وقت سفارت ایتالیا یکی از مهم ترین و حساس ترین مراحل اخذ ویزای کشور ایتالیا می باشد که افراد بایستی در اولین وهله اقدام به اخذ وقت سفارت ایتالیا داشته باشند. امروزه افراد بسیار زیادی برای به دست آوردن ویزای کشور ایتالیا به سفارت خانه کشور ایتالیا مراجعه نموده و درخواست خود را مبنی بر دریافت و صدور ویزای این کشور اعلام می کنند. هزینه های مربوط به وقت سفارت ایتالیا را نیز می توانید از طریق وب سایت اینترنتی کنسولگری این کشور مشاهده کنید که مبالغ ارائه شده با توجه به نوع ویزای درخواستی متغییر خواهد بود. بهترین زمان برای درخواست وقت سفارت ایتالیا نیز چند ماه قبل از زمان پرواز می باشد و افراد می توانند با بدون داشتن استرس و نگرانی اقدام به اخذ ویزای خود داشته باشند.

کشور ایتالیا یکی از دیدنی ترین و شگفت انگیزترین کشورهای جهان می باشد که با واقع شدن در قاره اروپا سالانه پذیرای میلیون ها گردشگر از کشورهای مختلف جهان می باشد. توجه داشته باشید که کشور ایتالیا در میان کشورهای گردشگر پذیر در ردیف های اول جدول واقع شده و صنعت گردشگری در این کشور بسیار پیشرفت کرده است و کشور ایتالیا نیز تمام زیر ساخت های خود را در جهت سهولت رفت و آمد گردشگران و مسافران مهیا کرده است. همانطور که مستحضر می باشید برای سفر به کشور ایتالیا بایستی ویزای مربوط به این کشور را تهیه و اخذ نمایید . برای تهیه و اخذ ویزای کشور ایتالیا بایستی در بهترین زمان ممکن اقدان به گرفتن وقت سفارت ایتالیا داشته باشید. وقت سفارت ایتالیا از مهم ترین مراحل اخذ ویزای مربوطه می باشد و افراد بدون اخذ وقت سفارت ایتالیا نمی توانند درخواست خود را جهت گرفتن ویزای کشور ایتالیا اعلام کنند.

مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت ایتالیا

مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت ایتالیا در واقع شامل همان مدارکی می باشد که برای اخذ ویزای شما منجر می شود. کنسولگری ایتالیا به محض مراجعه ی افراد لیستی از مدارک مورد نیاز را در اختیار آن ها قرار می دهند. از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت ایتالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اصل مدرک شناسایی
 • اصل پاسپورت
 • دعوتنامه در صورت امکان
 • رزرومه کاری و تحصیل
 • گردش حساب 3 ماه آخر
 • رسید هزینه های پرداختی برای وقت سفارت ایتالیا
 • کپی آخرین ویزا
 • بلیط هواپیما
 • اسناد مربوط به رزرو هتل در صورت وجود داشتن
 • سند ملکی
 • مدرک شغلی و گواهی اشتغال به کار

افراد متقاضی می توانند برای کسب اطلاعات کافی در مورد مدارک مورد نیاز به وب سایت کنسولگری این کشور نیز مراجعه نموده و اطلاعات لازم را به دست بیاورند. توجه داشته باشید که در ارائه مدارک لازم از هیچ گونه مدرک تقلبی استفاده نکنید چرا که این موضوع سبب می شود مراحل و اقدامات صدور ویزای شما کلا لغو شده و طبق مقررات نیز مجازات شوید. به علت پر بودن یا بسته بودن سیستم آنلاین شرکت کارگزاری پیشنهاد ما برای راحت گرفتن وقت سفارت مشاوره با کارشناسان دفتر مجموعه لوکس تریپ فردوس می باشد، زیرا این شرکت با مجهز بودن به کادر حرفه ای خود در اسرع وقت کلیه ی خدمات مبنی بر اخذ ویزای شنگن شما را انجام خواهند داد.

بهترین زمان برای اخذ وقت سفارت ایتالیا

یکی از مهم ترین سوالاتی که از طرف بسیاری از متقاضیان پرسیده می شود، بهترین زمان اخذ وقت سفارت ایتالیا می باشد. توجه داشته باشید که زمان لازم برای صدور و اخذ ویزای کشور ایتالیا بسیار طولانی و زمان بر می باشد و همین امر افراد را مجبور می کند که چند ماه قبل از زمان دقیق پرواز خود اقدام به دریافت وقت سفارت ایتالیا و ویزای مورد نظر خود داشته باشند. توجه داشته باشید که اگر کسری در مدارک ارائه شده به وجود بیاید این موضوع می توانید زمان صدور ویزای کشور ایتالیا را به تأخیر انداخته و شما نتوانید طبق برنامه از قبل تعیین شده به سفرتان بپردازید. البته اشاره به این نکته نیز خالی از لطف نیست که در برخی از فصول سال شاهد افزایش درخواست های وقت سفارت ایتالیا هستیم که این امر نیز به نوبه ی خود سبب طولانی شدن زمان صدور ویزای ایتالیا خواهد شد. بنابراین به شما توصیه می کنیم که حداقل 3 ماه زودتر از زمان سفر خود اقدام به اخذ وقت سفارت ایتالیا داشته باشید.

