ویزای بلژیک

بلژیک یکی از کشورهای محبوبی است که هر ساله گردشگران و مهاجران زیادی را به خود جذب می کند. برای ورود به کشور بلژیک اولین گام دریافت ویزای بلژیک است. برای اخذ ویزای این کشور باید با شرایط و قوانین سفارت بلژیک آشنا شوید تا بتوانید ویزای خود را در اسرع وقت دریافت کنید. در این مطلب با نحوه ارائه درخواست و مدارک لازم برای دریافت روادید بلژیک آشنا می شویم.

بلژیک موقعیت بسیار خوبی در اتحادیه اروپا دارد و یکی از مهم ترین پایگاه های سیاسی به شمار می رود. این کشور در کنار موقعیت خوب خود دارای وضعیت آب و هوایی مطلوبی بوده که همین عامل سبب جذب گردشگران مختلف از کشورهای دیگر می شود. مساحت زیادی از کشور بلژیک توسط پوشش های گیاهی و جنگل ها پوشیده شده است. این کشور جاذبه های گردشگری متنوعی دارد که باعث جذب توریست های خارجی می شود. برای سفر به بلژیک باید ویزای این کشور را تهیه کنید. در ادامه با اطلاعاتی درباره روادید بلژیک آشنا می شویم.

کسانی که قصد سفر به کشور زیبای بلژیک را دارند حتما باید روادید این کشور را دریافت کنند. همانطور که می دانید هر کشور برای ارائه ویزا به متقاضیان خارجی شرایط و محدودیت های خاص خود را دارد که باید رعایت شوند. در این مطلب با همه این شرایط آشنا می شویم تا کسانی که قصد دارند با هر هدفی وارد بلژیک شوند ویزای خود را در اسرع وقت و بدون هیچ گونه مشکلی دریافت کنند. کشور بلژیک برای اهداف مختلفی از جمله تحصیل، ازدواج، کار، سرمایه گذاری و گردشگری ویزاهایی را در اختیار متقاضیان خارجی قرار می دهد.

شرایط اخذ ویزای بلژیک

همانطور که می دانید بلژیک یکی از کشورهای اروپایی است که عضو پیمان شینگن می باشد بنابراین با دریافت ویزای شینگن به راحتی می توانید به بلژیک هم سفر کنید. اولین گام برای دریافت ویزای تضمینی بلژیک گرفتن وقت سفارت بلژیک است این کار را می توانید خودتان و یا از طریق شرکت های مسافرتی مورد اعتماد انجام دهید. برای گرفتن روادید بلژیک حتما باید به ضوابط این کشور دقت کنید.

ارائه مدارک برای درخواست ویزای بلژیک

برای گرفتن ویزای بلژیک باید فرم درخواست را از سایت مورد نظر دانلود کرده و تمامی اطلاعات را به صورت صحیح و بدون غلط وارد کنید. این فرم را می توانید به روش های مختلفی پر کرده و پس از الصاق عکس در سایت مورد نظر سفارت بلژیک آپلود کنید. دقت کنید که گذرنامه شما حتما باید دو صفحه خالی داشته باشد تا بتوانید روادید بلژیک را دریافت کنید. پس از اینکه فرم مورد نظر توسط ماموران کنسولگری مورد بررسی قرار گرفت زمانی جهت مصاحبه حضوری برای شما تنظیم می شود. در زمان تعیین شده باید همه مدارک را با خود همراه داشته باشید تا به سفارت تحویل دهید.

مدارک لازم برای ویزای بلژیک

برای دریافت روادید بلژیک مانند سایر ویزاها باید مدارکی تکمیل کرده و به سفارت کشور مورد نظر تحویل دهید. این مدارک متناسب با نوع ویزا متفاوت خواهند بود. مهم ترین اسناد و مدارک برای دریافت ویزای کشور بلژیک به شرح زیر هستند:

1-ارائه عکس: برای دریافت ویزا باید چند قطعه عکس سه در چهار با زمینه روشن و واضح ارائه دهید. عکس را باید به صورت دستی و الکترونیکی داشته باشید تا در صورت لزوم در سایت سفارت آپلود کنید.

2-گذرنامه: برای دریافت ویزا باید اصل گذرنامه را به همراه داشته باشید. این گذرنامه باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. داشتن کپی از گذرنامه نیز ضرورت دارد.

