ویزای مجارستان

همه ساله افراد زیادی به کشور مجارستان سفر کرده و از جاذبه های طبیعی و توریستی این کشور بازدید می کنند. اما یکی از مقدمات اصلی سفر، یعنی تهیه ویزای مجارستان، ممکن است دغدغه هایی را برای مسافران ایجاد کند. البته شما در این مقاله با مراحل دریافت ویزای این کشور آشنا شده و دیگر دغدغه ای در این مورد نخواهید داشت.

در چندین سال اخیر تعداد سفرهای خارجی افزایش پیدا کرده و افراد زیادی هستند که بنا به دلایل گوناگون به کشورهای مختلفی از جمله مجارستان سفر می کنند. سفر به مجارستان می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد. اما چیزی که در این بین از اهمیت بالایی برخوردار است، داشتن ویزا برای سفر به مجارستان می باشد. ویزا یا روادید حکمی است که به شما این امکان را می دهد که در مدت زمان تعیین شده، به کشور مجارستان سفر کرده و در آن کشور اقامت داشته باشید و در نهایت پس از پایان اعتبار آن به کشور خود بازگردید. البته بسته به نوع ویزایی که دریافت می کنید، حتی می توانید چندین بار هم به مجارستان سفر کرده و به کشورتان بازگردید. بر روی ویزا، تاریخ شروع، پایان، مدت اعتبار ویزا و نوع آن مشخص شده است. شما با توجه به این اطلاعات باید برنامه سفر خود را تنظیم نمایید. این نکته را فراموش نکنید که داشتن ویزا برای یک اقامت قانونی در کشور مجارستان الزامی می باشد و بدون داشتن این مدرک نمی توانید به مجارستان سفر کرده و در آن کشور اقامت موقت داشته باشید. اما اگر با نحوه دریافت ویزای مجارستان آشنایی ندارید، نگران نباشید. شما در ادامه می توانید با انواع ویزای مجارستان و نحوه دریافت آن ها آشنا شوید.

انواع ویزای مجارستان

ویزای مجارستان شامل انواع مختلفی از ویزا می شود. از جمله معروف ترین ویزاهای مجارستان می توان به ویزای توریستی، ویزای دیدار با خانواده، ویزای تحصیلی، ویزای تجاری و کاری، ویزای سرمایه گذاری، ویزای ورزشی، ویزای شرکت در کنفرانس ها و نمایشگاه ها و … اشاره کرد. البته شما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که پیش از اقدام به دریافت ویزای مجارستان، اطلاعات کسب کنید که اخذ کدام یک از انواع ویزا برای شما ضروری است. برای مثال اگر شما می خواهید برای ادامه تحصیل در مراکز آموزشی مجارستان به این کشور سفر کنید، باید در فرم درخواست ویزا، هدف خود از سفر به مجارستان را تحصیل عنوان کنید و جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنید. اگر می خواهید برای بازدید از جاذبه های گردشگری مجارستان به این کشور سفر کنید، اخذ ویزای توریستی الزامی می باشد. در صورتی که در مصاحبه شغلی پذیرفته شده اید و دعوتنامه کاری دریافت کرده اید هم برای ادامه کار و تجارت در مجارستان، باید ویزای تجاری این کشور را دریافت کنید. همچنین برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در مجارستان را دارند، نیز ویزا مخصوصی صادر می شود. اگر شما با چنین هدفی قصد سفر به مجارستان را دارید، باید برای دریافت ویزای سرمایه گذاری اقدام نمایید.

مراحل دریافت ویزای مجارستان

برای دریافت ویزای مجارستان شما می بایست طبق روال قانونی اقدام کنید و خارج از این چارچوب عمل نکنید. این مراحل را در ادامه مشاهده می کنید:

