یکی از شهرهای پرطرفدار در کشور کانادا برای مهاجران، شهر کبک است که شرایط بسیار ایده آلی دارد. مهاجران انواع ویزا را درخواست می کنند که یکی از آنها ویزای QSWP کانادا می باشد. این ویزا در واقع راه مهاجرت به کشور کانادا و شهر کبک از طریق برنامه های اقتصادی است. این برنامه ها شامل سرمایه گذاری و خود اشتغالی می شود. همچنین کارآفرینی را نیز شامل می گردد. در ادامه بیشتر در رابطه با ویزای QSWP کانادا صحبت خواهیم کرد.

کانادا یکی از کشورهای مهاجر پذیر

یکی از کشورهای بزرگ که در سال های اخیر بسیار مهاجرپذیر بوده و از ایران نیز افراد زیادی به دلایل مختلف اعم از زندگی، تحصیلی، کار و تجارت و پناهندگی به آن مهاجرت کرده اند، کشور کانادا است. برای ورود به این کشور باید درخواست ویزا کرد که خود نیازمند داشتن شرایط و مدارکی در این زمینه می باشد.

البته برخی از کشورها به دلایل خاص می توانند بدون ویزا به این کشور سفر کنند اما 148 کشور دنیا باید برای ورود به کانادا درخواست ویزا نمایند. قوانین درخواست ویزا در این کشور مشخص است اما باید بدانید که قوانین درخواست مهاجرت در استان کبک با سایر استان ها کمی تفاوت دارد.

یکی از شهرهای پرطرفدار برای مهاجران شهر کبک است که شرایط بسیار ایده آلی دارد. مهاجران انواع ویزا را درخواست می کنند که یکی از آنها ویزای QSWP کانادا می باشد. این ویزا در واقع راه مهاجرت به کشور کانادا و شهر کبک از طریق برنامه های اقتصادی است. این برنامه ها شامل سرمایه گذاری و خود اشتغالی می شود. همچنین کارآفرینی را نیز شامل می گردد. در ادامه بیشتر در رابطه با ویزای QSWP کانادا صحبت خواهیم کرد.

 

انواع ویزا برای ورود به کشور کانادا

شاید بتوان از دیدگاه کلی، ویزاهای ورود به کانادا را به دو دسته دائم و موقت تقسیم بندی کرد. البته هر کدام از این دو خود انواع مختلفی دارند که می توان برای دریافت آنها، بر اساس شرایط و موقعیت، اقدام نمود. شاید بتوان انواع ویزا برای ورود به کشور کانادا را به ویزای تحصیلی، توریستی، کار، سرمایه گذاری و اکسپرس اینتری تقسیم بندی کرد.

 

کشور کانادا و شهر کبک

کشور کانادا بسیار بزرگ و پهناور بوده و از استان های مختلفی تشکیل شده است. جالب است بدانید که هر کدام از این استان ها قوانین مخصوص به خود را دارند و هر یک برای مهاجرت نیز قوانینی وضع کرده و مدارک خاصی را طلب می کنند. یکی از این استان ها، کبک نام دارد.

جالب است بدانید که این استان قوانین خاص خود را دارد و با سایر استان های این کشور بسیار متفاوت می باشد تا حدی که به قولی می توان آن را تافته جدا بافته دانست زیرا از نگاه برخی حتی به طور کامل با سایر استان ها تفاوت دارد.

زبان رسمی در این استان فرانسوی است و دارای یک سازمان جدا از دولت فدرال کانادا برای انجام امور مربوط به مهاجرا دارد.

 

جذابیت استان کبک برای مهاجران

جالب است بدانید که شهر کبک و مونترال دو مقصد جذاب برای مهاجران هستند زیرا این شهرها به نوعی قطب های اقتصادی کانادا بوده و شرایط برای کار و سرمایه گذاری دارند. همچنین هزینه تحصیل و خورد و خوراک و زندگی نسبت به سایر شهرها پایین تر است. افراد از طرق مختلفی به این مقصد مهاجرت می کنند که یکی از آنها درخواست ویزای QSWP کانادا می باشد. افرادی که متقاضی ویزای QSWP کانادا در کانادا هستند، می دانند که می توانند در این استان نه تنها دارای شغل خوبی بر اساس تخصص خود باشند، بلکه با توجه به شرایط اقتصادی این استان، می توانند به راحتی زندگی نمایند.

