ویزای رومانی

شما برای سفر به رومانی نیازمند تهیه ویزای رومانی خواهید بود. تهیه روادید رومانی برای افراد تازه کار شاید کار سختی باشد و هنوز با روال اداری انجام این کار آشنایی نداشته باشند. از این رو ما در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات کاملی را در خصوص مراحل انجام این کار در اختیار شما قرار دهیم. یکی از کشورهای به نسبت بزرگ در قاره سبز، کشور رومانی است که تقریبا در بخش شرق و مرکز اروپا واقع شده است. خوب همانطور که می دانید بنا به دلایل مختلف از جمله دلایل گردشگری و توریستی، مهاجرت های تحصیلی، کار در اروپا و …. هر ساله افراد زیادی به این کشور سفر می کنند. اما سفر به یک کشور خارجی و به خصوص اروپایی کار چندان راحتی نیست و نیازمند فراهم کردن برخی مقدمات می باشد. قطعا می دانید که شما برای ورود به هر کشوری، می بایست ویزای آن کشور را تهیه کنید. این موضوع برای رومانی نیز وجود داشته و شما بنا به هدفی که برای سفر به رومانی برگزیدید، می بایست ویزای مخصوص این کشور را دریافت نمایید. ویزای رومانی یکی از ویزا های محبوب در جهان به حساب میرود. ویزا مشابه برگه ورود یا اجازه نامه است که به شما این امکان را می دهد، در مدت زمان مشخصی به رومانی یا هر کشور دیگری سفر کرده و تا موعد اعتبار آن به وطن خود باز گردید. اما این که چگونه باید برای اخذ ویزای رومانی اقدام کرد و مراحل انجام این کار به چه شکل است، موضوعی است که باید به دقت آن را بررسی کنیم. به همین خاطر ما در ادامه این مقاله تصمیم بر آن داریم تا کمی بیشتر درباره ویزای رومانی با شما صحبت کنیم و شما را با نحوه اخذ این ویزا و نکات مهم در این باره آشنا کنیم.

انواع ویزای رومانی

ویزای رومانی انواع مختلفی دارد و بسته به این که هدف شما از سفر به این کشور چیست، می بایست ویزای مخصوصی را تهیه کنید. برای سفرهای کوتاه مدت می بایست ویزای شینگن کوتاه مدت را تهیه نمایید. به صورت کلی روش های مختلفی برای تقسیم بندی انواع ویزای رومانی وجود دارد. اما مهمترین موضوع انگیزه و هدف شما از سفر به این کشور می باشد. اگر می خواهید برای ادامه تحصیل در یکی از مراکز آموزشی و دانشگاه های این کشور به رومانی سفر کنید، شما می بایست ویزای تحصیلی رومانی را دریافت کنید. این ویزا معمولا 2 ساله است. اگر می خواهید برای ادامه کار و استخدام در یک شغل به رومانی سفر کنید، باید برای ویزای تجاری و کاری اقدام نمایید. البته گرفتن این نوع ویزا کار چندان آسانی نمی باشد. در صورتی که می خواهید یک سفر توریستی و کوتاه مدت به رومانی داشته باشید، ویزای شینگن توریستی که معمولا 90 روزه هستند، می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. علاوه بر این ها ویزای سرمایه گذاری، ازدواج و … نیز دیگر انواع ویزای کشور رومانی می باشند که در صورت لزوم باید آن ها را دریافت نمایید.

مراحل اخذ ویزای رومانی

مراحل اخذ ویزای رومانی شامل بخش های زیر می شود. شما برای اخذ ویزای این کشور می بایست دقیقا مطابق این مراحل اقدام کرده و روال اداری دریافت ویزای این کشور را طی نمایید. البته این روال اداری معمولا برای اخذ ویزای تمام کشورهای اروپایی روال یکسانی است.

