ویزای آلمان

امروزه افراد بسیار زیادی از سراسر کشورهای جهان با اهداف بسیار مختلف به سوی کشور آلمان در حال سفر هستند که هر کدام از این افراد به خوبی می دانند که برای سفر خود بایستی ویزای آلمان را بایستی دریافت کنند. برای اخذ و صدور ویزای کشور آلمان بایستی یک سری مدارکی را از قبل تهیه و آماده کنید تا در هنگام مراجعه به کنسولگری این کشور تحویل مامور مربوطه دهید. توجه داشته باشید که در صورت هرگونه کاستی در مدارک، صدور ویزای آلمان با مشکل مواجه خواهد شد و این تاخیر تاثیری در زمان سفر شما نیز خواهد داشت.

آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان به خصوص قاره اروپا می باشد که با داشتن معروف ترین شرکت های خودروسازی، پوشاک و وسایل الکترونیکی توانسته است حرف اول را در تکنولوژی بزند. ویزای توریستی آلمان نیز یکی از ویزاهای بسیار معروف در طح جهان است. این کشور علاوه بر اینکه یکی از کشورهای صنعتی می باشد بلکه دارای جاذبه های گردشگری بسیار زیادی نیز است که سالانه میلیون ها نفر گردشگری برای بازدید از این جاذبه ها روانه کشور آلمان می شوند. هم چنین کشور آلمان به داشتن کالج ها و دانشگاه های معتبر و معروف خود نیز مشهور است و توانسته توجه بسیاری از دانشجویان را به راحتی به سوی خود جذب کند. برای هر گونه سفری به این کشور بایستی ویزای آلمان را دریافت و اخذ نمایید. چرا که بدون دریافت ویزای آلمان اجازه ورود به خاک کشور آلمان را نخواهید داشت. کشور آلمان یکی از اعضای شینگن می باشد که برای دریافت ویزای این کشور بایستی ویزای شینگن کشور آلمان را اخذ کنید. از مهمترین انواع ویزای آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         ویزای درمان آلمان

–         ویزای تحصیلی آلمان

–         ویزای تجاری آلمان

–         ویزای نمایشگاهی آلمان

–         ویزای سرمایه گذاری آلمان

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای آلمان

مهمترین و حساس ترین اقدامات لازم برای اخذ ویزای آلمان تهیه و آماده کردن مدارک مورد نیاز جهت ویزای آلمان می باشد. از مهمترین مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         ارائه دعوتنامه در صورت وجود داشتن

–         ارائه اصل مدارک شناسایی

–         ارائه پاسپورتی که حداقل 6 ماه اعتبار زمانی دارد

–         پرینت گردش حساب بانکی

–         ارائه مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار

–         ارائه بیمه مسافرتی

–         ارائه رزرو هتل و بلیط پرواز

–         سند ملکی

توجه داشته باشید که با توجه به متفاوت بودن انواع ویزای آلمان، برخی از مدارک مورد نیاز در این ویزاها تغییر خواهد کرد و متقاضیان می توانند با مراجعه حضوری یا آنلاین خود به کنسولگری کشور آلمان و یا تماس با کارشناسان حوزه ی شنگن  مجموعه لوکس تریپ در مورد اطلاعات دقیق تر مدارک ویزا به دست آورده و با آگاهی بیشتری اقدام به دریافت ویزای مد نظر خود داشته باشند. اگر قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارید بایستی بتوانید تمام مدارک تحصیلی خود را به همراه ریز نمرات ترجمه کرده و تحویل مسئول مربوطه دهید. یا اگر قصد شرکت در نمایشگاه های کشور آلمان را دارید بایستی مدارک مربوط به اشتغال و کسب جواز خود را نیز ارائه دهید.

