ویزای پرتغال

برای سفر به کشور پرتغال یکی از گزینه های مهمی که پیش روی شما قرار می گیرد ویزای پرتغال است. پرتغال یکی از کشورهای اروپایی است که به سبب پیشرفته بودن و سطح علمی بالا هر ساله گردشگران و مهاجران زیادی را در خود جای می دهد. ویزای پرتغال نیز یکی از ویزاهای مهم در جهان به حساب میرود. اگر شما هم قصد سفر به پرتغال را دارید این مطلب را دنبال کنید تا با نحوه درخواست ویزای پرتغال و مدارک لازم جهت اخذ آن آشنا شوید.

کشور پرتغال یکی از کشورهای پر جاذبه و زیبایی است که هر ساله توریست ها و مسافران زیادی را به خود جذب می کند. زبان اصلی مردم در این کشور پرتغالی است و واحد رسمی پول آنها یورو است. این کشور از آب و هوای مدیترانه ای و مطلوبی برخوردار است که همین عامل سبب محبوبیت آن در بین سایر کشورهای اروپایی شده است. برای ورود به کشور پرتغال متقاضیان باید ویزای این کشور را دریافت کنند. در ادامه با نحوه دریافت ویزای پرتغال و انواع آنها آشنا می شویم.

برای سفر به کشور پرتغال اهداف مختلفی وجود دارد به همین منظور حتما باید ویزای پرتغال را متناسب با هدف خود از سفر انتخاب کنید. یکی از محبوب ترین ویزاهای پرتغال ویزای توریستی است. از آنجایی که کشور پرتغال دارای شرایط آب و هوایی مطلوبی است افراد زیادی برای گردشگری به این کشور وارد می شوند. سایر ویزاهایی که کشور پرتغال برای متقاضیان خود در نظر گرفته است شامل ویزای تجاری، ویزای پزشکی، ویزای تحصیلی، ویزای ازدواج و غیره هستند.

مراحل دریافت ویزای پرتغال

همانطور که گفتیم در گام اول باید نوع ویزای پرتغال را انتخاب کنید سپس فرم درخواست ویزا را به صورت شخصی و مجزا پر نمایید و در سایت سفارت قرار دهید. فرم شما باید دارای یک قطعه عکس باشد. این عکس را می توانید به فرم مربوطه الحاق کنید. پس از اینکه فرم مورد نظر را تکمیل کردید مدارک مربوطه را تهیه نمایید و به تعیین وقت سفارت پرتغال بپردازید. مدارک باید متناسب با نوع ویزای درخواستی باشند.

انواع ویزای پرتغال

هر کدام از ویزاهایی که توسط سفارت پرتغال صادر می شوند دارای ویژگی ها و مزایای خاصی هستند که متناسب با شرایط شما مورد استفاده قرار می گیرند. قبل از درخواست ویزا حتما اطلاعات خود را درباره انواع مختلف ویزای پرتغال تکمیل کنید. انواع مختلف ویزای پرتغال به شرح زیر هستند:

ویزای ترانزیت پرتغال

ویزای ترانزیت که با نام ویزای شینگن نوع A هم شناخته می شود یکی از ویزاهای کشور پرتغال است که با داشتن آن می توانید در فرودگاه پرتغال پرواز خود را عوض کنید و به کشور دیگری وارد شوید. این ویزا به شما اجازه خروج از فرودگاه را نمی دهد.

ویزای عبوری پرتغال

نوع دیگری از ویزای پرتغال ویزای عبوری است که با عنوان ویزای نوع B شناخته می شود. ویزای عبوری مشابه ویزای ترانزیت است و یا داشتن آن می توانید از فرودگاه مورد نظر در کشور پرتغال خارج شوید و از طریق زمینی به کشور دیگر که خارج از محدوده شینگن باشد سفر کنید.

ویزای توریستی پرتغال

ویزای توریستی پرتغال یکی از ویزاهای پرکاربرد این کشور است که با داشتن آن اجازه اقامت 3 ماهه به شما داده می شود.

ویزای ملی پرتغال

ویزای ملی پرتغال یا همان ویزای نوع D این امکان را به دارندگان آن می دهد که دارندگان آن به صورت طولانی مدت در کشور پرتغال اقامت کنند. این ویزا برای کسانی که به قصد تحصیل و یا کار وارد پرتغال می شوند گزینه بسیار خوبی است.

