برای سفر به کشور لهستان بایست در وهله اول اقدام به گرفتن وقت سفارت لهستان نمایید که برای این امر می توان از طریق اینترنتی و آنلاین فرم درخواست ویزا را ثبت و هزینه مربوطه را پرداخت نمود. در روز مراجعه به سفارت خانه با تحویل مدارک الزامی مصاحبه و انگشت نگاری انجام می شود و در صورت مورد تایید بودن تمامی مشخصات متقاضی در صدد صدور ویزای لهستان اقدامات لازم انجام خواهد شد. کشور لهستان یکی از دیدنی ترین کشورهای اروپایی بوده که در مرکز قاره اروپا واقع است و با توجه به اینکه عضو اتحادیه اروپا می باشد دارای ویزای شنگن بوده و افرادی که قصد سفر به لهستان را دارند بایستی ویزای شینگن را دریافت نمایند. برای این منظور برای دریافت ویزای کشور لهستان بایست اقدام به گرفتن وقت سفارت لهستان نمود که در این مقاله می خواهیم در خصوص سفارت خانه لهستان در تهران و گرفتن وقت سفارت لهستان اطلاعات مفیدی را برای شما دوستان و مسافران ارائه دهیم.

شهروندان ایرانی برای دریافت ویزای مدنظر کشور لهستان بایستی از طریق سفارت خانه لهستان واقع در شهر تهران اقدامات لازم را انجام دهند که قبل از انجام این کار بایستی هدف از سفر خود را مشخص نموده و بر آن اساس فرم درخواست ویزای مربوطه را پر و تقاضای خود را به ثبت برسانند. سفارت لهستان نیز همانند سایر کشورهای اروپایی انواع ویزاهای مختلف در زمینه های متنوع صادر می کند از جمله پرتقاضاترین ویزاهای کشور لهستان می توان به ویزای توریستی، ویزای کار و ویزای تجاری اشاره نمود. توجه داشته باشید که ویزاهای ذکر شده براساس محتوا دارای مدت زمان و اعتبار مختلفی می باشند. در ادامه مطلب اطلاعاتی در خصوص چگونگی گرفتن وقت سفارت لهستان صحبت خواهیم کرد لطفا با ما همراه باشید.

چگونگی گرفتن وقت سفارت لهستان

برای گرفتن وقت سفارت لهستان افراد می توانند به صورت آنلاین و اینترنتی اقدام نمایند که برای این امر با ورود به وب سایت رسمی سفارت خانه کشور لهستان و مشخص کردن نوع ویزای خود اقدامات لازم را انجام دهند. همان طور که اشاره کردیم کشور لهستان دارای ویزای شینگن بوده و نیز دارای ویزای ملی می باشد از این رو ابتدا بایستی نوع ویزا را مشخص و سپس فرم درخواست ویزا را پر نمایید. پیش از مشخص کردن نوع ویزا وقت های آزاد سفارت لهستان نمایش داده می شود که در این صورت متقاضی می تواند با توجه به خواست و مناسب ترین وقت از نظر خود روز وقت سفارت خود را مشخص کند. پس از پر کردن فرم درخواست ویزا برای متقاضی کدی فرستاده می شود که از آن کد ارسال شده پرینت گرفته و در روز مراجعه به سفارت خانه لهستان پرینت را به همراه داشته باشند. در حین وارد کردن اطلاعات درخواست شده در فرم تقاضا با آرامش و بدون هیچ گونه ایراد اطلاعات را وارد کنید چرا که در صورت مشاهده عدم مطابقت اطلاعات شخصی فرد با اطلاعات وارد شده هزینه پرداخت شده از دست رفته و زمان وقت سفارت فرد نیز کنسل خواهد شد؛ که در این صورت برای گرفتن وقت سفارت لهستان برای مجدد بایستی به مدت سه ماه در انتظار ماند چرا که تقاضا برای اخذ ویزای لهستان بسیار بالا بوده و افراد بسیاری در انتظار گرفتن وقت سفارت می باشند.

مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت لهستان

برای گرفتن وقت سفارت لهستان به صورت اینترنتی بایستی یک سری مدارک و اسناد الزامی را تهیه و به صورت آنلاین در بخش های خواسته شده آپلود نمایید. از جمله مدارک الزامی برای گرفتن وقت سفارت لهستان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • اصل و ترجمه پاسپورت
 • عکس 3 در 4 که در شش ماه اخیر گرفته شده است. با داشتن زمینه سفید و بدون روتوش
 • اصل و کپی ویزای مسافرتی به همراه سی هزار یورو
 • برگه رزرو بلیط رفت و برگشت
 • فرم آنلاین پرشده تعیین وقت سفارت