هزینه های وقت سفارت ایتالیا

از رایج ترین سوالاتی که برای افراد در هنگام اخذ و گرفتن وقت سفارت ایتالیا به وجود می آید هزینه های مربوط به وقت سفارت ایتالیا می باشد. در مورد هزینه های مربوط به وقت سفارت ایتالیا می توان گفت که افراد با توجه به مدت زمان اقامت خود بایستی هزینه های متفاوتی را نیز پرداخت کنند. این امر بدین صورت است که برای اقامت های کوتاه مدت هزینه های کمتری را در مقایسه با اقامت های بلند مدت پرداخت می کنند. هم چنین با توجه به نوع ویزای دریافتی که وجود دارد مبالغ پرداخت جهت هزینه های وقت سفارت کشور ایتالیا نیز متغیر خواهد بود. توجه داشته باشید که گروه های سنی نیز قیمت ها و مبلغ های گوناگونی را برای گرفتن وقت سفارت کشور ایتالیا پرداخت خواهند کرد. برای به دست آوردن اطلاعات دقیق تری در مورد هزینه های وقت سفارت ایتالیا می توانید با کارشناسان حوزه ی شنگن مجموعه لوکس تریپ تماس بگیرید.

سفارت کشور ایتالیا در ایران

یکی از نکات مثبت گرفتن وقت سفارت کشور ایتالیا این است که کنسولگری کشور ایتالیا در ایران وجود دارد و در حال فعالیت می باشد که این امر سبب شده است افرادی که به دنبال گرفتن وقت سفارت کشور ایتالیا هستند بتوانند به راحتی و بدون هزینه های مازاد برای رفت و آمد به کشورهای همسایه به وقت سفارت ایتالیا بپردازند. آدرس سفارت کشور ایتالیا نیز به صورت ذیل می باشد:

تهران – خیابان نوفل لوشاتو – پلاک 68/79

شماره های تماس: 66726956 – 66726955

شماره فکس: 66726961

آدرس کنسولگری آن نیز به صورت ذیل است:

تهران – خیابان جردن – خیابان نلسون ماندلا (بلوار آفریقای سابق)– بن بست فرزان شرقی – پلاک 15

شماره های تماس : 88783498 – 88799885

ساعات کاری سفارت کشور ایتالیا نیز از روز یکشنبه تا پنجشنبه بین 8 صبح تا 13 ظهر می باشد و روزهای جمعه و شنبه نیز برخی از ساعات روز آماده پاسخ گویی به مراجعین می باشند. افراد می توانند برای گرفتن وقت سفارت  کشور ایتالیا به شکل حضوری به سفارت یا کنسولگری این کشور مراجعه نموده و اقدام به رزرو وقت سفارت کشور ایتالیا داشته باشند. شما می توانید در صورت بروز هر گونه سوالی با شماره های مذکور تماس حاصل کرده و با مسئولان مربوطه صحبت نمایید. هم چنین در صورت عدم پاسخ گویی می توانید از حساب کاربری خود، ایمیلی برای مسئولان ارسال نمایید.

نکات مورد توجه در اخذ وقت سفارت ایتالیا

نکات بسیار حساس و مهمی در زمان اخذ وقت سفارت ایتالیا وجود دارد که متقاضیان و افرادی که می خواهند اقدام به اخذ وقت سفارت کشور ایتالیا داشته باشند بایستی اطلاعات کافی را در مورد این نکات به دست بیاورند. از مهم ترین نکات مورد توجه در وقت سفارت کشور ایتالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زمان سفر خود را مشخص نموده و با توجه به زمان دقیق پرواز خود اقدام به اخذ ویزای و وقت سفارت کشور ایتالیا داشته باشید.
 • توجه کنید که مدارک ارائه شده بایستی اصل و معتبر باشد در غیر این صورت مراحل صدور ویزای ایتالیا شما به تاخیر خواهد افتاد و این امر مشکلات زیادی را برای سفر شما به وجود خواهد آورد.
 • رسید هزینه های پرداختی جهت گرفتن وقت سفارت ایتالیا را تا آخر سفر خود به همراه داشته باشید.
 • قبل از سفرتان به کشور ایتالیا در مورد فرهنگ این کشور اطلاعاتی را به دست آورده و سپس اقدام به مسافرت داشته باشید.
 • به اعتبار ویزای خود توجه کنید که تا قبل از به پایان رسیدن اعتبار آن بتوانید کشور ایتالیا را ترک نمایید.
 • در روز مصاحبه به هیچ استرس و دلهره نداشته باشید چرا که بر این حالات می تواند بر پاسخ دهی شما تاثیر گذاشته و تاثیر منفی بر روی مامور مصاحبه کننده داشته باشد.