ویزای هلند

اگر برای اولین بار است که تجربه یک سفر خارجی، آن هم به کشور زیبایی همچون هلند را دارید باید حتما در ابتدا برای اخذ ویزا اقدام نمایید. بنابراین اگر با نحوه دریافت ویزای هلند و انجام مقدمات سفرتان آشنایی ندارید، پیشنهاد می کنیم با ما در ادامه این مقاله همراه باشید. شما در این مقاله می توانید با مراحل دریافت ویزا و نکات مهم در این رابطه آشنا شوید.

هلند کشور گل ها، طبیعت بی نظیری دارد و از جمله کشورهای شناخته شده در قاره سبز است که حتما باید از آن دیدن کنید. طبیعت بکر، رایحه معطر گل ها و آب و هوای مناسب و مطبوع، باعث شده است، هر گردشگری را به سوی هلند جذب کند. اما خوب مستحضر هستید که شما برای سفر به هلند، باید مقدمات سفرتان را مهیا کنید. گذشته از خرید بلیط، رزرو هتل و دیگر موارد، شما باید روال اداری اخذ ویزای هلند را نیز طی کنید تا بدون دغدغه و آسوده یک سفر خاطره انگیز به هلند را تجربه نمایید. هر کشوری برای ورود و خروج افراد از کشورش، حریم خاصی داشته که آن را با کمک یک سری قوانین مدیریت می کند. شما تنها با داشتن ویزای هلند می توانید به این کشور سفر کرده و در آن اقامت داشته باشید. بر روی کارت ویزا، زمان شروع، زمان پایان، مدت اعتبار و نوع آن مشخص شده است. شما باید پس از زمان شروع به هلند سفر کنید. شما تنها در مدت اعتبار ویزا می توانید در این کشور اقامت داشته باشید. در غیر این صورت باید ویزای خود را تمدید کنید. ذکر این مورد نیز خالی از لطف نیست که شما می بایست ویزای مربوط به سفرتان را تهیه کنید. بنا به انگیزه ای که از سفر به هلند دارید، باید برای ویزای خاصی تلاش کنید. از جمله انواع ویزای هلند می توان به ویزای توریستی، ویزای ترانزیت، ویزای تحصیلی، ویزای تجاری، ویزای ملاقات با بستگان و …. اشاره کرد.

نحوه دریافت ویزای هلند

دریافت ویزای هلند در عین حال که ساده است، اما باید طبق پروسه تعیین شده انجام شود و هر گونه عدم پیروی از قوانین اخذ ویزا می تواند نتیجه نامطلوبی را برای شما به بار بیاورد. ازین رو پیشنهاد می کنیم جهت جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه های اضافه با کارشناسان ما در شرکت مجموعه لوکس تریپ فردوس در ارتباط باشید. طبق پروسه اخذ ویزا، شما ابتدا می بایست وقت سفارت هلند را تهیه کنید. برای گرفتن وقت سفارت باید فرم درخواست ویزا را پر کرده باشید. سپس می توانید از طریق ایمیل سفارت فرم درخواست ویزا، نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، جنسیت، تاریخ اعتبار پاسپورت، شماره پاسپورت، ملیت، تاریخ سفر، شماره تلفن و آدرس ایمیل را برای سفارت هلند ارسال کنید. پس از انجام این کار شما باید منتظر بمانید تا درخواست شما بررسی شده و وقت معینی برای حضور در سفارت هلند به شما داده شود. پس از دریافت تایید از سفارت، وقت سفارت به شما داده شده و طی ایمیلی نکات لازم به شما گوشزد خواهد شد. شما تا وقت سفارت هلند، فرصت دارید که مدارک مورد نیاز را جمع آوری کرده و در نهایت در وقت سفارت هلند به کارکنان سفارت تحویل دهید. البته در ادامه مقاله لیست مدارک مورد نیاز را شرح خواهیم داد. اما پس از حضور در وقت سفارت و تحویل مدارک، باید روال انگشت نگاری و مصاحبه انجام شود. پس بهتر است پیش از حضور در وقت سفارت با افراد با تجربه مشورت کرده و یا تحقیق مفصلی در خصوص سوالات مصاحبه داشته باشید تا در وقت سفارت دچار مشکل نشوید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای هلند

در این بخش قصد داریم تا لیست مهمترین مدارکی که برای اخذ روادید هلند نیاز دارید را عنوان کنیم.