موارد ذکر شده تنها بخشی از مدارک الزامی برای گرفتن وقت سفارت می باشد در صورتی که بایستی برای دریافت ویزای لهستان تمامی مدارک و اسناد مربوطه را مهیا نموده و در روز مراجعه به سفارت خانه به همراه داشته و تحویل مسئولین دهید. از جمله مدارک لازم جهت اخذ ویزای لهستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ترجمه رسمی سند مالکیت در صورت مالک بودن
 • سند ازدواج یا طلاق
 • بیمه مسافرتی
 • اصل گواهی اشتغال به کار در صورت شاغل بودن
 • اصل گواهی اشتغال به تحصیل در صورت محصل بودن
 • اصل مدارک شناسنامه به همراه ترجمه
 • رزرو بلیط هواپیما و هتل
 • ریز پرینت حساب بانکی در 6 ماهه متوالی اخیر

بهترین زمان گرفتن سفارت لهستان

با توجه به این موضوع که در بخش های قبلی نیز به آن اشاره کردیم افراد بسیاری به دنبال اخذ ویزای لهستان می باشند که از این رو افراد برای دریافت ویزای لهستان در زمان مناسب اقدام به گرفتن وقت سفارت لهستان کنند. تا بتوانند چند روز قبل از سفرشان ویزای مربوطه را در دست داشته باشند. در نظر داشته باشید سهل انگاری در گرفتن وقت سفارت لهستان سبب تاخیر در دریافت ویزای لهستان شده و در نتیجه سفرتان به تاخیر خواهد افتاد. در زمان گرفتن وقت سفارت خانه هزینه مربوطه به دریافت ویزای لهستان از متقاضی دریافت می گردد و این هزینه جهت رسیدگی به درخواست متقاضی و صدور ویزای فرد اخذ می شود و در صورتی که بر هر دلیلی صدور ویزای فرد رد و کنسل شود هزینه دریافت شده بر متقاضی برگشت داده نخواهد شد. هزینه ویزای لهستان با توجه به گروه سنی افراد متفاوت بوده و به صورت تقریبی می توان گفت هزینه اخذ ویزای لهستان برای بزرگسالان 60 دلار و برای کودکان حدود 30 دلار می باشد. افراد می توانند با مراجعه به وب سایت سفارت خانه لهستان اطلاعات دقیقی در این خصوص به دست آورند.

انواع ویزای لهستان براساس مدت زمان

همان طور که در بخش های قبلی نیز اشاره کردیم ویزاهای لهستان بر اساس محتوا به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود.

ویزاهای کوتاه مدت: این نوع ویزاها برای گردشگران و توریست ها بسیار مناسب بوده و افراد می توانند با یک بار ورود به خاک کشور مقصد تا انقضای تاریخ اعتبار ویزا در این کشور اقامت داشته باشند. ویزاهای پزشکی، ورزشی، نمایشگاه ها و شرکت در همایش ها از جمله ویزاهای کوتاه مدت می باشند.

ویزاهای بلند مدت: این نوع ویزا ها بر اساس مدت زمان از 3 ماه تا یک سال را در بر می گیرد و در این مدت فرد می تواند در خاک کشور مقصد اقامت داشته باشد و نیز در طول اعتبار ویزای خود حق خروج و ورود دوباره به کشور را خواهید داشت. از جمله ویزاهای بلند مدت می توان به ویزای ثبت شرکت، خانوادگی و تحصیلی اشاره نمود.

اطلاعات تماس سفارت لهستان در تهران

شهروندان ایرانی می توانند برای دریافت ویزای کشور لهستان به سفارت خانه لهستان واقع در تهران مراجعه و اقدامات مربوطه را طی کنند.

آدرس سفارت خانه لهستان: تهران – خیابان آفریقا – بلوار مینا – کوچه پیروز – پلاک 2

تلفن تماس سفارت لهستان:021- 88787262

روزهای کاری سفارت خانه لهستان نیز از یکشنبه تا پنجشنبه بوده و نیز ساعات کاری از 8:30 صبح تا 4 بعد از ظهر می باشد.

بخش کنسولی سفارت خانه لهستان: از یکشنبه تا پنجشنبه، از ساعات 9 صبح تا 1 بعد از ظهر می باشد.

مصاحبه از پیش تعیین شده: از ساعات 10 صبح تا ساعات 12 ظهر

تحویل مدارک روادید: از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر

متقاضیان پس از موفق شدن گرفتن وقت سفارت لهستان با مهیا و فراهم کردن تمامی مدارک مربوطه در زمان مشخص شده جهت تحویل مدارک و مصاحبه و انگشت نگاری به سفارت خانه مراجعه خواهند کرد. توجه داشته باشید که در پاسخ به سوالات پرسیده شده با اطمینان و اعتماد به نفس بالا پاسخ داده و مسئولین را از هدف سفرتان قانع کنید.