ویزای FSTP کانادا

ویزای FSTP کانادا نوعی از ویزا است که به متخصصان تعلق می‌گیرد. این ویزا در سه دسته کارگرهای ماهر، مشاغلی که نیاز به مهارت دارند و تجربه کار کانادا به متقاضیان اختصاص داده می‌شود. سیستم این ویزا بر اساس امتیازاتی که افراد به دست می‌آورند است. تسلط به زبان های انگلیسی و فرانسوی که زبان رسمی اکثر ایالت های کشور کانادا هستند یکی از مهم ترین معیار های انتخاب افراد از بین هزاران متقاضی در سراسر جهان است.

چه شرایطی برای دریافت ویزای ویزای FSTP کانادا وجود دارد؟

سن و میزان تحصیلات همچنین سابقه کار هم پارامتر های مهمی هستند که در امتیاز دهی و بالاتر بردن شانس متقاضیان دریافت ویزای FSTP کانادا تاثیر گذار هستند. اگر کاندیدا ها بتوانند بالا ترین امتیاز را در بین سایر متقاضیان به دست آورند دعوت نامه ای برای تقاضای اقامت دائم کشور کانادا برایشان ارسال خواهد شد. در این سیستم درخواست ویزا لازم نیست که شما حتما پیشنهاد شغلی در کانادا داشته باشید و به دست آوردن امتیازات بالا کافی است. اگر شخصی بتواند از طرف یک استان خاص انتخاب شود این مورد برایشان امتیازی بالاتر محسوب می‌شود و 600 امتیاز اضافه تر، به آنها تعلق می‌گیرد. این می‌تواند تا حد زیادی شانس انتخاب و دریافت اقامت، به وسیله ویزای FSTP کانادا را بالاتر ببرد.

ویزای کانادا

شرایط لازم برای دریافت ویزای FSTP کانادا

اولین و یکی از مهمترین شرایط برای دریافت ویزای FSTP کانادا مانند سایر ویزاها، تسلط نسبی به زبان است. در بسیاری از ایالت های کانادا زبان فرانسوی زبان رسمی است اما اکثر متقاضیان زبان انگلیسی را به عنوان زبان مدنظرشان انتخاب می‌کنند. به همین دلیل می‌توان گفت کسانی که بتوانند نمره مناسبی در آزمون زبان فرانسوی بیاورند و از طرف استان هایی که دارای این زبان هستند انتخاب شوند بسیار موفق تر خواهند بود و شانس بهتری برای دریافت ویزا دارند.

مورد بعدی که به ماهیت این نوع ویزا مربوط است داشتن سابقه کار در رشته مورد نظرمان به مدت دو سال یا بیشتر است. متقاضیان باید پنج سال قبل از درخواست برای دریافت ویزای FSTP کانادا ، دوسال سابقه کار تمام وقت و یا معادل آن سابقه کار نیمه وقت داشته باشند. البته لازم به ذکر است که این سابقه کاری باید در برابر دریافت حقوق یا دستمزد باشد و کارهای داوطلبانه و کارآموزی مورد قبول واقع نمی‌شود.

دریافت ویزای کانادا

گروه های شغلی مورد بحث در ویزای FSTP کانادا

مشاغلی که متخصصان آن از طریق ویزای FSTP کانادا جذب می‌شوند عبارتند از شغل هایی که کمبود آن در این کشور احساس می‌شود. برای مثال متخصصان مربوط به حیطه بازرگانی و برق و ساختمان می‌توانند برای دریافت ویزای مهارت درخواست بدهند. افرادی که در زمینه تعمیر و نگهداری تجهیزات مهارت خاصی دارند نیز می‌توانند برای فرصت اقامت در کانادا درخواست خود را ارسال کنند. زمینه دیگری که برای این کشور جذاب است مشاغل فنی که مربوط به کشاورزی است می‌باشد. کارشناسان و متخصصانی که در زمینه نگهداری از ادوات کشاورزی و یا سایر زمینه های مربوطه تخصص دارند از جمله کاندیدا های جذاب برای دریافت ویزای FSTP کانادا هستند. متخصصان تولید و تاسیسات و همچنین آشپز ها و نانوا ها و قصاب ها هم از جمله متخصصانی هستند که در این طرح شانس جدی برای دریافت اقامت دائم کانادا دارند.

