کشور بلژیک از زیباترین و شگفت انگیزترین کشورهای اروپایی می باشد که افراد برای سفر به این کشور بایستی ویزای کشور بلژیک را دریافت کنند. یکی از مهم ترین مراحل اخذ ویزای بلژیک، گرفتن وقت سفارت بلژیک می باشد که افراد می توانند با مراجعه حضوری یا آنلاین خود وقت سفارت کشور بلژیک را دریافت کرده و تمام مدارک لازم را همراه خود به کنسولگری این کشور ارائه دهد. افراد بایستی در بهترین زمان ممکن اقدام به دریافت وقت سفارت بلژیک داشته باشند تا بتوانند با خیال راحت به سفر خود بپردازند.

کشور بلژیک

یکی از دیدنی ترین و زیباترین کشورهای جهان، بلژیک می باشد که با واقع شدن در غرب اروپا توانسته است توجه بسیاری از گردشگران و دانشجویان را به سوی خود جذب کند. کشور بلژیک عضو اتحادیه اروپا می باشد و ویزای دریافتی این کشور نیز از نوع ویزای شینگن خواهد بود. افراد با اهداف بسیار گوناگونی به سوی کشور بلژیک سفر می کنند که از مهم ترین این اهداف می توان به قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های بلژیک، اشتغال در یکی از شرکت های معتبر بلژیک، بازدید از جاذبه های گردشگری و دیدنی کشور بلژیک و سرمایه گذاری در حوزه های مختلف این کشور اشاره کرد. توجه داشته باشید که افرادی که با هر یک از اهداف مذکور قصد سفر به این کشور را دارند می توانند با توجه به آن ویزای مربوطه را دریافت و اخذ نمایند. با توجه به این امر که در سال های اخیر تعداد درخواست های سفر به کشور بلژیک افزایش یافته است شاهد ایجاد صف های طولانی در جلوی کنسولگری این کشور هستیم که برخی از این متقاضیان ماه ها به دنبال گرفتن وقت سفارت بلژیک منتظر هستند. گرفتن وقت سفارت بلژیک یکی از مهمترین اقدامات برای اخذ و صدور ویزای بلژیک می باشد که افراد می توانند با توجه به زمان پرواز خود در بهترین زمان اقدام به گرفتن وقت سفارت بلژیک داشته باشند.

وقت سفارت بلژیک

همان طور که در بخش قبلی نیز به این موضوع اشاره شد، یکی از مهم ترین مراحل صدور و اخذ ویزای کشور بلژیک، گرفتن وقت سفارت بلژیک می باشد به طوری که بدون گرفتن این مرحله افراد نمی توانند درخواست خود را مبنی بر دریافت ویزای کشور بلژیک داشته باشند. افراد می توانند به دو روش اقدام به دریافت و تعیین وقت سفارت بلژیک داشته باشند که این دو روش به شکل زیر هستند:

–          گرفتن وقت سفارت کشور بلژیک به صورت حضوری: برای گرفتن وقت سفارت بلژیک به صورت حضوری، فرد متقاضی می تواند با مراجعه به سفارت خانه کشور بلژیک که در شهر تهران واقع می باشد و به همراه داشتن تمام مدارک مورد نیاز، اقدام به دریافت وقت سفارت بلژیک داشته باشد.

–        گرفتن وقت سفارت کشور بلژیک به صورت آنلاین: در این روش فرد متقاضی با مراجعه به وب سایت رسمی کشور بلژیک می تواند برای خود حساب کاربری ایجاد نموده و درخواست خود را مبنی بر اخذ ویزای کشور بلژیک اعلام کرده و منتظر پاسخی از سوی مسئولان مربوطه باشد.

هر کدام از این مراحل دارای معایب و مزایایی می باشد که افراد می توانند با انتخاب یکی از این روش ها این مزایا و معایب را تجربه کنند. توجه داشته باشید که اگر در بیرون از شهر تهران ساکن هستید انتخاب روش آنلاین بهترین گزینه برای شما می تواند باشد چرا که از انجام و پرداخت هرگونه هزینه های مضاعف به دور خواهید بود. در رزرو اینترنتی بایستی کد اینترنتی داشته باشید در غیر این صورت نمی توانید درخواست وقت سفارت بلژیک را اعلام کنید. فرم درخواست را پر نموده و از آن پرینت بگیرید که در روز مصاحبه بتوانید به همراه خود داشته باشید.

