ویزای فرانسه

مهمترین گام برای سفر به کشور زیبا و جذاب فرانسه دریافت ویزای فرانسه است. اگر برای تفریح یا گردش به دنبال یک کشور هیجان انگیز و منحصر به فرد هستید قطعا فرانسه انتخاب بسیار خوبی است. این کشور در کنار جاذبه های گردشگری متنوع از امکانات بسیار پیشرفته ای در زمینه تحصیلات و کار برخوردار است که همین عامل باعث شده مهاجران زیادی فرانسه را به عنوان محل زندگی خود انتخاب کنند. برای دریافت ویزای این کشور باید اطلاعات خود را درباره انواع و شرایط اخذ هر یک کامل کنید. با ما همراه باشید تا شما را با روادید فرانسه و مراحل دریافت آن آشنا کنیم.

فرانسه ویزاهای مختلفی را برای متقاضیان در نظر گرفته است تا به کمک آنها بتوانند به این کشور وارد شوند. اولین نکته ای که در رابطه با دریافت ویزای فرانسه باید به آن توجه کنید هدف سفر است. متناسب با این هدف ویزاها به چند دسته کلی تقسیم بندی می شوند.

 1. ویزای توریستی فرانسه
 2. ویزای پزشکی فرانسه
 3. ویزای تحصیلی فرانسه
 4. ویزای ازدواج فرانسه
 5. ویزای نخبگان و …

هر کدام از این ویزاها شرایط و ضوابط خاص خود را دارند و به صورت های کوتاه مدت و بلند مدت صادر می شوند. بنابراین قبل از دریافت ویزای مورد نظر حتما نسبت به محدودیت های آن آگاهی پیدا کنید.

مراحل دریافت ویزای فرانسه

برای دریافت ویزای فرانسه می توانید به سفارت این کشور مراجعه کنید و یا از طریق شرکت های مسافرتی مختلف کار خود را پیش ببرید. هر فرد باید یک فرم مجزا که مربوط به اطلاعات شخصی است را تهیه نماید و پس از تکمیل به سفارت تحویل دهد. ماموران سفارت پس از بررسی اطلاعات شما زمانی را جهت مصاحبه حضوری تعیین می کنند و به شما اطلاع می دهند. در روز مصاحبه باید کلیه اسناد و مدارکی که برای دریافت ویزای شما لازم است به همراه داشته باشید. معمولا نوبت دادن برای تعیین وقت سفارت فرانسه از طریق ارسال ایمیل است. اما به علت پر بودن یا بسته بودن سیستم آنلاین شرکت کارگزاری پیشنهاد ما برای راحت گرفتن وقت سفارت مشاوره با کارشناسان دفتر مجموعه لوکس تریپ فردوس می باشد، زیرا این شرکت با مجهز بودن به کادر حرفه ای خود در اسرع وقت کلیه ی خدمات مبنی بر اخذ ویزای شنگن شما را انجام خواهند داد.

مصاحبه برای دریافت ویزای فرانسه

جلسه مصاحبه حضوری یکی از قسمت های مهم و تاثیرگذار در دریافت ویزای فرانسه است. در این جلسه از شما سوال هایی پرسیده می شود که باید به صورت واضح و صریح به آنها پاسخ دهید. بهتر است در جواب دادن صادق باشید و اهداف خود را به وضوح بیان کنید. سعی کنید به سوال ها با متانت جواب دهید و ماموران کنسولگری را قانع کنید. در برخی مواقع ممکن است 2 سوال مشابه از شما پرسیده شود بنابراین دقت کنید که بر اساس هدف شخصی خود به سوال ها پاسخ دهید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای فرانسه