–         جمع آوری مدارک

–         گرفتن وقت سفارت رومانی

–         مراجعه به سفارت رومانی

–         اخذ ویزا

در ابتدا شما می بایست مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای رومانی را تهیه کنید. بهتر است این کار را با جمع آوری مدارک هویتی و تهیه بلیط هواپیما و رزرو هتل شروع کنید. فقط توجه داشته باشید که باید این کارها سریع تر انجام شوند تا بلیط تان باطل نشود. پس از انجام این کار برای اخذ ویزای رومانی می بایست، از سفارت این کشور وقت بگیرید. تعیین وقت سفارت رومانی به صورت آنلاین و از طریق ایمیل سفارت قابل انجام است. پس از انجام این کار باید در وقت تعیین شده به سفارت رومانی در ایران مراجعه کرده و روال اداری را که شامل تحویل مدارک، انگشت نگاری و مصاحبه می شود، طی نمایید. پس از انجام این کار، شما باید منتظر بمانید تا درخواست شما بررسی شده و نتیجه به شما اطلاع داده شود. در صورت موافقت گذرنامه و ویزای شما جهت پیکاپ انتقال می یابند و شما می توانید در نهایت ویزای خود را دریافت کنید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای رومانی

طبیعتا برای انجام پروسه اداری اخذ ویزا شما می بایست، مدارک لازم را به همراه داشته باشید. این مدارک باید به زبان انگلیسی یا زبان رسمی کشور رومانی ترجمه شده باشند و مورد تایید دادگستری و اداره ثبت واقع شوند. از جمله مدارکی برای اخذ ویزای کشور رومانی مورد نیاز هستند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

فرم پر شده ویزا- دو قطعه عکس 3*4 رنگی، جدید، پرسنلی، با پس زمینه سفید، شناسنامه و کارت ملی، گذرنامه با اعتبار کافی، کارت بین المللی دانشجویی برای دانشجویان یا گواهی اشتغال به تحصیل، کپی فیش حقوقی و کارگزینی برای کارمندان دولت، گواهی اشتغال به کار برای کارکنان، بلیط هواپیما، رزرو هتل، دعوت نامه در صورت نیاز و بیمه مسافرتی در صورتی که قبلا به رومانی سفر کرده اید، ویزای از اعتبار ساقط شده را نیز به همراه داشته باشید.

شما با داشتن مدارک فوق می توانید ویزای توریستی کشور رومانی را تهیه کنید. اما در صورتی که با اهداف دیگری قصد سفر به رومانی را دارید، باید مدارک دیگری را نیز به همراه داشته باشید که با توجه به انگیزه سفرتان متفاوت خواهد بود. برای سفرهای تحصیلی، فرم پذیرش از دانشگاه مقصد، ریز نمرات و مدارک تحصیلی در ایران مورد نیاز است. برای ادامه کار در رومانی، فرم استخدام، دعوتنامه کاری و اطلاعات کاری مورد نیاز است. برای دیگر موارد خاص نیز احتیاج به مدارک مربوطه می باشد.

سفارت رومانی در ایران

کشور رومانی در تهران دارای سفارتخانه است و افرادی که کارهای اداری مربوط به مهاجرت، تهیه ویزا، اقامت و … دارند، می توانند برای انجام پروسه اداری خود به این سفارتخانه در ایران مراجعه نمایند. فقط توجه فرمایید که شما برای مراجعه به سفارت رومانی می بایست طبق روال و مراحلی که در قسمت فوق به آن ها اشاره کردیم، ابتدا وقت سفارت رومانی را تهیه کنید.

آدرس سفارت رومانی در تهران:

تهران- بهارستان- خیابان فخرآباد (شهید مشکی)- پلاک 89

تلفن تماس:

021 77534658

تلفن تماس بخش کنسولی سفارت:

021 77539041

شماره فکس:

77535291

شما برای تهیه ویزا می بایست از طریق بخش کنسولی سفارت اقدام نمایید. این نکته را نیز به یاد داشته باشید که در وقت سفارت باید شخص شما حضور داشته و از افراد دیگر برای انجام کار خود استفاده نکنید. البته اگر فرد متقاضی خردسال بوده و سنی کمتر از 6 سال دارد، احتیاجی به حضور در سفارت نخواهد داشت. همچنین به نکته توجه داشته باشید که هزینه اخذ ویزا برای هر فرد متقاضی به طور مجزا محاسبه شده و باید طبق این موضوع هزینه را پرداخت کنید. ارز معتبر برای انجام این کار نیز ارز یورو می باشد. پس حتما به این موضوع نیز دقت داشته باشید.

لوکس نریپ مجری تخصصی اخذ ویزای رومانی به شما کمک میکند تا بتوانید به راحتی ویزای مورد نظر کشور مقصد خود را دریافت کنید، جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب ما تماس حاصل فرمائید.