مدارک لازم برای ویزای پرتغال

 • -مدارک شناسایی معتبر مانند شناسنامه و کارت ملی
 • -عکس رنگی با زمینه سفید که چهره به صورت کامل و واضح مشخص باشد
 • -ارائه اصل گذرنامه ای که دارای حداقل 3 ماه اعتبار باشد به همراه کپی از آن
 • -اگر در گذشته سفرهایی به کشورهای دیگر داشته باشید باید از ویزاهای خود کپی تهیه کنید و به سفارت تحویل دهید.
 • -در صورتی که پاسپورتی دارید که دیگر اعتبار ندارد بهتر است در روز مراجعه به سفارت آن را به همراه داشته باشید.
 • -در صورتی که صاحب شرکت هستید باید یک روزنامه رسمی که آگهی ثبت شرکت در آن وجود دارد را ارائه دهید این روزنامه باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد.
 • -باید کارت بازرگانی که توسط وزارت صادر شده است به همراه کپی از آن را به سفارت پرتغال تحویل دهید.
 • -اگر شرکت شما هزینه های زندگی و اقامت شما در کشور پرتغال را بر عهده می گیرد باید مدرکی دال بر آن ارائه دهید.
 • -فعالیت شرکت شما حتما باید برای ماموران سفارت ثابت شود.
 • -فیش حقوقی و لیست بیمه را حتما باید به همراه داشته باشید. فیش حقوقی باید شامل ماه اول و آخر حقوق دریافتی شما باشد.
 • -ارائه گردش حساب های بانکی مربوط به 3 ماه آخر و همچنین همراه داشتن نامه ای که گواهی بر موجودی حساب بانکی شما باشد.
 • -در صورتی که دعوت نامه ای از کشور پرتغال دارید حتما باید آن را به سفارت تحویل دهید. داشتن دعوتنامه می تواند روند دریافت ویزای شما را سرعت ببخشد. مهمترین نکاتی که باید در دعوتنامه ذکر شوند شامل علت سفر، مدت زمان اقامت، بر عهده گرفتن هزینه ها از طرف دعوت کننده هستند. علاوه بر عوامل ذکر شده باید یک کپی از کارت اقامت فرد دعوت کننده و پرینت حساب بانکی وی ارائه شود.
 • -در صورتی که در گذشته با شرکت مورد نظر همکاری کرده اید و یا با شرکتی در کشور دیگر همکاری داشتید حتما باید مدارکی دال بر این همکاری ارائه دهید.
 • -ارائه بلیط برای رزرو هتل و هواپیما از دیگر مدارکی هستند که در روز مراجعه به سفارت حتما باید به همراه داشته باشید.
 • برخی از مدارک فوق باید به صورت رسمی به انگلیسی و یا پرتغالی ترجمه شوند. برای دریافت هر نوع ویزا باید مدارک مربوط به خود را تهیه کنید بنابراین مدارک فوق برای همه ویزاها نیستند. دقت کنید که هرگونه نقص و کوتاهی در ارائه مدارک روند صدور ویزای شما را با مشکلاتی مواجه می کند.

مزایای دریافت ویزای پرتغال

کشور پرتغال یکی از کشورهای محبوب و جذابی است که به صورت های مختلفی امکان سفر را برای شما فراهم می کند. شما متناسب با ویزای خود می توانید از مزایایی که دولت پرتغال در اختیار شما قرار می دهد استفاده کنید. مهمترین مزایایی که با داشتن ویزای پرتغال می توانید از آنها بهره مند شوید به شرح زیر هستند:

-با دریافت ویزای پرتغال به راحتی می توانید به سایر کشورهایی که عضو پیمان شینگن هستند سفر کنید.

-با در دست داشتن ویزای این کشور می توانید به برخی از کشورهایی که در آمریکا قرار دارند نیز سفر کنید.

-در صورتی که ویزای پرتغال شما مولتی باشد با داشتن آن می توانید پس از یک بار وارد شدن به کشور پرتغال به کشورهای دیگری مانند صربستان، بوسنی، کرواسی و چند کشور دیگر هم سفر کنید.

مزایای دریافت ویزای کشور پرتغال متناسب با نوع ویزا تغییر می کنند بنابراین پس از دریافت ویزای مورد نظر می توانید نسبت به مزایای آن آگاهی پیدا کنید و در طول سفر خود از آنها بهره مند شوید.

لوکس تریپ با سالها تجربه در خصوص اخذ ویزای توریستی برای مسافران عزیز، به شما کمک میکند تا در سریع ترین زمان ویزای تضمینی پرتغال خود را دریافت کنید. جهت اطلاع از چگونگی دریافت فرم درخواست با کارشناسان مجرب ما در لوکس تریپ تماس حاصل فرمایید.