ویزای یونان

کشور یونان یکی از کشورهای بسیار مناسب برای گردش و انجام کارهای اقتصادی و مشاغل مختلف به حساب می آید، به همین دلایل ویزای یونان به عنوان یکی از ویزاهای پرطرفدار و البته با روال سخت تر در میان افراد شناخته می شود. کسانی که قصد دارند برای گردش و یا فعالیت های اقتصادی و تجاری به کشور یونان سفر نمایند، باید ویزای این کشور را اخذ نموده و به این کشور مسافرت نمایند. دریافت ویزای یونان دارای نکاتی می باشد که افراد می‌توانند با توجه به این نکات نسبت به دریافت ویزای این کشور اقدام نمایند. لازم به ذکر است ویزای کشور یونان به مانند تمام کشورهای دیگر دارای یک سری قوانین و مقررات به مراتب سخت گیرانه تر می باشد که برای دریافت آن باید این قوانین و مقررات را رعایت کرده و و اقداماتی را که سفارت این کشور تعیین کرده انجام دهند تا به بهترین نحو بتوانند به این کشور سفر نمایند. ما در این مطلب قصد داریم چگونگی دریافت ویزای یونان و اقداماتی را که باید برای آن صورت دهند را مورد بررسی قرار دهیم. چنانچه قصد دریافت ویزای این کشور و سفر به یونان را دارید ما را تا پایان متن همراهی نمایید.

افرادی که قصد دارند به کشور یونان سفر نمایند باید یکسری از اقدامات را انجام دهند. اولین اقدامی که برای دریافت ویزای کشور یونان باید صورت داد دریافت وقت سفارت این کشور می باشد. افراد می‌ توانند به دو روش حضوری و غیر حضوری نسبت به دریافت وقت سفارت یونان اقدام نمایند. لذا پس از اینکه وقت سفارت کشور یونان را دریافت کردید. یک روز را به عنوان روز مصاحبه برای افراد تعیین خواهد شد و افراد می‌توانند با توجه به روز تعیین شده در محل سفارت حاضر شوند و دلایل و مدارکی را که برای سفر به این کشور دارند به سفارت یونان تسلیم نمایند. گفتنی است افراد برای دریافت وقت سفارت یونان باید هزینه ای را برای انجام امور اداری و کاری سفارت به آنها پرداخت نمایند. گفتنی است در صورت دریافت و یا دریافت نکردن ویزای یونان این پول به هیچ وجه قابل استرداد نمی باشد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای یونان

با توجه به تغییر کادر پرسنلی سفارت در سال 1397، انجام پروسه با سخت گیری های بیشتری توام شده است.پیشنهاد ما برای راحت گرفتن وقت سفارت و انجام پروسه صدور ویزا، مشاوره با کارشناسان دفتر مجموعه لوکس تریپ فردوس می باشد، زیرا این شرکت با مجهز بودن به کادر حرفه ای خود در اسرع وقت کلیه ی خدمات مبنی بر اخذ ویزای شنگن شما را انجام خواهند داد. افرادی که قصد دریافت ویزای یونان را دارند، باید یک سری از مدارک و اسناد را به سفارت این کشور ارائه دهند. با توجه به اینکه، ویزاهایی که برای رفتن به کشور یونان صادر می شود مختلف هستند، این مدارک نیز می تواند متفاوت باشد. اما چیزی که وجود دارد یک سری از مدارک به صورت ثابت برای دریافت ویزا وجود دارند. از مدارکی که افراد برای دریافت ویزای یونان باید به سفارت این کشور ارائه دهند می توان به مدارک شناسایی مانند شناسنامه، کارت ملی و یا کارت پایان خدمت به صورت اصل و رونوشت، داشتن تاریخچه سفر زیاد، واچر رزرو هتل و بلیت هواپیما (جهت ویزای توریستی) اشاره کرد. لازم به ذکر است افراد برای دریافت ویزاهای مختلف این کشور می‌ توانند مدارکی چون  مدارک تحصیلی، مدارک تجاری، مدارک سرمایه گذاری، پزشکی و انواع دعوت نامه هایی که از طرف کشور یونان برای آنها ارسال شده، اشاره نمود. لازم به ذکر است جهت صدور ویزاهای توریستی افراد باید تمکن مالی با مانده حساب حداقل 70 تا 100 میلیون تومان و همچنین پرینت حساب سه ماه اخیر خود را هم به سفارت یونان ارائه دهند، در اینجا شانس بیشتر از آن کسی است که تعداد تراکنش های بسیار بالایی داشته باشد. ارائه‌ یک قطعه عکس رنگی، زمینه سفید تمام رخ به سفارت یونان الزامی می باشد. مدارک مورد نیاز ویزای یونان حتما باید توسط دادگستری و وزارت امور خارجه به تائیدیه برسد.

