ویزای تایلند

کشور تایلند واقع در آسیای جنوب شرقی یکی از مناطقی است که افراد به دلایل مختلف متقاضی دریافت ویزا و سفر به آنجا می باشند. از نکات مهم برای دریافت ویزای تایلند از قبیل ویزای کاری، تحصیلی و توریستی می توان به گرفتن وقت سفارت تایلند و دریافت نوبت مصاحبه اشاره کرد. پاسپورت معتبر، اصل و کپی شناسنامه، مدرک تمکن مالی، عکس رنگی و … از مدارک لازم برای اخذ ویزای تایلند می باشد.

از کشور های واقع در جنوب شرقی آسیا کشور تایلند می باشد که با نام رسمی پادشاهی تایلند شناخته می شود.در قدیم این کشور را با نام سیام می شناختند و در همسایگی کشورهای برمه، لائوس، کامبوج، مالزی و … قرار دارد. مساحت کشور تایلند حدود 513 هزار کیلومتر مربع می باشد و جمعیتی بالغ بر 64 میلیون نفر را شامل می شود. کشور تایلند با داشتن آب و هوای گرمسیری سه فصل خنک، گرم و خشک و بارانی را تجربه می کند. در کشور تایلند فرهنگ بودایی غالب بوده و بیش از نود و پنج درصد افراد پیرو دین بودایی هستند. سالانه افراد زیادی با گرفتن ویزا و با انگیزه های مختلف به کشور تایلند سفر می کنند.

انواع ویزای تایلند

همان طور که می دانید متقاضیان دریافت ویزای کشور تایلند برای سفر به این کشور انگیزه های متفاوتی دارند. از این رو با توجه به نیاز متقاضیان ویزا های مختلفی به مقصد تایلند صادر می شود.

ویزای توریستی

یکی از مهم ترین انگیزه ها برای گرفتن ویزای تایلند و سفر به این کشور بازدید از جاذبه های دیدنی و تاریخی این کشور می باشد. کشور تایلند با داشتن جاذبه های دیدنی و تاریخی متعدد یکی از بهترین مقاصد گردشگری در آسیا محسوب می شود. همچنین با سفر به این کشور زیبا می توان از مکان های تفریحی آن بهره برد. از این رو سالانه افراد زیادی با اخذ ویزای توریستی به کشور تایلند سفر می کنند.

ویزای کار

کشور تایلند از کشورهای شاخص در حوزه اقتصادی بوده و پذیرای جویندگان کار از کشور های مختلف می باشد. فعالیت های اقتصادی در کشور تایلند حوزه های مختلف از صنعت و کشاورزی تا تجارت و … را شامل می شود. با توجه به وضعیت اقتصادی مطلوب در کشور تایلند افراد زیادی از کشور های مختلف در پی دریافت ویزای کاری تایلند هستند. برای دریافت ویزای کاری کشور تایلند یکی از مهم ترین موارد داشتن اجازه کار از سازمان یا شرکت مربوطه می باشد.

ویزای تحصیلی

تحصیل در کشور های خارجی و افزایش سطح آگاهی علمی یکی از دغدغه های محصلین و دانشجویان می باشد. در پایتخت تایلند و دیگر مناطق این کشور دانشگاه های معتبر و شناخته شده ای مشغول فعالیت هست که در رشته ها و مقاطع تحصیلی مختلف دانشجویان داخلی و خارجی را می پذیرند. از آنجا که امکان ادامه تحصیل در کشور تایلند در مقاطع مختلف برای دانشجویان خارجی فراهم می باشد افراد زیادی خواهان تحصیل در دانشگاه های این کشور هستند. از بین مدارک مورد نیاز برای ادامه تحصیل در کشور تایلند می توان به ارائه ی نامه پذیرش یا بورسیه تحصیلی از دانشگاه معتبر اشاره کرد.

مراحل اخذ ویزای کشور تایلند

برای دریافت ویزای تایلند کسب اطلاعات در مورد مراحل و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا اهمیت زیادی دارد و از سردرگمی فرد و اتلاف وقت جلوگیری می کند. یکی از مهم ترین نکات برای اخذ ویزای کشور تایلند گرفتن وقت سفارت تایلند می باشد.

