ویزای اسپانیا

کشور اسپانیا یکی از پربازدیدترین و پرطرفدارترین کشورهای جهان می باشد که سالانه میلیون ها نفر مسافر از این کشور بازدید به عمل می آوردند. برای سفر به این کشور بایستی ویزای اسپانیا را تهیه و اخذ کرد چرا که بدون داشتن ویزای کشور اسپانیا حتی اجازه پرواز نیز به افراد داده نخواهد شد. ویزای اسپانیا نیز یکی از ویزا های قدرتمند در سطح جهان به شمار میرود. افراد می توانند با تهیه و آماده کردن مدارک مورد نیاز جهت اخذ و دریافت ویزای اسپانیا به کنسولگری کشور اسپانیا مراجعه کرده و درخواست اخذ ویزای کشور اسپانیا را به صورت کتبی با پر کردن فرم مختص آن اعلام کنند و مدارک را تحویل مسئول مربوطه در کنسولگری دهند.

کشور اسپانیا یکی از جذاب ترین و شگفت انگیز ترین کشورهای اروپایی می باشد که سالانه میلیون ها گردشگر از این کشور بازدید کرده و به عنوان مقصد اصلی گردشگری در قاره اروپا به شمار می آید توجه داشته باشید که مسافرانی که به کشور اسپانیا سفر می کنند فقط به قصد بازدید از جاذبه های گردشگری به کشور سفر نمی کنند بلکه افراد به اهداف دیگری نیز به کشور اسپانیا سفر می کنند که از جمله این اهداف می توان به سفر برای ادامه تحصیل، سفر برای شرکت در جشنواره ها و نمایشگاه ها و سفر برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف صنایع این کشور اشاره کرد. افرادی که قصد سفر به این کشور را دارند بایستی قبل از سفر خود ویزای اسپانیا را اخذ و دریافت کنند تا بتوانند بدون داشتن مشکلی سفر هیجان انگیز خود را رقم بزنند. مسافران برای دریافت و اخذ ویزای کشور اسپانیا می توانند به سفارت کشور اسپانیا مراجعه کرده و درخواست خود را کتبی اعلام نمایند تا در کوتاه ترین زمان ممکن اقدام به دریافت ویزای این کشور داشته باشند. در این مقاله سعی بر آن است تا در مورد برخی از انواع ویزای اسپانیا، مدارک مورد نیاز جهت اخذ آن، هزینه های دریافت ویزای اسپانیا و مراحل آن توضیحاتی را برای علاقه مندان به این موضوع ارائه دهیم.

انواع ویزای اسپانیا

کشور اسپانیا عضو کشورهای شینگن می باشد که ویزای دریافتی مربوط به این کشور نیز جزء ویزای شینگن خواهد بود. همان طور که در بخش قبلی نیز به آن اشاره شد، افراد با اهداف و قصدهای بسیار مختلفی به کشور اسپانیا سفر می کنند که این امر سبب شده است به دنبال اخذ انواع ویزاهای مختلف باشند. از مهم ترین و پرطرفدارترین انواع ویزای اسپانیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–          ویزای توریستی اسپانیا: افرادی که قصد بازدید از جاذبه های این کشور را دارند می توانند با اخذ این ویزا اقدام به سفر داشته باشند. مدت اعتبار ویزای توریستی بسیار کمتر از سایر ویزاها می باشد.

–          ویزای تحصیلی کشور اسپانیا: دانشجویانی که به دنبال ادامه تحصیل در کشور اسپانیا هستند می توانند با اخذ ویزای تحصیلی به کشور اسپانیا سفر کنند و مدت اعتبار این ویزا در مقایسه با دیگر ویزاها بسیار زیاد می باشد.

–          ویزای نمایشگاهی کشور اسپانیا: در طول سال رویدادها و نمایشگاه های بسیار زیادی در سراسر کشور اسپانیا صورت می گیرد که افراد علاقه مند برای شرکت در این نمایشگاه ها می توانند با داشتن ویزای مربوطه به راحتی به کشور اسپانیا سفر کنند. مدت زمان این ویزا نیز کوتاه مدت می باشد.

–          ویزای سرمایه گذاری کشور اسپانیا: افرادی که به دنبال اخذ اقامت دائم کشور اسپانیا هستند و میخواهند از طریق سرمایه گذاری به این هدف برسند می توانند قبل از سفر خود ویزای سرمایه گذاری این کشور را اخذ نموده و به سفر خود بپردازند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی اسپانیا

یکی از اساسی ترین مراحل اخذ ویزای اسپانیا، جمع آوری و فراهم کردن مدارک مورد نیاز می باشد به طوری که بدون مهیا کردن هر کدام از مدارک مورد نیاز، زمان صدور ویزای اسپانیا افراد مراجعه کننده با تاخیر رو به رو خواهد شد. از مهم ترین مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای اسپانیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–          اصل پاسپورتی که حداقل 6 ماه دارای اعتبار زمانی باشد.