انواع ویزاهای یونان

همانطور که در بالا به آن اشاره شد ویزا های مختلفی برای سفر به کشور یونان صادر می‌ شود از انواع ویزا هایی که برای کشور یونان صادر می شود می توان به ویزا های گردشگری، تحصیلی، ویزاهای اقامت دائم، ویزاهای نمایشگاهی و… اشاره کرد. لذا افراد برای دریافت هر کدام از این ویزاها باید یک سری از اقدامات را صورت دهند. به طور مثال اقداماتی که برای ویزای گردشگری صورت می گیرد با ویزایی که برای کار در این کشور و فعالیت های اقتصادی صادر می‌ گردد، متفاوت می باشد. از ویزاهایی که برای این کشور صادر می‌شود و درخواست بالایی نسبت به آنها وجود دارد، می توان به ویزای گردشگری، تحصیلی و کاری اشاره کرد.

شرایط دریافت ویزای یونان

بدلیل موج بالای پناهندگی در کشور یونان (به خصوص ایرانی ها) و همچنین عدم اعتماد افسران سفارت به بازگشت مسافران از یونان، معمولا تعداد ریجکتی های ویزا بالا می باشد. ازین رو توصیه ما این است که در مرحله اول از قدرت بالای ارائه مدارک اطمینان حاصل کنید و سپس شروع به انجام روال صدور نمایید.

وکلا و موسساتی که به دریافت ویزای یونان کمک می کنند

افرادی که قصد دریافت ویزای یونان را دارند، خود می توانند به صورت جداگانه و بی هیچ کمکی نسبت به دریافت ویزای این کشور اقدام نمایند. اما به خاطر اینکه دریافت ویزا و اقداماتی که برای آن باید صورت داد کمی سخت می باشد و نیاز به راهنمایی است. استفاده از وکلا و موسساتی که در امر دریافت ویزا تبحر دارند می‌تواند یک راه مقول به نظر برسد. کاری که این موسسات انجام می دهند به این صورت می باشد که تمام راه های قانونی و کارهایی که افراد باید برای انجام امور سفارت و دریافت ویزای یونان باید انجام دهند به آنها ارائه می دهند. در بعضی از موارد این وکلا و یا موسسات، خود برخی از کارها را صورت می‌دهند و فقط نیاز است که افراد روز مصاحبه حضوری به سفارت یونان برای انجام انگشت نگاری ها و یکسری کارهای اداری مراجعه نمایند و این موسسات در آخر مبلغی را به عنوان دستمزد از افراد متقاضی، دریافت ویزا اخذ می نمایند.

نکات پایانی در مورد دریافت ویزای یونان

افرادی که قصد دریافت ویزای یونان را دارند، باید به این موضوعات توجه داشته باشند. اولین نکته ای که به چشم می خورد این است که برای دریافت ویزای این کشور در زمان مصاحبه حتما خود شخص باید به سفارت مراجعه نماید. به طور مثال افراد یک خانواده هر کدام به صورت تک تک باید به این سفارت مراجعه نمایند. دومین نکته ای که به چشم می خورد این است که افرادی که قصد خروج از کشور را دارند باید حداقل ۶ ماه پاسپورتشان اعتبار داشته باشند. گفتنی است مبلغ دریافت وقت سفارت و دریافت ویزای یونان با توجه به سن و سال افراد، می تواند متغیر باشد. افراد زیر ۱۲ سال کمتر از افراد بزرگسال پول خواهند داد.

لوکس تریپ با سالها تجربه در خصوص دریافت ویزای تضمینی یونان، شینگن و دیگر کشور ها به شما کمک میکند تا به راحتی ویزای کشور مقصد خود را دریافت کنید، جهت اطلاع از لیست هزینه ها با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید.