دریافت این نوع ویزا هستید با مشاورین ما در ارتباط باشید تا راهنمایی های لازم جهت تحقق این امر صورت پذیرد.

 

ویزای کار از دیگر انواع ویزا کانادا

ویزای کار یکی دیگر از انواع ویزا کانادا است که می تواند فرصت های موفقیت بسیاری را پیش روی شما قرار دهد. برنامه مهاجرت کاری کانادا به چهار دسته اصلی تقسیم می شود: مهاجرت فدرال، استانی، جاب آفر و اجازه کار پس از اتمام تحصیلات. در این نوع از انواع ویزا کانادا باید از سوی یک کارفرمای کانادایی برای فرد پیشنهاد شغلی ارسال شود، اگر کارفرما بپذیرد که برای فرد پیشنهاد شغلی ارسال کند بقیه مراحل لازم برای دریافت ویزا را نیز باید خودش انجام دهد. از میان مشاغل پرتقاضا کشور کانادا می توان به مواردی چون آشپز و سر آشپز، پرستار، مربی و معلم، راننده کامیون و تراکتور، نجاری، جوشکاری و کارگر به خصوص در بخش کشاورزی اشاره کرد. در ضمن این مطالب باید گفت که یکی از انواع ویزا کانادا که با تمدید آن می توان اقامت موقت را به اقامت دائم تغییر داد، همین ویزا استف بنابراین یکی از فرصت های ایده آل برای مهاجرت است. اگر قصد دریاف هر یک از انواع ویزا کانادا را دارید با متخصصین ما تماس حاصل فرمایید تا همه اطلاعات لازم در اختیارتان قرار گیرد.

 

ویزای همراه کانادا

ویزای همراه نیز از دیگر انواع ویزا کانادا است که در این بخش توضیحات مختصری راجع به آن خواهیم داد. این ویزا روی یکی از انواع ویزا کانادا (تحصیلی یا کاری) صادر می گردد. افرادی که می توانند درخواست این نوع ویزا را داشته باشند به شرح زیر هستند:

 1. همسر قانونی فرد متقاضی اقامت
 2. فرزندان فرد متقاضی اقامت
 3. مادر، پدر و یا قیمت قانوی فرد متقاضی اقامت

خوب است بدانید که ویزای همراه یکی از انواع ویزا کانادا است که پدر و مادری که فرزند زیر 17 ال داشته باشند نیز میتوانند از مزایای آن بهره بگیرند و در کشور کانادا همراه با فرزندشان اقامت و زندگی کنند.

ویزای تجاری کانادا و توضیحاتی در این خصوص

ویزای تجاری نیز از دیگر انواع ویزا کانادا است که تشابه زیادی با ویزای توریستی دارد ، این نوع ویزا همانند ویزای توریستی ست صرفا با این تفاوت که برای اهدافی چون برگزاری جلسات کاریف شرکت در کنفرانس ها و یا امضای قراردادهای کاری صادر می شود. در واقع این نوع ویزا برای مدیران کسب و کار و صاحبان شرکت های تجاری صادر می شود و مورد استفاده قرار میگیرد. اگر قصد دارید برای این اهداف به کانادا سفر کنید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

ویزای سیاسی یا دیپلماتیک

ویزای سیاسی از دیگر انواع ویزا کانادا است که برای افراد سیاسی و یا داری که قصد ورود به خاک کانادا برای انجام امور خاصی را دارند صادر می شود. در این نوع ویزا افراد برای انجام وظایف رسمی خود وارد خاک کشور کانادا می شوند و پس از انجام کار خود، خاک این کشور را ترک میکنند.

ویزای تسهیلات از دیگر انواع ویزا کانادا

ویزای تسهیلات از دیگر انواع ویزا کانادا است که مختص شهروندان دوتابعیتی این کشور است. مراحل لازم برای دریافت پاسپورت کانادایی بسیار سخت است به همین دلیل این نوع ویزا با تکیه بر ملیت دیگر شخص اعطا می شود. شهروندان دوتابعیتی، شهروندانی هستند که پاسپورت کانادایی ندارند اما از پاسپورت یک کشور دیگر که به آنها اعطا شده استفاده میکنند.