–          اصل مدارک شناسایی همراه با ترجمه اسپانیایی

–          بلیط هواپیما

–          گواهی اشتغال به کار

–          مدارک شغلی

–          پرینت گردش حساب بانکی با همراه نامه تمکن مالی

–          ویزاهای تاریخ گذشته

–          سند ملکی

–          رزرو قطعی هتل

–          بیمه مسافرتی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای اسپانیا با دعوتنامه

–          اصل پاسپورتی که حداقل 6 ماه دارای اعتبار زمانی باشد.

–          اصل مدارک شناسایی همراه با ترجمه آن ها

–          دعوتنامه

–          بلیط هواپیما

–          مدرک زبان انگلیسی معتبر

–          گواهی مبنی بر نداشتن هیچ گونه بیماری

–          بیمه سلامت

–          گواهی مبنی بر نداشتن سوء پیشینه

–          گواهی اشتغال

–          گواهی تحصیلی

–          رزومه

–          ویزاهای تاریخ گذشته

افراد می توانند در زمان گرفتن وقت سفارت کشور اسپانیا تمام مدارک فوق را به همراه خود به کنسولگری کشور اسپانیا تحویل دهند تا مدارک مذکور مورد بررسی ماموران کنسولگری واقع شود. ترجمه مدارک به زبان اسپانیایی معمولا مدت زمان زیادی را صرف خواهد کرد. توجه داشته باشید که مسئولان کنسولگری کشور اسپانیا حساسیت زیادی را برای مدارک افراد مراجعه کننده نشان می دهند به طوری که در صورت مواجه شدن با هر گونه مغایرتی به شدت با فرد متقاضی برخورد شده و ویزای اسپانیا فرد متخلف صادر نخواهد شد. به همین جهت سعی بر آن داشته باشید تا با دقت کافی اقدام به تهیه مدارک خود داشته باشید.

مراحل اخذ ویزای اسپانیا

افرادی که علاقه مند برای سفر به کشور اسپانیا هستند می توانند با طی کردن مراحل مختلف ویزای کشور اسپانیا مورد نظر خود را تهیه و اخذ نمایند. از مهم ترین و ضروری ترین مراحل اخذ و دریافت ویزای کشور اسپانیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–          آماده کردن تمام مدارک لازم جهت اخذ و دریافت ویزای اسپانیا

–          مراجعه حضوری به سفارت کشور اسپانیا به همراه مدارک تهیه شده

–          پر کردن فرم درخواست صدور ویزای اسپانیا

–          تحویل تمام مدارک آماده شده به مامور مربوطه

–          پرداخت هزینه های مربوط به اخذ و دریافت ویزای اسپانیا

–          دریافت پاسخ از کنسولگری و تعیین زمان مصاحبه

–          شرکت در مصاحبه

–          دریافت ویزای اسپانیا

اگر هیچ گونه تاخیر و مشکلی در هیچ کدام از مراحل مذکور به وجود نیاید، افراد می توانند در کمتر از یک ماه ویزای کشور اسپانیا را تهیه و اخذ نمایند. یکی از مراحلی که زمان زیادی را می طلبد گرفتن وقت سفارت اسپانیا می باشد که به دلیل بررسی های دقیق بر روی مدارک، زمان زیادی تلف می شود و افراد می توانند در این مدت برای روز مصاحبه آماده شوند و با آمادگی از قبل در مصاحبه شرکت نموده و بهترین و مناسب ترین پاسخ ها را برای سوال های اعلام شده ارائه دهند. به علت پر یا بسته بودن سیستم آنلاین شرکت کارگزاری پیشنهاد ما برای راحت گرفتن وقت سفارت مشاوره با کارشناسان دفتر مجموعه لوکس تریپ فردوس می باشد، زیرا این شرکت با مجهز بودن به کادر حرفه ای خود در اسرع وقت کلیه ی خدمات مبنی بر اخذ ویزای شنگن شما را انجام خواهند داد.

هزینه اخذ ویزای اسپانیا

یکی از متداول ترین و رایج ترین سوالاتی که از سوی افراد مراجعه کننده به سفارت کشور اسپانیا پرسیده می شود، هزینه های اخذ و دریافت ویزای اسپانیا می باشد. هزینه های اخذ ویزای کشور اسپانیا با توجه به عوامل زیر تعیین می شود:

–          اقامت بلند یا کوتاه مدت

–          نوع ویزای دریافتی

–          زمان مسافرت

–          سن مسافر

افراد می توانند با مراجعه به وب سایت رسمی کنسولگری کشور اسپانیا اطلاعات مورد نیاز خود را از این سایت به دست آورده و هزینه های لازم برای اخذ ویزای اسپانیا را تهیه و آماده کند. و یا با کارشناسان ما در مجموعه لوکس تریپ فردوس تماس بگیرند . برای پرداخت هزینه های مذکور می توان به صورت حضوری و یا آنلاین نیز اقدام کرد که این امر به سلیقه و شرایط فرد متقاضی بستگی دارد.

لوکس تریپ به عنوان مجری اخذ ویزای تضمینی اسپانیا به شما کمک میکند تا در عالی ترین شرایط ویزای مورد نظر خود را دریافت کنید، جهت اطلاعات بیشتر با مشاوران تخصصی ما در ارتباط باشید.