برای دریافت ویزای فرانسه باید مدارک خود را متناسب با نوع ویزای درخواستی تنظیم کنید. بنابراین سعی کنید همه مدارک را به صورت کامل و جامع تهیه کنید و در روز مصاحبه به همراه داشته باشید زیرا در صورت وجود هرگونه کاستی در ارائه مدارک ممکن است صدور ویزای شما دچار مشکلاتی شود. مهمترین مدارکی که برای دریافت ویزای فرانسه مورد نیاز است به شرح زیر هستند:

 1. تکمیل فرم درخواست ویزا: فرم مربوط به درخواست روادید فرانسه را از سایت سفارت دریافت کنید و آن را به صورت کامل پر کنید. در صورتی که قصد دارید ویزای گردشگری این کشور را دریافت کنید باید فرم مورد نظر را به زبان انگلیسی یا فرانسوی تکمیل کنید. اطلاعاتی که در این فرم وارد می شوند حتما باید صحیح باشند در غیر این صورت در مراحل بعدی دریافت ویزا با مشکلاتی روبرو می شوید.
 2. ارائه اصل گذرنامه: در روز مراجعه به سفارت فرانسه حتما باید گذرنامه به همراه کپی از تمام صفحات آن را ارائه دهید. نکته ای که در رابطه با گذرنامه باید به آن توجه کنید این است که باید به مدت 90 روز بعد از انقضای ویزای شما اعتبار داشته باشد. ضمنا گذرنامه شما باید 2 برگ خالی هم داشته باشد.
 3. ارائه 2 عدد عکس رنگی با زمینه سفید. عکس باید طبق شرایط اعلام شده در سایت سفارت باشد و چهره شخص را به صورت واضح نشان دهد.
 4. ارائه مدارک شناسایی معتبر مانند کارت ملی و شناسنامه به همراه نسخه کپی از آنها
 5. در صورتی که قبلا به کشورهای محدوده شینگن سفر کرده اید ویزای شینگن دارید باید در روز مراجعه به سفارت این ویزا را به همراه داشته باشید. حتی اگر ویزای شما با گذرنامه های قدیمی است حتما باید آنها را به همراه کپی ارائه دهید.
 6. هر فرد باید متناسب با شغل و موقعیت اجتماعی خود اسناد و مدارکی را ارائه دهد. به عنوان مثال افراد بازنشسته باید اصل فیش حقوقی خود را به همراه کپی به سفارت تحویل دهند. کسانی که شغل آزاد دارند و کاسب هستند باید جواز کسب، گردش حساب بانکی طی 6 ماه آخر و همچنین گواهی هایی که نشان دهنده پرداخت مالیات باشد را ارائه دهند. کارمندان دولت باید مدارکی شامل رضایت نامه کارفرما، تسویه حساب مالیاتی و گردش حساب بانکی داشته باشند.

دانش آموزان و دانشجویان باید گواهی اشتغال به تحصیل ارائه دهند. کودکانی که قصد دارند به تنهایی سفر کنند حتما باید رضایت پدر را به همراه داشته باشند. گواهی تمکن مالی و اسناد هویتی از دیگر مدارکی هستند که باید ارائه دهید. در کنار مدارک فوق باید بلیط رزرو هتل و هواپیما را نیز ارائه دهید. در صورتی که نتوانید هتل رزرو کنید باید مدارکی ارائه دهید که نشان دهنده تمکن مالی شما باشد و بتوانید احتیاجات خود را در این کشور تهیه کنید. همانطور که گفتیم مدارک فوق باید متناسب با نوع ویزای درخواستی شما تنظیم شوند بنابراین نیازی نیست که همه مدارک را با هم تهیه کنید.

زمان لازم برای دریافت ویزای فرانسه

صدور ویزای فرانسه ممکن است 14 روز کاری زمان بر باشد بنابراین در صورتی که برای دریافت آن عجله دارید بهتر است مدتی قبل از سفر اقدام کنید. پس از اینکه مدارک مربوط به درخواست ویزا را تکمیل کردید و به سفارت تحویل دادید ممکن است نزدیک به 6 هفته طول بکشد تا سفارت فرانسه مدارک را بررسی کند و نتیجه را به شما اطلاع دهد. صدور این ویزا ممکن است کمی زمان بر باشد بنابراین حتما قبل از سفر خود برنامه ریزی کنید و تمام جوانب را در نظر بگیرید. اقدام زودتر از موعد و جمع آوری کامل مدارک می تواند کار شما را با سرعت بیشتری پیش ببرد.

