ویزای PNP کانادا یکی از انواع ویزاهای این کشور می باشد که برای استان های کشور کانادا بوده و این اجازه را به استان ها می دهد تا نیروی انسانی مورد نیاز خود را از افراد داوطلب در کشور های دیگر با توجه به مدرک، سرمایه و نوع فعالیتی که دارند تامین نمایند. این ویزا را می توان در دسته ویزاهای آسان تر قرار داد که گزینه مناسبی برای افراد متقاضی می باشد.

کشور کانادا

در دنیا برخی از کشور ها هستند از سایر کشور ها مهاجر پذیر تر می باشند که می توان از این کشور ها به کانادا اشاره کرد. همینطور باید ذکر کرد که ایرانیان هم برای مهاجرت به کانادا از علاقه بیشتری نسبت به سایر کشور ها دارند. از دلایل این مهاجرت ها می توان به تشکیل زندگی جدید در رفاه بیشتر، تحصیل، کار و تجارت و پناهندگی اشاره کرد. برای ورود به این کشور باید درخواست ویزا کرد مانند ویزای PNP کانادا که خود نیازمند داشتن شرایط و مدارکی می باشد که داشتن این شرایط ضروری می باشد.

البته خوب است بدانید که 148 کشور بدون ویزا می توانند به این کشور سفر کنند که به طبع درخواست تابعیت بسیار آسان تر می شود که متاسفانه کشور ما شامل این تعداد از کشور ها نمی باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای PNP کانادا

اگر برای دریافت ویزای کانادا و مهاجرت به این کشور به دنبال سریع ترین را می گردید یکی از گزینه های پیشرو مهاجرت استانی کانادا (PNP) می باشد. کشور کانادا دارای استان های مختلفی می باشد که برای افرادی که علاقه مند به سکونت در هریک از این استان ها می باشند این امکان را گذاشته تا از طریق ویزا برنامه های استانی اقدام نمایند. از بین استان های این کشور تنها کبک و نوناووت با سایر استان ها متفاوت است که شامل این ویزا نمی شود.

طریقه استفاده از این ویزا بدین گونه است که استان ها توافق نامه ای با سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) امضا می کنند که ببدین ترتیب افراد واجد شرایط را انتخاب و می پذیرند.

 

انواع مختلف ویزای PNP کانادا

دریافت این ویزا در انواع مختلفی می باشد که می توان به:

 • مهاجرت کاری با دو روش کاغذی یا روش آنلاین اکسپرس اینتری اشاره کرد.
 • ویزا دانشجویی
 • ویزا موقت
 • سوپر ویزا که شامل والدین و پدر بزرگ و مادربزرگ ها می شود
 • ویزای نیروی کار متخصص فدرال (FSWC)
 • ویزای PNP ( برنامه‌ های نامزدی ولایتی )
 • ویزای پرستار خانگی و مراقبت از کودکان و سالمندان (LCP)

 

مهاجرت کاری به کانادا از طریق ویزای PNP کانادا

یکی از ویزاهایی که برای مهاجرت به کانادا داده می شود ویزا کاری است بدین صورت که در شرایطی که فرد تحصیلات و تجربه کاری داشته باشد در عین حال با سرمایه خود کمک شایانی به اقتصاد یکی از استان های کانادا کند بسیار راحت تر به فرد مورد نظر ویزای PNP کانادا داده می شود. یکی دیگر از مزایای ویزای PNP کانادا به صورت کاری گرفتن اقامت به صورت دائم می باشد.

البته باید بدانید که هر استانی برنامه ها خاص خود را دارد که تحت شرایط و الزامات خاصی پیش می رود. به صورتی که بهتر است افراد خواهان ویزا تحقیق کنند چراکه یک استان خواهان افراد برای تحصیل  و برخی دیگر نیروی کار با دانش بالا می خواهد. در نهایت از برنامه استانی همان استان برای دریافت ویزا استفاده نمایید.

 

برنامه مهاجرت استانی کانادا از طریق اکسپرس اینتری

همانطور که در بالا گفته شد طریقه پذیرش مهاجر در استان های کبک و نوناووت متفاوت است و به صورت اکسپرس اینتری اقدام به پذیرش مهاجر می کنند. به نوعی می توان گفت طریقه پذیرش اکسپرس اینتری در همه استان ها مشترک می باشد. نباید این موضوع را فراموش کرد که مهاجرت به صورت سیستم کاغذی از طریق استان های کشور امتیاز بسیار  بالایی نسبت به روش اکسپرس اینتری دارد.

پس می توان گفت تفاوت این دو روش در این است که درخواست از طریق استانی به عهده شخص بوده و خود فرد استان مورد نظر خود را انتخاب کرده و درخواست می دهد اما در روش اکسپرس از طریق بانک نام افراد و درخواست کننده ها خود استان فرد را انتخاب می کند و به درخواست فرد پاسخ مثبت می دهد. این روش برعکس سایر روش ها آنلاین می باشد و زمان بیشتری در حدود 6 ماه می برد. هر یک از استان های کانادا نیز یک بار در سال از طریق اکسپرس اینتری اقدام به جذب مهاجر می نماید .

نکات کلی درباره برنامه مهاجرت استانی کانادا

 • یکی از مهمترین نکاتی که در اخذ ویزای PNP کانادا وجود دارد این است که کشور کانادا به استان های این امکان را می دهد تا نیاز های نیروی انسانی خود را از طریق متقاضیان برای مهاجرت از کشور های خارجی تامین نمایند.
 • برای ویزای PNP کانادا و سیستم های مهاجرتی این کشور که شامل تمامی استان ها به جز کبک و نوناووت می شود که شرایط خاص خود را داند. افراد واجد شرایط را به استان ها معرفی می کنند و هر استان با توجه به نیاز خود برای برطرف کردن نیاز های استان اعلام اسامی افراد می کنند و در نهایت کانادا به چنین افرادی ویزای دائمی می دهد.
 • از مهمترین مواردی که وجود دارد باید به برنامه های مهاجرتی استان های کشور کانادا مراجعه کرد و نحوه نمره دهی، قوائد و قوانین را به صورت کامل مطالعه نمایند تا با توجه به نیاز های هر استان اقدام نمایند. که در ابتدا باید روال ثبت نام را پیموده که شامل جمع آوری اسناد و مدارک فرد می شود. البته تمام این فعالیت ها بهتر است به کمک یک فرد با دانش بالا انجام شود.

مزایای مهاجرت استانی کانادا

 • در وهله اول امکان اخذ اقامت دائم کشور کانادا
 • دریافت تابعیت کانادا
 • امکان همراهی همسر و فرزندان زیر ۱۹ سال برای افراد متاهل
 • وجود فرصت های شغلی بیشتر برای افراد
 • برخورداری از امکانات پزشکی بهتر به همراه بیمه رایگان
 • امکان کار با توجه به رشته تحصیلی و به دست آوردن تجربه کار با کارفرمایان کانادایی
 • امکان زندگی در یکی از باثبات ترین کشورهای دنیا از نظر اقتصادی
 •  انجام کار در هنگام تحصیل به صورت پاره وقت
 • برخورداری از تسهیلات و مزیت های بانکی با برخورداری از ویزای PNP کانادا