 

در رابطه با ویزای QSWP کانادا بیشتر بدانیم

همانطور که گفته شد، یکی از راه های ورود به شهر کبک، درخواست ویزای QSWP کانادا می باشد که در واقع نوعی از مهاجرت است که بر اساس برنامه های اقتصادی شما اعم از سرمایه گذاری، کارآفرینی و حتی خوداشتغالی پایه ریزی شده است. در واقع با دادن این نوع ویزا به این سه دسته، نیروی کار و سرمایه و تجربه کارآفرینی شما را به کشور خود منتقل می کنند.

 

مهاجرت نیروی کار متخصص به کبک یا ویزای QSWP کانادا

این نوع ویزا به برنامه کارگران ماهر مورد انتخاب کبک معروف است. در واقع در صورتی که شما مهارت کاری که مورد نیاز این استان باشد را دارا باشید، همچنین به زبان فرانسه نیز تسلط داشته باشید، می توانید درخواست ویزای QSWP کانادا را داده و منتظر پاسخ بمانید. این ویزا به شما اجازه مهاجرت دائم و انجام کار را به شما می دهد.

در صورتی که قصد زندگی و یا کار در شهر مونترال و یا سایر شهرهای استان کبک را داشته باشید، می توانید این ویزا را درخواست کرده و سپس اقامت دائم بگیرید. بدین منظور امتیاز بندی وجود دارد که شما باید حداقل آن را بدست آورید. این حداقل امتیاز برای افراد مجرد 50 و برای افراد متاهل 59 می باشد.

در واقع 1320 امتیاز برای مهاجران در نظر گرفته می شود که از این مقدار 580 امتیاز به سرمایه انسانی تعلق دارد و 740 امتیاز نیز به نیاز بازار کار این استان اختصاص یافته است.

مراحل مهاجرت به کبک از طریق درخواست ویزای QSWP کانادا

1- برای دریافت ویزای نیروی کار ماهر کبک باید در قدم اول در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط شرکت در آن اطلاعات لازم و کافی را بدست آورید. در قدم دوم در صورت داشتن شرایط لازم، برای ویزای QSWP کانادا، در پورتال آنلاین علاقه مندی خود را به ثبت برسانید.

در مرحله بعدی باید دعوتنامه ای دریافت نمایید به منظور ثبت درخواست برای اخذ گواهی CSQ و در مرحله آخر باید منتظر جواب گزینش انجام شده از طرف دولت محلی کبک باشید که این پاسخ ممکن است در حدود 6 ماه به طول بینجامد.

2- در صورتی که متقاضی مهاجرت از طریق برنامه تجربی باشید باید اول فرم درخواست برای اقامت دائم را پر نمایید و سپس مدارک لازم را جمع آوری کرده و یک حساب کاربری در پلتفرم آریما برای خود ایجاد نمایید و درخواست خود را از این طریق به ثبت برسانید و منتظر پاسخ باشید.

3- به منظور مهاجرت به استان کبک از طریق برنامه سرمایه گذار باید درخواست خود را به دولت محلی کبک ارائه کرده و سپس برای اقامت دائم درخواستی به دولت فدرال کانادا ارسال نمایید. البته باید آزمایشات پزشکی نیز طبق مقررات انجام دهید.

4- در صورتی که تمایل به مهاجرت به کبک از طریق برنامه کارآفرینی دارید اول باید درخواست برای انتخاب گواهی کبک را ارائه داده تا پس از آن CSQ برای شخص متقاضی و همراهان وی صادر شده و ارزیابی های لازم نیز انجام شود. در این زمان نیز باید به اداره مهاجرت کانادا نیز درخواست خود مبنی بر اجازه اقامت دائم را ارائه نمایید و در مرحله بعد آزمایشات پزشکی لازم را طبق مقررات انجام دهید.