3-ارائه اصل شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن

4-ارائه مدارکی که نشان دهنده تمکن مالی باشد به همراه گردش حساب های بانکی (گردش سه ماه آخر)

5-متناسب با قوانین سفارت بلژیک باید هر فرد یک مقدار موجودی مشخص در بانک داشته باشد.

6-دانشجویان برای دریافت ویزا باید کارت دانشجویی ارائه دهند (هر فرد متناسب با شغلی که دارد باید مدرکی گواهی بر آن ارائه دهد).

7-در صورتی که دارای شرکت خصوصی هستید باید مدارک شرکت را ارائه دهید.

8-کارمندان بخش خصوصی باید گواهی اشتغال به کار ارائه دهند.

9-کارمندان بخش دولتی باید کپی کارگزینی ارائه دهند.

10-کسانی که کاسب هستند باید از جواز کسب خود کپی ارائه دهند.

در روز مصاحبه هر فرد باید به صورت مجزا برای دریافت ویزای خود مراجعه کند زیرا در روز مصاحبه از شما انگشت نگاری خواهد شد و فرد دیگری نمی تواند این کار را برای شما انجام دهد.

برای گرفتن ویزای بلژیک نمی توانید از دعوت نامه های شخصی استفاده کنید تنها کسانی که از طرف یکی از شرکت های معتبر بلژیکی دعوت نامه داشته باشند می توانند برای دریافت ویزای این کشور اقدام کنند.

مراحل درخواست و دریافت ویزای بلژیک ممکن است کمی زمان بر باشد. به طور میانگین 50 روز طول می کشد تا ویزای شما تکمیل شود.

حتما قبل از درخواست ویزا بلیط هواپیما و هتل مورد نظرتان را تهیه کنید تا به همراه مدارک به سفارت تحویل دهید.

سفارت بلژیک در ایران

همانطور که دیدید دریافت ویزای بلژیک قوانین و مقررات خاص خود را دارد که رعایت همه آنها در طول روند دریافت ویزا ضروری است. یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه کنید ساعات کاری سفارت بلژیک است. به طور کلی سفارت این کشور در روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت های هشت صبح تا 3 ظهر فعالیت می کند. برای دریافت ویزای بلژیک می توانید در بین ساعت های 10 صبح تا 12 ظهر و 2 تا 4 ظهر با سفارت تماس حاصل فرمایید. برای دریافت روادید بلژیک حتما باید هر فرد به صورت جدا وقت سفارت بگیرد بنابراین برای اطلاع از قوانین موجود بهتر است اطلاعات خود را درباره سفارت و همچنین ویزای بلژیک کامل کنید. پس از تکمیل فرم اطلاعات شخصی یک شماره اینترنتی در اختیار شما قرار می گیرد که باید آن را در تمام مراحل صدور ویزا به همراه داشته باشید. دقت کنید که پس از دریافت این شماره دیگر قادر به تغییر اطلاعات فرم نخواهید بود پس در صحت اطلاعات وارد شده دقت کنید. از فرمی که به صورت آنلاین تکمیل کرده اید کپی تهیه کرده و در روز مصاحبه به همراه داشته باشید.

رزرو وقت سفارت بلژیک و فرم درخواست ویزای این کشور به صورت رایگان است بنابراین دقت کنید که سودجویان برای انجام این کار هزینه اضافی از شما دریافت نکنند. البته برای دریافت ویزای این کشور باید مطابق با قوانین سفارت بلژیک هزینه ای بر حسب یورو پرداخت کنید. بهتر است تقریبا 8 هفته قبل از سفر خود برای دریافت ویزای بلژیک اقدام کنید. حتما در روز تعیین شده برای مصاحبه حضوری در سفارت حاضر شوید در غیر این صورت وقت شما برای سه ماه بعد تمدید می شود.

پس از اینکه کلیه مراحل مربوط به درخواست ویزا را انجام دادید از طرف سفارت به صورت خودکار با شما تماس گرفته می شود. ضمنا سفارت بلژیک تحت هیچ شرایطی پاسخگوی سوالات شما در رابطه با ویزا نخواهد بود. کمک گرفتن از کارشناسان و مشاوران حرفه ای در زمینه اخذ ویزا به شما کمک می کند ویزای مورد نظرتان را در اسرع وقت دریافت کنید.

لوکس تریپ مجری تخصصی اخذ ویزای توریستی بلژیک با سالها تجربه در این حوضه به شما کمک میکند تا بتوانید به راحتی ویزای مورد نظر کشور خود را دریافت کنید، جهت دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان مجرب ما در تماس باشید.