ویزای کانادا

ویزای کانادا از جمله محبوب ترین ویزاهایی می باشد که مدنظر بسیاری از متقاضیان واقع شده است. از جمله انواع ویزای کشور کانادا می توان به ویزای کار و ویزای تحصیلی اشاره نمود. با توجه به شرایط علمی و آموزشی کشور کانادا دانشجویان بسیاری علاقه مند به تحصیل در این کشور می باشند. باید گفت که ویزای کانادا نیز جزو ویزاهای قدرتمند در سرتاسر جهان است.

کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر است و هر ساله مقصد مهاجرت های بسیاری از افراد واقع می شود. برای سفر به کشور کانادا بایستی ویزای مربوط را دریافت کنید در غیر این صورت حق ورود به خاک کشور کانادا را نخواهید داشت. با توجه به هدف های مختلف مسافران از سفر به این کشور انواع ویزاهای مختلفی صادر می شود که در حالت کلی می توان گفت ویزای کانادا به دو دسته موقت و دائم تقسیم شده است و افراد با توجه به قصد سفر خود یکی از این دو ویزا را دریافت و اخذ می کنند.

ویزای دائم کانادا این امکان را می دهد که افراد به راحتی امکان ورود و خروج به کشور را داشته باشند. از دیگر نکات دانستنی در این خصوص می توان گفت دولت این کشور اقامت دائم از طریق ویزای کار را در نظر گرفته و اجرا کرده است از این جهت افرادی که قصد اخذ ویزای کار کانادا را دارند از ویزای دائم برخوردار خواهند شد. ویزای موقت کانادا برای افرادی صادر می گردد که قصد اقامت موقت در این کشور را دارند که از جمله ویزاهای موقت کانادا می توان به ویزای تحصیلی، ویزای توریستی و ویزای نمایشگاهی اشاره نمود. در ادامه مطلب در خصوص انواع ویزای کانادا و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزاهای کانادا صحبت خواهیم کرد. لطفا با ما همراه باشید.

ویزای کار کانادا

ویزای کار کانادا از جمله ویزاهای موقت است که در سال های اخیر دولت کانادا با ارائه اقامت دائم برای متقاضیان سبب شده است که این نوع ویزا مدنظر بسیاری از افراد در سراسر جهان واقع شود. ویزای کار کانادا به جوانان از 30 کشور مختلف جهان صادر می شود که افراد با دریافت این ویزای کانادا می توانند حق ورود به خاک کشور را داشته باشند و در آنجا به کار مشغول شوند. ویزای کار در تعطیلات کانادا به صورت تصادفی است و به این منظور که افراد بایستی تقاضای خود را به ثبت رسانده و منتظر بمانند که به صورت تصادفی یا قرعه کشی صدور این ویزا برای شما انجام شود. ویزای کار کانادا برای افرادی که از سوی شرکت ها و موسسه های کشور کانادا برای کار در آنجا به افراد غیر بومی پیشنهاد می شود، صادر می گردد که متقاضیان با دریافت این ویزای کانادا می توانند به مدت 6 ماه در این کشور به فعالیت مشغول شوند که دریافت دعوتنامه معتبر از سوی صاحبان شرکت ها و موسسه ها برای صدور ویزای کار بسیار الزامی می باشد.

ویزای سرمایه گذاری کانادا

از دیگر انواع ویزای کانادا می توان به ویزای سرمایه گذاری کانادا اشاره کرد. این ویزا برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در کشور مقصد را دارند صادر می شود که دارایی خالص متقاضیان حداقل باید 800.000 دلار باشد و حداقل 400.000 دلار در کانادا سرمایه گذاری کرده و پس از دریافت هیچ گونه بهره و سودی این سرمایه پس از گذشت 5 سال به فرد بازگردانده می شود. ویزای ثبت شرکت نیز از جمله ویزاهای دائم کانادا است و افرادی که قصد راه اندازی کار و شرکت در این کشور را دارند بایستی اقدام به دریافت این ویزا نمایند. همچنین افراد بایستی نحوه سرمایه گذاری در حوزه ای که مدنظر آنها می باشد را به صورت کامل بدانند، از این جهت دریافت مشاوره هایی در این خصوص بسیار الزامی و مفید می باشد.

