ویزای استرالیا

یکی از کشورهایی که از مقاصد گردشگری و کار و تحصیل می باشد، استرالیا است. با توجه به نوع مقصودی که از سفر داریم، ویزای استرالیا متناسب با آن صادر خواهد شد. از جمله ویزاهایی که برای سفر به استرالیا صادر می شود، می توان به ویزای تحصیلی، ویزای کار، ویزای گردشگری و ویزای سرمایه گذاری اشاره کرد. برای اخذ ویزای استرالیا در هر مورد، شرایطی را می طلبد که باید از سوی متقاضی برآورده شود. در ادامه بیشتر با این شرایط آشنا خواهیم شد.

اگر نگاهی به نقشه جهان بیندازیم در نیمکره جنوبی، تقریبا در جنوب شرق قاره آسیا، قاره استرالیا یا اقیانوسیه قرار دارد که بزرگترین کشور این قاره و ششمین کشور پهناور جهان، یعنی استرالیا در این قاره قرار دارد. استرالیا دارای آب و هوای معتدل و اقیانوسی می باشد و علاوه بر آن دارای طبیعتی بکر و زیبا از گیاهان و حیوانات نیز می باشد که خود مهمترین عامل در جذب گردشگران بسیاری به این کشور می باشد. گذشته از جاذبه های گردشگری، این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان می باشد و از این رو مکانی مناسب برای کار و سرمایه گذاری می باشد و همچنین چون کشوری پیشرفته می باشد از نظر تحصیلی هم یکی از مقاصد دانشجویان برای ادامه تحصیل می باشد که چند سالی درخواست برای تحصیل در این کشور بیشتر شده است.

برای بهره مندی از امکاناتی که این کشور در اختیار مهاجران و دانشجویان و گردشگران قرار می دهد در درجه اول باید نسبت به اخذ ویزای استرالیا اقدام شود. در ادامه به پرمخاطب ترین ویزاهای استرالیا می پردازیم و شرایط اخذ آن را بیان می داریم.

برای دریافت ویزای استرالیا باید مدارک و شرایطی را فراهم آورد که در اینجا به طور کلی به آن می پردازیم. برای دریافت ویزای کشور استرالیا باید نسبت به آماده سازی و ارائه مدارک زیر به سفارت استرالیا اقدام کرد.

در ابتدا باید فرم درخواست ویزا یا اپلیکیشن فرم را دریافت کرد و اطلاعات لازم را تکمیل نمود. تمامی مدارک مورد نیاز اعم از مدارک هویتی، تحصیلی و کاری باید به زبان انگلیسی ترجمه شود. این مدارک شامل گذرنامه، شناسنامه ایرانی، یک قطعه عکس رنگی 6×4 با پس زمینه سفید، کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت برای متقاضیان بین 18 تا 50 سال، ارائه مدارک داشتن تمکن مالی و نیز در صورتی که قصد گردشگری دارید، ارائه مدارکی جهت اینکه به کشور خود باز می گردید. پرداخت هزینه تعیین شده توسط سفارت برای صدور ویزا.

توجه داشته باشید که حداقل باید 6 ماه از اعتبار گذرنامه شما گذشته باشد و اگر قصد دیدار بستگان را دارید، مدارک مربوط به تابعیت و نشانی محل سکونت آنها نیز باید ضمیمه پرونده شما شود. در ادامه با انواع ویزای استرالیا بیشتر آشنا می شویم.

ویزای استرالیا برای تحصیل

ویزای تحصیلی استرالیا را می توان یکی از پردرخواست ترین ویزاهای استرالیا نامید. اگر نگاهی به آمار درخواست برای ویزای تحصیلی بیندازیم، کشور استرالیا دارای رتبه سوم می باشد. وجود دانشگاه های معتبر و پیشرفته و دارای امکانات با پوشش بیش از 22.000 رشته از دلایلی می باشد که یکی از مقاصد برای پذیرش در دانشگاه می باشد. از طرفی ویزای استرالیا یکی از معتبرترین ویزاهای جهان می باشد.