 1. فرم درخواست ویزا به صورت تایپ شده پر شود
 2. کپی بلیط هواپیما
 3. معرفی نامه رزرو هتل
 4. بیمه مسافرتی معتبر
 5. قطعه عکس رنگی پرسنلی با پس زمینه سفید
 6. شناسنامه
 7. پاسپورت دارای حداقل 6 ماه اعتبار
 8. هزینه صدور ویزا
 9. در صورت نیاز دعوت نامه
 10. فیش حقوقی 6 ماهه اخیر برای کارمندان
 11. گواهی اشتغال به کار برای کارمندان
 12. گواهی اشتغال به تحصیلی برای دانشجویان و دانش آموزان
 13. سند ملک
 14. مشخصات کامل هویتی
 15. اجازه خروج از طرف کارفرما برای کارمندان
 16. گواهی تمکن مالی

اگر قصد تحصیل در دانشگاه های هلند را دارید، باید مدارک تحصیلی به همراه پذیرش دانشگاه مورد نظر را داشته باشید و یا اگر قصد کار در یک شرکت خاص را دارید، باید دعوت نامه کاری از سوی کارفرما برای تان ارسال شود و در این شغل استخدام شده باشید. داشتن دعوت نامه می تواند یک امتیاز برای شما محسوب شود. لطفا توجه داشته باشید که تمامی مدارک باید به زبان هلندی یا انگلیسی ترجمه شده باشند و مورد تایید ادارات دولتی و سفارت نیز قرار گیرند. هر گونه سوء استفاده از مدارک دیگر افراد و جعل مدارک، می تواند نتایج ناگواری را برای شما داشته باشد.

سفارت هلند در ایران

کشور هلند در ایران دارای سفارت بوده و شما باید برای انجام امور اداری مربوط به ویزا، به سفارت این کشور مراجعه نمایید. اطلاعات سفارت هلند در زیر آورده شده است:

آدرس سفارت هلند: تهران- فرمانیه- خیابان دیباجی شمالی- خیابان ارغوان غربی- پلاک 60

ساعات کاری سفارت هلند: روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 الی 16 و روز پنجشنبه از ساعت 7:30 الی 13:30

نکات مهم در خصوص اخذ ویزای هلند

با چند نکته مهم در خصوص اخذ روادید هلند آشنا شوید:

–         پیش از مراجعه به سفارت هلند، باید وقت قبلی داشته باشید. برای این کار باید قبل از هر اقدامی از طریق ایمیل سفارت وقت سفارت هلند را تهیه کنید.

–         وقت مناسب برای مراجعه به سفارت هلند، از طریق ایمیل و پس از بررسی درخواست تان به شما اعلام خواهد شد و نیازی به مراجعه حضوری یا تماس با سفارت نیست.

–         در صورت تعیین وقت برای سفارت هلند، شما نمی توانید زمان تعیین را تغییر دهید و باید در وقت تعیین شده به سفارت این کشور در ایران مراجعه نمایید.

–         بهتر است افراد ناشناس و افرادی که تقاضای اخذ ویزای هلند ندارند را با خود به سفارت نبرید.

–         از صحبت کردن در رابطه با مسائل سیاسی و یا مسائل غیر مربوط در سفارت هلند، جدا خودداری کنید.

–         از به همراه داشتن وسایل تیز و برنده، مانند چاقو یا تیغ جدا خودداری کنید.

–         دوربین فیلمبرداری و عکاسی با خود به سفارت نبرید.

–         هزینه اخذ ویزا برای هر فرد متقاضی به صورت مجزا محاسبه می شود و تنها برای کودکان زیر 6 سال رایگان است.

–         تمامی افرادی که متقاضی اخذ ویزای هلند هستند، باید در وقت سفارت به سفارت این کشور مراجعه کنند. البته کودکان زیر 6 سال نیازی به مراجعه حضوری در وقت سفارت ندارند.

–         حداقل 1 ماه پیش از مسافرت به هلند، برای دریافت ویزای این کشور اقدام نمایید تا دچار مشکلاتی از قبیل لغو بلیط هواپیما یا رزرو هتل نشوید.

–         به افراد ناشناس یا شرکت های نامعتبر که در زمینه صدور ویزا و وقت سفارت فعالیت دارند، اطمینان نکنید. در غیر این صورت شما مسئول تمام عواقب این موضوع خواهید بود.

لوکس تریپ مجری تخصصی اخذ ویزای تضمینی هلند، شما را در تمامی مسیر دریافت ویزای کشور مورد نظر خود همراهی میکند، جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب ما در تماس باشید.