مراحل صدور ویزای آلمان

افراد با اهداف بسیار مختلفی به کشور آلمان مسافرت می کنند که هر کدام از این اهداف نیز نیازمند ویزای خاصی از آلمان می باشد و تا فراهم نکردن این ویزا حتی اجازه خروج از فرودگاه را هم نخواهند داشت. مدت زمان اخذ ویزای آلمان در حدود چند ماه طول می کشد که افراد می توانند با گذراندن تمام مراحل اخذ صدور در این زمان به راحتی به ویزای مورد نظر خود دست پیدا کنند. اخذ ویزای مورد نظر بایستی بعد از تکمیل کردن مدارک مورد نیاز، به کنسولگری مراجعه نموده و وقت سفارت کشور آلمان را بگیرید؛ و در زمان مقرر شده در سفارت خانه کشور آلمان حضور داشته و در مصاحبه وقت سفارت شرکت کنید. اگر افراد بتوانند با موفقیت این مراحل را پشت سر بگذرانند بی شک می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن ویزای آلمان مورد نیاز خود را دریافت کنند. به علت پر بودن یا بسته بودن سیستم آنلاین شرکت کارگزاری پیشنهاد ما برای راحت گرفتن وقت سفارت مشاوره با کارشناسان دفتر مجموعه لوکس تریپ فردوس می باشد، زیرا این شرکت با مجهز بودن به کادر حرفه ای خود در اسرع وقت کلیه ی خدمات مبنی بر اخذ ویزای شنگن شما را انجام خواهند داد.

دریافت وقت سفارت جهت اخذ ویزای آلمان

یکی از مهمترین مراحل در اخذ ویزای آلمان، گرفتن وقت سفارت آلمان می باشد که بی شک افراد مدت زمان زیادی را در این مرحله می گذرانند و همین امر سبب شده است که افراد متقاضی در بهترین و مناسب ترین زمان ممکن اقدام به دریافت وقت سفارت کشور آلمان را داشته باشند. شما می توانید بعد از تهیه کردن مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای آلمان، تمام مدارک را به شکل حضوری به سفارت خانه آلمان ببرید و تحویل مسئول مربوطه دهید. همچنین افرادی که دسترسی راحت تری به سفارت خانه کشور آلمان را ندارد می توانند با مراجعه به وب سایت رسمی کنسولگری کشور آلمان تمام مدارک مورد نیاز را در حساب کاربری خود بارگذاری کنند. با توجه به اوضاع اقتصادی بسیار مساعد و جاذبه های بی نظیر کشور آلمان امروزه تعداد سفرهایی که به سوی این کشور صورت می گیرد بسیار زیاد شده است و همین امر سبب گردیده تا صف های طولانی در جلوی کنسولگری کشور آلمان تشکیل شود. اگر شما نیز قصد بازدید و سفر از کشور آلمان را دارید، بایستی در مناسب ترین زمان ممکن به کنسولگری مراجعه کنید و اقدامات لازم برای درخواست اخذ ویزای آلمان را انجام دهید.

نکات مورد توجه برای اخذ ویزای آلمان

یک سری از نکات بسیار مهم و حساس برای اخذ ویزای کشور آلمان وجود دارد که افراد متقاضی با در نظر گرفتن این نکات می توانند به راحتی اقدام به اخذ ویزای این کشور داشته باشند. از مهمترین نکات مورد توجه برای اخذ ویزای کشور آلمان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         سعی بر آن داشته باشید که مدت اعتبار ویزای مورد دریافتی خود را به خاطر بسپارید تا در زمان مشخص شده اقدام به ترک کشور آلمان داشته باشید.

–         در زمان مصاحبه از عطر بسیار ملایم و خنکی استفاده کنید و لباس رسمی بر تن داشته باشید.

–         سعی کنید تا پاسخ های روشن و واضحی را برای سوالات ارائه شده از طرف مامور مصاحبه کننده دهید.

–         قبل از مراجعه به سفارت خانه کشور آلمان حتما در مورد ساعات کاری و روزهای کاری آن اطلاعاتی را به دست بیاورید.

–         تمام مدارک خود را با نهایت دقت تهیه کنید و از ارائه مدارک فیک جدا خودداری فرمایید.

–         اطلاعات تماس خود را با دقت ارائه دهید.

–         چند ماه قبل از زمان پروازتان اقدام به اخذ ویزای کشور آلمان داشته باشید چرا که تعداد درخواست ها برای اخذ ویزای کشور آلمان بسیار زیاد می باشد و اگر نتوانید به موقع درخواست خود را اعلام کنید با مشکل مواجه خواهید شد و ممکن است در زمان دلخواه نتوانید ویزا خود را بگیرید.

لوکس تریپ به عنوان مجری اخذ ویزای تضمینی آلمان به شما کمک میکند تا بتوانید ویزای مورد نظر خود را به راحت ترین شکل ممکن دریافت کنید، برای طلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب ما در ارتباط باشید.