ویزای کاری کانادا

شاید شما هم در چند سال اخیر بیشتر از پیش به فکر مهاجرت افتاده باشید اما چون اطلاعات زیادی درباره نحوه دریافت ویزای کاری کانادا را نداشتید، از اقدام برای دریافت ویزای کاری کانادا و مهاجرت به این کشور صرف نظر کرده باشید. همانطور که می دانید قطعا کشور کانادا اولین گزینه مهاجرت برای هر ایرانی است. به همین سبب ما امروز می خواهیم کمی بیشتر درباره کشور کانادا، روش های مهاجرت کاری و شرایط دریافت ویزای کاری کانادا با شما صحبت کنیم.

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق ویزای کاری

در سال های اخیر افراد بسیاری به امید زندگی مطلوب تر به کانادا مهاجرت می کنند. به دلیل این که شرایط اقتصادی، تورم و میزان اشتغال در این کشور در شرایط بسیار خوبی است، پس منطقی است که هر ساله افراد بسیاری از سایر کشورها به کانادا مهاجرت می کنند.

از جمله مزایای مهاجرت به کانادا از طریق کار می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. وضعیت اقتصادی بسیار مطلوب و پایین بودن نرخ بیکاری در کانادا
 2. وجود شرکت های بزرگ نوآوری و تولیدکنندگان مهم دنیا در این کشور
 3. پایین بودن میزان مالیات
 4. قوانین عالی برای راه اندازی یک کسب وکار جدید
 5. امنیت شغلی بالا

این ها تنها چند مورد از مزایای مهاجرت به کانادا از طریق کار بودند. شما علاوه بر این ها به لحاظ کیفیت زندگی و رفاه نسبی از شرایط خوبی برخوردار خواهید بود.

قطعا میزان حقوقی که دریافت می کنید به طور متوسط با هزینه های زندگی تان همخوانی داشته و دیگر نیاز نیست، نگران آینده کاری و تامین هزینه های زندگی تان باشید. قوانین مالیات در این کشور بسیار خوب بوده و همین مسئله باعث شده، حتی بسیاری از افراد از کشورهای اروپایی به کانادا مهاجرت کنند تا شرایط کاری، مالی و سرمایه گذاری بهتری را برای خود و خانواده شان رقم بزنند.

ویزای کاری کانادا

شرایط لازم جهت دریافت ویزای کاری کانادا

به طور کلی دو روش برای مهاجرت کاری کانادا وجود دارد که عبارتند از :

 1. برنامه اسکیل ورکر یا اکسپرس اینتری
 2. جاب آفر، برنامه کوتاه مدت

البته در ادامه در خصوص هر یک از این روش ها و شرایط آنها به طور مفصل صحبت خواهیم کرد. اما به طور خلاصه اگر بخواهیم درباره هر یک از این دو روش صحبت کنیم، باید عرض کنیم که در روش اکسپرس اینتری نحوه انتخاب شما بر اساس امتیازی است که شما کسب می کنید و اگر شما بر اساس پارامتر های مختلف امتیاز مورد نظر را کسب کرده و تایید شوید، مشاغلی به شما پیشنهاد می شود و شما می توانید از این طریق اقدام به دریافت ویزای کاری کانادا بکنید.

اما در روش دیگر شما خودتان به تنهایی می توانید بر اساس مهارت و تخصص هایی که دارید، مشاغلی را در کشور کانادا پیدا کرده و با ارسال درخواست کارتان به اداره مهاجرت و موافقت کارفرما، برای دریافت اقامت کوتاه مدت و مهاجرت به این کشور اقدام نمایید.

اخذ ویزای کاری کانادا

مهاجرت کاری به کانادا با اکسپرس اینتری

این روش مخصوص افراد با تجربه کاری بالا است. شما با توجه به پارامترهای مختلف باید حداقل امتیاز 67 از 100 را کسب کنید. سپس در مرحله بعد توانایی های شما نسبت به سایر افراد متقاضی مورد بازبینی و صحت سنجی قرار می گیرد و در صورت تایید می توانید این روش را برای مهاجرت کاری کانادا انتخاب نمایید.

پارامترهای امتیاز دهی در روش اسکیل ورکر عبارتند از:

 • حداکثر سن 40 سال ( حداقل سن بین 18 تا 35 سال است که 12 امتیاز دارد و حداکثر سن 47 به بالا است که هیچ امتیازی ندارد)
 • مدرک تحصیلی ( حداقل مدرک تحصیلی دیپلم بوده که تنها 5 امتیاز دارد. و حداکثر مدرک تحصیلی دکتری بوده که 25 امتیاز دارد. )
 • مدرک زبان ( حداقل مدرک زبان که از طریق آن می توانید امتیاز کسب کنید، آیلتس 6 در چهار مهارت زبان است )
 • تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی ( حداقل 1 سال و حداکثر بالاتر از 6 سال است که دارای امتیاز می باشد)
 • در مجموع امتیازات شما باید بالاتر از 67 باشد تا از این مرحله عبور کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید که اگر شما حداقل نمره 67 را کسب کنید، این به معنای انتخاب شدن شما برای مهاجرت کاری نیست، بلکه شما باید از مراحل بعدی مصاحبه کاری نیز عبور کرده تا بتوانید ویزای کاری تان را دریافت کنید.