سفارت فرانسه زمان های مشخصی را برای صدور ویزا در نظر می گیرد که می توانید در زمان های اعلام شده مراجعه کنید و کارهای خود را انجام دهید. برای دریافت این ویزا می توانید در روزهای کاری یکشنبه تا چهارشنبه به سفارت مراجعه کنید. اگر قصد دارید به منظور گردشگری، تحصیل، کار و یا تجارت وارد کشور فرانسه شوید بهتر است با مشاوران حرفه ای در زمینه صدور ویزا مشورت نمایید و اطلاعات خود را در این مورد بالا ببرید. این کار به شما کمک می کند ویزای خود را در زمان کمتری تحویل بگیرید. ما در این مطلب اطلاعات متنوعی در رابطه با انواع ویزای فرانسه و نحوه اخذ آن در اختیار شما قرار داده ایم تا در صورت لزوم از آنها استفاده کنید.

نکات مهم درباره مراحل ثبت نام و مدارک مورد نیاز جهت رزرو تور فرانسه

مرحله اول:

1.چک نمودن مدارک خود جهت واجد شرایط بودن اخذ ویزای شنگن با کارشناسان فروش تورهای اروپایی

2.تکمیل فرم تقاضای شرکت در سفر

3.ارسال فرم تقاضای شرکت توسط ایمیل یا مراجعه حضوری به آژانس

تبصره: تا زمان دریافت مدارک و بررسی حائز شرایط بودن و همچنین واریز وجه ریالی مبلغ تور, بدیهیست مراحل ثبت نام شما بصورت رزرو اولیه خواهد بود.

مرحله دوم:

تکمیل مدارک مورد نیاز جهت درخواست ثبت نام تورهای اروپایی بر طبق چک لیست سفارت مربوطه :

1-مدارک شغلی:

.    برای دانشجویان:

کارت بین المللی دانشجویی , گواهی اشتغال به تحصیل

.  اعضای هئیت علمی دانشگاه ها:

اصل حکم استخدامی و آخرین فیش حقوقی به همراه مهر + گواهی اشتغال به کار(اعضای هئیت علمی)

.    برای دانش آموزان:

گواهی اشتغال به تحصیل یا کارت دانش آموزی

.    برای صاحبان شرکت های خصوصی (مدیر عامل, رئیس هئیت مدیره, نائب رئیس هئیت مدیره, عضو هئیت مدیره و…) :

اصل روزنامه رسمی تاسیس شرکت و اصل روزنامه آخرین تغییرات شرکت با قید سمت متقاضی, گواهی اشتغال به کار خطاب به سفارت با ذکر سمت و سابقه کار و مشخصات فردی ( نام و شماره پاسپورت…) تاریخ شروع به کار همراه با تائیدیه روی سربرگ شرکت. (با توجه به نوع سفارت ترجیحا به زبان لاتین)

.    برای کارمندان شرکت های خصوصی:

کپی از روزنامه رسمی تاسیس شرکت و روزنامه آخرین تغییرات شرکت , گواهی اشتغال به کار خطاب به سفارت با ذکر سمت,

سابقه کار, حقوق و مزایا و مشخصات فردی( نام و نام خانوادگی کامل, شماره پاسپورت…) تاریخ شروع به کار, میزان حقوق,

تاریخ شروع و اتمام مرخصی (با توجه به نوع سفارت ترجیحا به زبان لاتین). لیست بیمه از اداره تامین اجتماعی, ارائه سابقه

بیمه 1 سال قبل سفر همراه با مهر سازمان تامین اجتماعی.