وقت سفارت تایلند

مهم ترین مجله برای اخذ ویزای تایلند دریافت وقت سفارت تایلند جهت تعیین وقت برای مصاحبه و تحویل مدارک مربوطه می باشد. برای دریافت وقت سفارت تایلند جهت اقدام به اخذ ویزا باید از طریق درگاه های اینترنتی مربوطه ثبت نام نمود. پس از پر کردن فرم مربوط به وقت سفارت تایلند که حاوی اطلاعات شخص می باشد و ارسال آن به سفارت از طریق ایمیل زمان و ساعت مصاحبه تعیین می شود. از نکات مهمی که در این زمینه باید در نظر داشت حضور در سفارت در مدت زمان مشخص شده می باشد. در غیر این صورت وقت گرفته شده تمدید نمی شود و باید اقدامات فوق را دوباره تکرار کرد. از طرف دیگر در هنگام مراجعه به سفارت برای مصاحبه باید مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا و هزینه های مربوطه را به همراه داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تایلند

برای گرفتن ویزای تایلند و سایر کشور ها با هر هدف و انگیزه ای که باشد نیاز به ارائه یک سری مدارک و اوراق هست که در ادامه به بخشی از آنها اشاره می شود.

اصل پاسپورت به همراه کپی آن مهم ترین مدرک مورد نیاز برای اخذ ویزای کشور تایلند می باشد. اصل پذیرش پاسپورت جهت اخذ ویزا دارا بودن مدت اعتبار لازم است. برای گرفتن ویزای کشور تایلند حداقل زمان اعتبار پاسپورت 6 ماه از زمان اقدام به اخذ ویزا می باشد.

اصل و کپی شناسنامه با کارت ملی

دو قطعه عکس رنگی با زمینه سفید به ابعاد 6 در 4 از دیگر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا می باشد. عکس های ارائه شده باید با عکس روی پاسپورت تفاوت داشته و مربوط به سال جاری باشد.

فرم درخواست ویزا که شامل مشخصات فردی و انگیزه فرد برای درخواست ویزا می باشد.

ارائه سند و مدرکی دال بر دارا بودن تمکن مالی که شامل مواردی مانند پرینت حساب بانکی می شود. سند مذکور علاوه بر معتبر بودن باید به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی ارائه گردد.

در کنار این مدارک کلی برای هر ویزا از قبیل ویزای توریستی، کار، تحصیلی و … مدارک تخصصی نیز لازم است که باید به همراه سایر مدارک ارائه شود.

مدت زمان صدور ویزای کشور تایلند

از آنجا که مراحل اخذ ویزای تایلند نیازمند گذر زمان می باشد باید در وقت مناسب نسبت به انجام مراحل اخذ ویزا اقدام کرد. با توجه به مراحل اخذ ویزا به صورت معمول مراحل گرفتن ویزای کشور تایلند بین 2 تا 4 هفته زمان می برد. با این حال زمان مورد نظر برای اخذ ویزا بسته به میزان درخواست متقاضیان و زمان درخواست ویزا متغیر خواهد بود. از عوامل موثر در کاهش زمان اخذ ویزا ارائه مدارک به صورت کامل و بدون نقص می باشد.

قیمت ویزای کشور تایلند

در تعیین قیمت ویزای تایلند عوامل مختلفی را می توان دخیل دانست. مهم ترین عامل در تعیین قیمت ویزای کشور تایلند نوع ویزای درخواستی توسط متقاضی می باشد که شامل ویزای توریستی، تحصیلی، کاری و … می شود. از طرف دیگر ویزای کشور تایلند بسته به نیاز متقاضی در قالب ویزای یکبار ورود، ویزای دوبار ورود، ویزای چند بار ورود یک ساله و … با نرخ های مختلف صادر می گردد.

لوکس تریپ با سالها تجربه در خصوص اخذ ویزای تضمینی تایلند، شما را در تمامی مراحل ثبت نام تا دریافت ویزای کشور مقصد خود همراهی میکند. جهت ارتباط با ما میتوانید با کارشناسان مجرب ما تماس حاصل فرمائید.