توجه داشته باشید که ویزای تحصیلی استرالیا برای تمامی مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می باشد. برای درخواست ویزای استرالیا برای تحصیل شما باید نامه ای مبنی بر پذیرش شما در یکی از موسسه های آموزش عالی و دانشگاه های استرالیا را داشته باشید. نمره زبان آیلتس شما بالای 6.5 باشد و توانایی پرداخت هزینه های مالی خود تا 18 ماه را داشته باشید. از طرفی باید در یکی از دوره های تحصیلی که در سیستم CRICOS نوشته شده است، ثبت نام نمایید که زمانی که شما درخواست ویزا می دهید این لیست در اختیار شما قرار می گیرد.

ویزای استرالیا برای کار

علاوه بر ویزای تحصیلی استرالیا، ویزای کار استرالیا هم یکی از پردرخواست ترین ویزاها می باشد. چون استرالیا  در شمار دارندگان بالاترین درآمد سرانه در جهان می باشد از این رو درخواست برای کار در این کشور هم زیاد می باشد. همچنین می توان بر اساس شرایطی، با ویزای کاری، اقامت دائم یا موقت در استرالیا را گرفت. از طرفی دولت استرالیا امکاناتی را برای جذب نیروهای متخصص از سراسر دنیا فراهم کرده است که علاوه بر شغل مناسب، مهاجران بتوانند شرایط زندگی مناسبی را هم تجربه کنند.

برای اخذ ویزای کاری استرالیا باید از سوی سازمان یا شخص (به عنوان اسپانسر) و موسسه ای جهت کار نامه ای به همراه داشته باشید و گذشته از آن سن کمتر از 45 سال (در صورت ویزای کاری برای اقامت دائم)ریال تحصیلات مرتبط، تسلط بر زبان و مهارت نیز داشته باشید.

ویزای سرمایه گذاری در استرالیا

یکی از سریع ترین راه ها برای اخذ اقامت در کشور استرالیا، دریافت ویزای سرمایه گذاری می باشد. کشور استرالیا به خاطر موقعیت جغرافیای خوبی که دارد و روابط خوب و دوستانه ای که با کشورهای دنیا دارد یکی از امن ترین مکان ها برای سرمایه گذاری می باشد. اگر شما صاحب کسب و کار مخصوص به خود هستید و کارآفرین در کشور ایران محسوب می شوید و قصد سرمایه گذاری در کشور استرالیا را دارید، کافیست مدارکی که نشان از اثبات کارفرمایی شما می باشد، همراه با میزان دارایی و گردش مالی خود برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری اقدام کنید. سپس می توانید با داشتن این ویزا کسب و کار خود را راه اندازی کرده و بعد از 4 سال اقامت دائم بگیرید.

ویزای توریستی و گردشگری استرالیا

همانطور که گفته شد کشور استرالیا دارای جاذبه های طبیعی بکر و دست نخورده ای از گونه های گیاهی و جانوری می باشد که در طول سال گردشگران بسیاری را جذب خود می کند و این خود نشان از این دارد که چرا این کشور رتبه یازدهم را در صنعت گردشگری دارد. ویزای توریستی صرفا برای گشت و گذار نمی باشد و افراد می توانند با استفاده از آن به دیدن اقوام و بستگان خود بروند، در نمایشگاه و سمینارهای مختلف شرکت کنند. باید بدانید این ویزا صرفا برای سفر است و هیچگونه اجازه اقامت موقت یا دائم را ندارید. برای گرفتن این ویزا علاوه بر مدارک کلی که باید به سفارت تحویل دهید، باید گردش مالی و دعوتنامه از سوی اقوام و شرکت را هم به سفارت ارائه دهید و تضمین نمایید که سفر شما صرفا به منظور بازدید از کشور استرالیا و یا بازدید از اقوام و یا شرکت در برنامه ای می باشد و قصد اقامت در این کشور را ندارید.

لوکس تریپ مجری تخصصی دریافت ویزای تضمینی استرالیا، شما را در دریافت ویزای کشور مقصد در تمامی مراحل همراهی میکند، جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب ما در ارتباط باشید.