باید بدانیم که گروه های اصلی که مشاغل نام برده شده در آن ذکر شده اند در همه مهارت ها در رده B قرار دارند و شما باید به اداره مهاجرت کانادا ثابت کنید که تمام وظایف شغلی که در شرح مهارت های این سازمان آمده است را انجام داده اید. اگر نتوانید اطمینان این اداره را در زمینه تایید مهارت های خود به دست بیاورید درخواستتان رد خواهد شد. این مسئله تا جایی حائز اهمیت است که در سیستم سنجش اداره مهاجرت ابتدا بررسی می‌شود که فرد دارای توانایی انجام مستقل یک مهارت است یا نه و پس از آن به بررسی تجربه کاری او می‌پردازند.

ویزای fstp کانادا

تاثیر میزان تحصیلات در بالا رفتن امتیاز

داشتن تحصیلات عالیه یکی از شروط اصلی شرکت در سنجش مهارت و دریافت ویزا نیست اما متقاضیان می‌توانند با استناد به میزان تحصیلات خود به رتبه بالاتری در بین رقیبان دست پیدا کنند. در دو حالت می‌توان از امتیاز تحصیلات استفاده کرد.  حالت اول اینکه شما در کشور کانادا تحصیل کرده باشید در این صورت مطابق با مدرک دبیرستان یا دانشگاهی خود امتیازی به دست می‌آورید. حالت دوم این است که در کشور دیگری تحصیلات خود را داشته باشید. در این صورت باید از یک مرکز معتبر مدرکی که نشان دهنده میزان تحصیلاتتان مطابق مدارک کانادا است را ارائه کنید.

نقش مهارت در زبان

کمترین نمره قابل قبول برای وارد شدن به سیستم سنجش سازمان مهاجرت کانادا 5 برای مکالمه و نمره 4 برای نوشتن است. این نمره باید در آزمون های انگلیسی یا فرانسوی مورد تایید دولت کانادا به دست آمده باشد و شامل مراحلی مانند نوشتن، خواندن، گوش کردن و صحبت کردن باشد. نتایج این آزمون های زبان تنها دو سال پس از اخذ معتبر می‌باشند و شما برای دریافت اقامت دائم کانادا لازم دارید که پس از دو سال از آزمون، دوباره آن را انجام دهید.

توانایی تامین خود و خانواده

پارامتر دیگری که برای دولت کانادا بسیار اهمیت دارد این است که شما بتوانید نشان دهید که از پس هزینه های جاری خود و خانوادتان بر می‌آیید. البته مواردی که پیشنهاد کاری معتبر و قانونی از این کشور دارند نیازی به همراه داشتن هزینه زندگی خود ندارند.

امکان درخواست برای استانی خاص

این امکان برای متقاضیان مهاجرت پیش بینی شده است که بتوانند متناسب با مهارت خود یکی از استان های کانادا را برای سکونت و کار انتخاب کنند. در بعضی از موارد هم یکی از استان ها دچار کمبود نیرو در زمینه خاصی است و برای تامین  آن نیروی ماهر درخواست می‌دهد. اغلب این مورد در استان هایی که به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند و کمتر مورد توجه متخصصان داخلی و خارجی قرار دارند صادق است.

در این مورد گاهی لازم می‌شود که برای اثبات مهارت خود به آن استان خاص سفر کرده و یا حتی باید بتوانید نظر یک کارفرما را برای همکاری با خودتان جلب کنید. شرایط و ضوابط در هر استان متفاوت است به همین دلیل برای اطلاع از این قوانین خاص باید با یک مشاور کار بلد در ارتباط باشید. این اطلاعات تعیین کننده میزان مهارت لازم برای دریافت گواهی صلاحیت در هر رشته کاری است.