دریافت ویزای کاری کانادا

دریافت ویزای کاری کانادا از طریق برنامه کوتاه مدت مهاجرت

اگر روش قبلی برای شما دشوار است و شما از این طریق نمی توانید اقدام به مهاجرت کاری کانادا بکنید، شما می توانید از روش مرسوم جاب آفر یا پیشنهاد شغلی استفاده کنید.

شما باید ابتدا لیست مشاغل مورد نیاز در کانادا را جستجو کنید و در صورتی که شغل مد نظر با کار و تخصص و مدرک تحصیلی شما در ارتباط است، از طریق موسسات و وب سایت های کاریابی اقدام نمایید.

البته بیشتر افرادی که قصد مهاجرت و دریافت ویزای کاری کانادا را دارند، از این روش استفاده می کنند. دریافت ویزای کاری کانادا به نسبت اروپا کار آسان تری بوده و کانادا از جمله کشورهای مهاجرپذیری می باشد.

ویزای کانادا

چگونه ویزای کار کانادا را بگیریم؟

نحوه دریافت ویزای کاری کانادا، تا حد زیادی به روشی که شما برای مهاجرت انتخاب می کنید، بستگی دارد. اگر شما روش جاب آفر یا پیشنهاد شغلی را انتخاب کرده اید، برای مهاجرت و دریافت ویزای کاری کانادا ابتدا می بایست، از نظر شغلی و تخصصی توسط کارفرمای مد نظر تایید شوید. برای این مورد احتمالا نیاز به مصاحبه آنلاین یا حضوری با کارفرمایتان خواهید داشت. پس از موافقت اولیه، کارفرما می بایست برای شما یک دعوت نامه کاری ارسال کند و در این دعوت نامه باید شرایط مالی و رفاهی را که می تواند برای شما تامین کند را ذکر کند. برای مثال اگر کافرما در ازای کار شما در آن شرکت، علاوه بر حقوق، محل زندگی و خانه را نیز در نظر گرفته است، حتما می بایست در دعوت نامه ذکر نماید.

 

برای دریافت ویزای کاری کانادا به چه مدارکی نیاز داریم؟

شما برای دریافت ویزای کاری کانادا، علاوه بر مدارک عمومی که سفارت از شما می خواهد، نیازمند مدارک مخصوص برای ویزای کاری کشور کانادا خواهید بود.

 1. فرم درخواست ویزای کاری و ارسال آن به اداره مهاجرت کانادا
 2. داشتن یک پیشنهاد کاری ( جاب آفر) از طرف یک کارفرما مقیم کانادا یا شهروند کانادا
 3. داشتن سابقه کاری مرتبط با شغل مد نظر به همراه بیمه
 4. دریافت گواهی سلامت و بهداشت و عدم سوء پیشینه
 5. داشتن تمکن مالی مد نظر کشور کانادا ( معمولا بر اساس دلار کانادا محاسبه شده و میزان آن به تعداد افرادی که قصد دارید با خود به این کشور ببرید، بستگی دارد.)

دریافت ویزای کانادا

هزینه ویزای کاری کانادا و نحوه تمدید ویزای کاری

همانطور که می دانید شما می بایست برای دریافت ویزای کاری کانادا، هزینه هایی را پرداخت کنید که از جمله مهمترین هزینه هایی که می بایست در این خصوص پرداخت نمایید، می توان به هزینه بررسی مدارک درخواست ویزای کار، هزینه انگشت نگاری، هزینه ترجمه مدارک و هزینه open work permit holder اشاره نمود.

مورد آخر یعنی هزینه open work permit holder به نوع شغلی که شما قصد انتخابش را دارید بستگی دارد و برای هر رده شغلی متفاوت است.

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که اگر مدت زمان قرارداد کاری شما رو به اتمام بود، اما کارفرما همچنان به ادامه همکاری با شما علاقه مند بود، باید چگونه ویزای تان را تمدید کنید.

در این خصوص باید عرض کنیم که در صورتی که کارفرما همچنان علاقه مند به ادامه همکاری با شما باشد، شما می بایست، حداقل یک ماه مانده به پایان اعتبار ویزا، از کارفرما تقاضا کنید تا یک درخواست جدید کار برای اداره مهاجرت کانادا ارسال نماید. حال اگر مدت زمان اعتبار ویزای شما تمام شود هم شما می توانید به صورت قانونی در این کشور حضور داشته باشید.