ویزای دانمارک

کشور دانمارک کشوری سردسیر با طبیعتی زیبا و حکومتی سلطنتی است که در محدوده ی شمالی اروپا و در منطقه ی اسکاندیناوی قرار دارد. برای سفر به این کشور باید برای اخذ ویزای دانمارک اقدام کنید. کشور دانمارک از نظر سطح رفاه رتبه ی بسیار بالایی دارد و از نظر جرم و جنایت هم جزو کشور هایی با امنیت بالا به حساب می آید. پایتخت این کشور سحر انگیز با 10 سال تخصص در خصوص تورهای اروپایی و نمایشگاهیکپنهاگ است و جمعیت آن به دو میلیون نفر می رسد. دانمارک جزو کشور هایی است که در پیمان شینگن با هم متحد شدند، به همین دلیل اگر می خواهید به هر دلیلی به دانمارک سفر کنید باید از سفارت دانمارک در تهران برای اخذ ویزای دانمارک اقدام کنید. دانمارک گنجینه های فرهنگی و تاریخی غنی دارد و به لحاظ جاذبه های توریستی، کشوری جذاب به شمار می آید که هر ساله توریست های زیادی را از سراسر کره ی زمین به خود جذب می کند.

انواع ویزای دانمارک

مردم به دلایل مختلفی به دانمارک سفر می کنند. این سفر ها می توانند توریستی، درمانی، کاری، مطالعاتی و یا ترانزیت باشند. از این رو بسته به اهداف سفر، ویزای دانمارک در انواع مختلف و برای مدت های مختلفی صادر می شود. ویزای دانمارک در انواع گردشگری، بازرگانی، پزشکی درمانی، فرهنگی، ورزشی، تحصیلی، ترانزیت فرودگاهی، مقام های رسمی، ازدواج با شهروند دانمارکی و کودکان زیر سن قانونی صادر می شود.  صدور ویزای دانمارک از طریق کارگزار سفارت صورت می گیرد و در حدود ۱۰ تا ۱۲ روز کاری زمان می برد. کشور پادشاهی دانمارک در ایران سفارت و کنسولگری دارد، بنابراین در درخواست اخذ ویزای دانمارک می توانید مستقیم به خود سفارت مراجعه کنید. ویزای شنگن دانمارک شما یکی از چهار نوع زیر خواهد بود:

ویزای نوع A

ویزای ترانزیت که با آن حق خروج از فرودگاه را نخواهید داشت. تنها می توانید در خاک دانمارک با هواپیما بنشینید و برای پروازی به مقصد دیگر در فرودگاه منتظر بمانید. امکان خروج از فرودگاه و وقت گذرانی در دانمارک وجود ندارد.

ویزای نوع ‌B

با این ویزا حق خروج از فرودگاه و استفاده از منطقه شینگن به عنوان محدوده ی عبوری را خواهید داشت تا به کشوری غیر شینگن سفر کنید.

ویزای نوع C

ویزای توریستی که می توانید با آن با هدف گردشگری وارد دانمارک شوید. بیشتر ایرانیان از این ویزا برای سفر به دانمارک استفاده می کنند که تا ۹۰ روز اعتبار دارد.

ویزای نوع D

ویزای بلند مدت مخصوص بازرگانان و تجار و بیزینس من ها که با آن می توانند در طی سال چندین و چند بار به دانمارک سفر کنند.

مدارک لازم برای اخذ ویزای دانمارک

مثل هر ویزای دیگری، درخواست اخذ ویزای دانمارک هم مدارکی نیاز دارد تا صلاحیت شما برای سفر به کشور دانمارک را تأیید کند. مدارکی که برای صدور ویزای دانمارک باید به سفارت تحویل دهید عبارت اند از:

 1. اصل پاسپورتی که هنوز معتبر باشد و جای خالی برای درج مهر ویزا داشته باشد.
 2. اصل شناسنامه و کپی از تمامی صفحات شناسنامه و همچنین ترجمه ی آن به زبان انگلیسی
 3. اصل سند ازدواج یا طلاق و اصل ترجمه رسمی سند ازدواج به همراه نسخه ی کپی رنگی سند در صورتی که همسرتان را در دانمارک ملاقات می کنید.
 4. اگر اقوامی در دانمارک دارید باید نسبت تان را با آن ها ثابت کنید و برای این کار به مدارک اثبات پیوند خانوادگی با اقوام تان در دانمارک نیاز خواهید داشت مثل شناسنامه و مدارک شناسایی والدین تان
 5. فرم درخواست ویزایی که دقیق و صحیح پر کرده اید.
 6. یک قطعه عکس سه و نیم در چهار و نیم رنگی تمام رخ که زمینه ی آن روشن باشد و چهره ی شما ۸۰ درصد تصویر را گرفته باشد.
 7. دعوت نامه ی کسی که شما را دعوت کرده است. اصل دعوت نامه که دارای نام و فامیلی کامل باشد، شماره ی پرسنلی، آدرس سکونت، شماره تماس، آدرس ایمیل، طول مدت تقریبی اقامت و تاریخ آن و توضیح درباره ی پوشش دادن هزینه های شما توسط معرف درج شده باشد. اگر دعوت نامه ی شما آنلاین است حواس تان باشد که کد دعوت نامه و پرینت آن را همراه خود به سفارت ببرید.
 8. از کارت اقامت یا پاسپورت دانمارکی معرفتان کپی واضح و خوانا داشته باشید که کد پرسنلی و یا شماره خارجی او روی آن مشخص باشد.
 9. اگر معرف شما در دانمارک تغییر نام داده باید گواهی آن را هم بفرستید.
 10. اگر شاغل یا محصل هستید باید گواهی اشتغال به کار یا تحصیل داشته باشید. اگر بازنشسته هستید اصل و کپی کارت بازنشستگی تان لازم است.
 11. همچنین پرینت گردش مالی سه ماه اخیرتان که مهر بانک تان را هم داشته باشد لازم است.
 12. ارائه اصل و کپی بیمه مسافرتی پزشکی برای روز های اقامت در دانمارک که در کشورهای شینگن معتبر باشد ضروری است. پوشش این بیمه باید حداقل سی هزار یورو باشد.
 13. در صورتی که پیش از این هم به دانمارک سفر کرده اید یا تقاضای ویزای دانمارک داشته اید و جواب مثبت یا منفی دریافت کردید، لازم است اصل گذرنامه ی قبلی، کپی ویزا های قبلی به دانمارک و نامه سفارت را داشته باشید.

مراحل مختلف دریافت ویزای دانمارک

در مرحله ی اول باید به سایت سفارت رفته فرم درخواست صدور ویزای دانمارک را دانلود کنید. سپس آن را پرینت بگیرید، به دقت پر کنید و امضا کنید. در مرحله ی بعد باید مدارک لازم را که در مطلب قبلی به آن اشاره شد به صورت کامل تهیه کنید و برای تعیین وقت سفارت دانمارک به صورت اینترنتی یا تلفنی اقدام کنید. وقتی که به شما داده می شود برای انجام مصاحبه و ثبت اطلاعات بیومتریک شماست. پس از آن در روز و ساعت مقرر به همراه کلیه مدارک لازم به سفارت مراجعه کنید. اگر تبعه ی ایران نیستید ممکن است مدت رسیدگی به درخواست شما برای صدور ویزا برای شما یک ماه طول بکشد اما اگر ایرانی هستید ظرف مدت ۱۰ تا ۱۲ روز به شما پاسخ خود را اعلام خواهند کرد. گفتنی است که ساعات کاری سفارت دانمارک در ایران روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۵ بعد از ظهر است. بهتر است برای سفر خود زودتر برنامه ریزی کنید و از ۶ هفته قبل اقدام به درخواست صدور ویزا کنید تا معطل نشوید. ویزای شنگن تا سه ماه معتبر خواهد بود. به خاطر داشته باشید که در طی سه ماه اقامت در دانمارک با این نوع ویزا، مجاز به اشتغال نخواهید بود.

اطلاعات و آدرس سفارت دانمارک در ایران

اگر برای اخذ ویزای دانمارک اقدام می کنید بهتر است از قبل تمامی مدارک و آدرس های ارتباطی را تهیه کنید. آدرس سفارت کشور دانمارک در تهران از این قرار است : تهران، بالاتر از پل صدر، خیابان هدایت، خیابان دشتی، پلاک ۱۰ . شماره تلفن برای تماس تلفنی با سفارت : ۲۸۱۵۵۰۰۰ (۰۲۱) . اگر لازم است چیزی را برای سفارت دانمارک در ایران فکس کنید از این شماره ۲۲۶۴۰۰۰۷ استفاده کنید.

لوکس تریپ با سالها تجربه در حوضه دریافت ویزای تضمینی دانمارک به شما کمک میکند تا به بهترین شکل ویزای مورد نظر خود را بدست بگیرید. جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب ما تماس حاصل فرمائید.