.    برای کارمندان بخش دولتی:

آخرین حکم کارگزیری / آخرین فیش حقوقی به همراه مهر / گواهی اشتغال به کار

.    برای بازنشستگان:

آخرین حکم بازنشستگی / آخرین فیش حقوقی

.  برای کسبه:

اصل جواز کسب / اصل کارت بازرگانی

.    برای پزشکان:

 اصل پروانه مطب / اصل کارت نظام پزشکی

.    برای مهندسان:

اصل پروانه مهندسی / اصل کارت نظام مهندسی (در صورت اشتغال در شرکت , مدارک مربوط به کارمندان بخش خصوصی) می بایست ارائه گردد.

.    برای ساختمان سازان:

اصل گواهی ساختمان / اصل قرارداد های کاری / اصل پایان کار ساختمان

.    برای وکلا:

اصل پروانه وکالت / اصل کارت وکالت

**** برای کسانی که منبع درآمدشان از طرق مختلف تامین می گردد ارائه مدرک جهت اعلام منبع درآمدشان الزامی می باشد.      

مانند ارائه اجاره نامه و یا داشتن سپرده بلند مدت و حسابی که سود سپرده بلند مدت ایشان به آن واریز میگردد (حداقل زمان افتتاح حساب بلند مدت می بایست 3 ماه قبل از تاریخ سفر مسافر باشد)

2-مدارک بانکی و مالی

.    برای حساب های کوتاه مدت یا جاری:

ریز پرینت 3 ماه آخر همراه با نام و نام خانوادگی کامل مسافر (مطابق با پاسپورت) و تائیدیه بانک مربوطه. ( به زبان فارسی بلامانع است)

برای حساب های کوتاه مدت کپی از قرارداد های سپرده کوتاه مدت + ریز پرینت

همچنین برای کلیه موارد می بایست میزان در آمد شخصی حساب های بانکی در آنها مشخص باشد.

.    برای حساب های بلند مدت:

کارت حساب سپرده به همراه گواهی تمکن مالی صادره از امور بین الملل بانک مربوطه + ریز پرینت سود حساب

.    حداقل مانده حساب:

بطور مثال حداقل مانده حساب برای هر متقاضی می بایست 40 میلیون تومان باشد, بدیهیست در صورت سفر خانواده سه نفره حساب سرپرست خانواده می بایست حداقل 120 میلیون تومان موجودی داشته باشد.

**** نکته: افزایش ناگهانی مانده حساب به هیچ عنوان مورد قبول سفارتخانه ها نمی باشد ****

3.سند ملکی: اصل سند مالکیت بنام مسافر

سایر مدارک :

.    اصل گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار همراه با اصل گذرنامه های گذشته

.    چهار قطعه عکس 5/4 – 5/3 ( جدید, رنگی, تمام رخ, با زمینه روشن)

.    اصل شناسنامه ها

.    اصل سند ازدواج

نکــته :

.    رضایت نامه محضری برای افراد زیر 18 سال در صورت عدم درخواست ویزا برای یکی از والدین الزامی میباشد.(ترجمه به زبان انگلیسی با تائید دادگستری و امور خارجه)

توجه : ارائه کپی از تمام مدارک در اندازه A4 به همراه اصل مدارک هنگام ثبت نام الزامی می باشد (در صورت عدم وجود کلیه مدارک هنگام ثبت نام مسافر موظف به تکمیل مدارک خود حداکثر تا دو روز پس از تاریخ ثبت نام می باشد.)

حضور مسافر در سفارت جهت ارائه مدارک و انگشت نگاری الزامی می باشد.

لوکس تریپ با سالها تجربه در خصوص دریافت ویزای توریستی فرانسه و دیگر کشور ها، به شما کمک میکند تا به راحتی ویزای کشور مقصد خود را دریافت کنید با ما در ادامه همراه باشید.