مدارک لازم برای اخذ روادید کشور کانادا

همانطور که می دانید ویزای کانادا از جمله مهمترین ویزاهایی می باشد که در سال های اخیر مدنظر بسیاری از افراد به خصوص ایرانیان واقع شده است. برای دریافت ویزای کشور کانادا بایستی مدارک مربوطه را مهیا و به سفارتخانه تحویل دهید. از جمله مدارک لازم برای اخذ روادید کشور کانادا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • پاسپورت معتبر
 • تمکن مالی
 • برخورداری از سلامت جسمی و ذهنی
 • تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی برای هر متقاضی به صورت جداگانه
 • ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل
 • ترجمه سند ازدواج
 • ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • یک قطعه عکس جدید با زمینه سفید
 • ترجمه اسناد ملکی
 • مدارک شغلی (کارمندان، پزشکان، کارفرمایان، مهندسان و کارخانه داران)
 • دعوتنامه: این گزینه از جمله مهمترین و اصلی ترین مدارکی می باشد که در صدور ویزای شما بسیار تاثیرگذار عمل می کند و بایستی مشخصات کامل دعوت نامه در آن درج شده باشد.

ویزای تحصیلی کانادا

از دیگر ویزاهای کشور کانادا می توان به ویزای تحصیلی اشاره نمود در سال های اخیر بسیاری از دانشجویان و محصلان از سراسر نقاط دنیا علاقه مند و مشتاق به تحصیل در این کشور شده اند و دلیل این امر وجود دانشگاه ها و کالج های معتبر و استادان متخصص و مجرب و همچنین ارائه خدمات و امکانات درجه یک می باشد که در وهله اول منظر بسیاری از دانشجویان واقع شده است. افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند بایستی شرایط لازم را اختیار نموده و با مهیا کردن مدارک مورد نیاز اقدام به صدور ویزای تحصیلی کانادا نمایند. البته افرادی که قصد تحصیل برای کمتر از 6 ماه را دارند می توانند ویزای عموی اخذ کنند اما برای تحصیل بیش از 6 ماه در این کشور حتما نیازمند اخذ و دریافت ویزای تحصیلی می باشند.

نکات مورد توجه برای اخذ ویزای کانادا

متقاضیانی که قصد مهاجرت و دریافت ویزای کشور کانادا را دارند بایستی تمامی مراحل و گام های لازم برای صدور ویزای کشور کانادا را دانسته و تمامی شرایط را مهیا کنند. در این بخش از نکات مورد توجه برای اخذ ویزای کانادا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

ایجاد یک حساب کاربری انحصاری و تکمیل فرم

تکمیل فرم های درخواست ویزای کانادا

پرداخت آنلاین هزینه های مربوط به ویزا

دریافت نامه انگشت نگاری

بررسی نتیجه درخواست ویزا

برای ثبت نام اخذ ویزای کشور کانادا بایستی به صورت اینترنتی و آنلاین اقدام کنید و پس از دریافت کد مربوط و مشخص شدن زمان مصاحبه با آماده کردن تمامی مدارک خواسته شده در روز موعود در سفارتخانه حاضر باشید. بدانید که در صورت حضور نداشتن در زمان مشخص شده در سفارتخانه کانادا وقت سفارت را از دست خواهید داد.

با لوکس تریپ که سالها تجربه در خصوص اخذ ویزای تضمینی کانادا دارد، به راحتی ویزای کشور مقصد خود را دریافت کنید، جهت اطلاع بیشتر با مشاوران تخصصی ما در ارتباط باشید.