مدارک مورد نیاز در وقت سفارت بلژیک

در هنگام مراجعه به سفارت خانه کشور بلژیک بایستی یک سری مدارکی را به همراه داشته باشید. از مهم ترین مدارک مورد نیاز در وقت سفارت بلژیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–          ترجمه تمام مدارک شناسایی و مدارک تحصیلی

–          اصل پاسپورت

–          اصل مدارک شناسایی

–          بلیط هواپیما

–          دعوتنامه

–          فیش واریزی هزینه وقت سفارت بلژیک

–          گردش حساب 6 ماه اخیر

–          گواهی اشتغال

–          گواهی تحصیلی

–          رزرومه برای دانشجویان

–          گواهی معتبر مبنی بر سلامتی

–          مدرک انگلیسی معتبر

با توجه به این امر که انواع ویزای کشور بلژیک متفاوت می باشد افراد می تواند برای اطمینان خاطر از مدرک مورد نیاز به وب سایت اینترنتی سفارت کشور بلژیک مراجعه کرده و تمام مدارک مورد نیاز را از این سایت دریافت کنند و طبق آن اقدام به تهیه و آماده کردن مدارک خواسته شده داشته باشد. توجه داشته باشید که هر گونه نواقصی در ارائه مدارک شما به مسئولان مربوطه می تواند مشکلات جدی را برای شما در زمان صدور ویزای بلژیک داشته باشد به همین جهت سعی بر آن داشته باشید تا در بهترین زمان ممکن با آماده کردن کل مدارک مورد نیاز به سفارت کشور بلژیک مراجعه کنید. تا بتوانید طبق برنامه به سفر خود بپردازید.

مصاحبه وقت سفارت بلژیک

از مهم ترین موضوعاتی و سوالاتی که در وقت سفارت بلژیک برای افراد به وجود می آید، مصاحبه وقت سفارت بلژیک می باشد به طوری که افراد نگران و دلهره بسیار زیادی از بابت مصاحبه دارند چرا که این مرحله از مراحل دریافت ویزای کشور بلژیک بسیار حساس و ضروری می باشد. مسئولان سفارت کشور بلژیک بعد از انجام بررسی های لازم در خصوص صدور ویزای مورد نظر شما، پاسخی به درخواستتان اعلام کرده و شما را برای انجام مصاحبه دعوت می کنند. افرادی که جهت انجام مصاحبه به سفارت کشور بلژیک مراجعه می کنند باید در نظر داشته باشند که از لباس رسمی استفاده کنند و بسیار ساده و آراسته به نظر برسند. اگر افراد بتوانند به پاسخ های اعلام شده از سوی مسئول مربوط به نحو احسن جواب دهند بی شک می توانند منتظر صدور ویزای کشور بلژیک باشند در غیر این صورت بایستی از دوباره اقدام کنند.

سفارت خانه کشور بلژیک

همان طور که در بخش های قبلی نیز به آن اشاره شد، برای گرفتن وقت سفارت بلژیک بایستی به سفارت خانه کشور بلژیک مراجعه نمود تا بتوان درخواست خود را در جهت اخذ و دریافت ویزای مورد نظر اعلام کرد. خوشبختانه سفارت کشور بلژیک در ایران فعالیت می کند و افراد می توانند به راحتی به این ساختمان مراجعه کنند. آدرس سفارت کشور بلژیک به صورت زیر می باشد:

–          تهران – خیابان ولیعصر – خیابان فیاضی – پلاک 155

–          شماره های تماس: 22391160- 22391909

–          آدرس فکس: 22398782

همچنین ساعت کاری سفارت کشور بلژیک نیز از روز یکشنبه تا پنجشنبه بین ساعات 8 صبح تا 15 بعد از ظهر می باشد و افرادی که قصد دارند تا به شکل حضوری به گرفتن وقت سفارت بلژیک اقدام کنند می توانند در روزها و ساعت تعیین شده اقدام به اخذ وقت سفارت بلژیک داشته باشند. هم چنین متقاضیان می توانند در صورت بروز هرگونه مشکل یا سوالی با مسئولان این سفار تماس حاصل کرده و به رفع مشکل به وجود آمده بپردازند.

نکات مورد توجه در وقت سفارت بلژیک

از مهم ترین نکاتی که در وقت سفارت بلژیک بایستی به آنها توجه کرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–          سعی بر آن داشته باشید تا چند ماه قبل از زمان پرواز خود اقدام به گرفتن وقت سفارت بلژیک داشته باشید چرا که با توجه به بالا بودن تعداد درخواست ها، امکان دارد ماه ها زمان لازم داشته باشید تا برای مصاحبه دعوت شوید.

–          از تمام مدارک مورد نیاز کپی های لازم را برداشته و تا آخرین مرحله اخذ ویزای کشور بلژیک به همراه خود داشته باشید.

–          قبل از مصاحبه اطلاعاتی را در مورد سوال هایی که از سوی مسئولان پرسیده می شود به دست آورده و پاسخ ها مناسبی را برای آن سوال ها آماده کنید.

–          اگر جواب سوالی را نمی دانید بهتر می باشد که آن سوال را رد شوید و پاسخ های گمراه کننده ندهید.