مرحله اول: گرفتن وقت سفارت مجارستان

مرحله دوم: مراجعه به سفارت مجارستان در ایران

مرحله سوم: تحویل مدارک لازم به کارگزار سفارت، انگشت نگاری، مصاحبه

مرحله چهارم: صدور ویزا و پیکاپ آن

باید عرض کنیم که شما در ابتدا برای حضور در سفارت مجارستان می بایست، وقت بگیرید. اگر شما متقاضی ویزای کوتاه مدت هستید، باید از طریق کارگزار سفارت جهت تعیین وقت سفارت مجارستان اقدام کنید و در صورتی که قصد دریافت ویزای بلند مدت را دارید، باید از طریق شماره تلفن سفارت وقت قبلی برای سفارت بگیرید. اما پس از تعیین وقت، باید در زمانی که به شما اختصاص داده شده است، به سفارت مجارستان در ایران مراجعه کنید و مدارکی را که به شما گفته شده است با خود به همراه داشته و به کارکنان سفارت تحویل دهید. در ادامه جهت انجام روال اداری باید انگشت نگاری انجام دهید و در صورت لزوم در مصاحبه سفارت شرکت نمایید. البته معمولا مصاحبه برای ویزای کوتاه مدت انجام نمی شود. بهتر است پیش از مراجعه به سفارت خود را برای چند سوال معمول در این مورد آماده کنید. مدت زمانی را که شما برای صدور ویزا باید منتظر بمانید در حدود 3 هفته می باشد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای مجارستان

قطعا برای انجام پروسه اداری اخذ ویزای مجارستان، باید مدارک مورد نظر سفارت را جمع آوری کرده و به سفارت این کشور تحویل دهید. تحویل مدارک در وقت سفارتی که تعیین کرده اید، انجام می شود. اما مدارکی که برای صدور روادید مجارستان نیاز به شرح ذیل می باشند:

فرم پر شده درخواست ویزا، اصل شناسنامه و کارت ملی، اصل پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه، 2 قطعه عکس رنگی پرسنلی 4.5*3.5 سانتی متر، رسید رزرو هتل، بلیط هواپیما، بیمه مسافرتی، پرینت حساب بانکی، سند مالکیت، گواهی اشتغال به کار برای کارمندان، گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان و دانش آموزان و …

در صورتی که می خواهید برای ادامه تحصیل ویزای مجارستان را دریافت کنید، باید نامه پذیرش دانشگاه یا مرکز آموزشی مورد نظر را به همراه داشته باشید. در صورتی که می خواهید برای ادامه کار به مجارستان سفر کنید، باید دعوت نامه کاری به همراه داشته باشید. همچنین برخی مدارک برای اهداف خاص سفر شما لازم هستند که سفارت به شما اطلاع خواهد داد. در صورتی که ویزای شینگن مجارستان و یا هر کشور دیگر را دریافت کرده اید، کپی آن را به همراه داشته باشید.

سفارت مجارستان در ایران

کشور مجارستان در تهران دارای سفارتخانه می باشد. اطلاعات مربوط به سفارت این کشور را در ادامه مشاهده می کنید. شما می توانید برای اخذ ویزا، وقت سفارت، تایید مدارک، تحویل مدارک، ترجمه مدارک و … از طریق سفارت مجارستان در تهران اقدام کنید.

آدرس سفارت مجارستان در ایران:

تهران، دروس، میدان هدایت، خیابان شادلو، پلاک 16

لطفا دقت داشته باشید که در وقت سفارت، خود شخصا حضور داشته باشید تا مراحل کار از جمله انگشت نگاری و مصاحبه انجام شود. از به همراه داشتن اشیا خطرناک، نظیر انواع سلاح سرد خودداری کنید. سعی شود، در وقت سفارت ظاهری آراسته و مرتب داشته و از صحبت های اضافی که ارتباطی با موضوع کارتان ندارد، خودداری کنید. هر گونه اقدام به شعار، بحث، توهین و … در سفارت می تواند عواقب ناگواری را برای شما در پی داشته باشد. همچنین توصیه می کنیم، پیش از اقدام به دریافت ویزای مجارستان با افراد با تجربه مشورت کرده و حتی برخی امور مربوط به تعیین وقت سفارت و اخذ ویزا را به موسسه های معتبر که در این زمینه فعالیت دارند، واگذار کنید.

لوکس تریپ که سالها در حوضه اخذ ویزای تضمینی مجارستان، شینگن و دیگر کشور ها فعالیت خود را آغاز کرده است، شما را در دریافت ویزای کشور مورد نظرتان همراهی خواهد کرد. جهت اطلاع بیشتر با کارشناسان مجرب ما تماس حاصل فرمائید.