ویزای اسپانسرشیپ کانادا

برای دریافت اقامت دائم کانادا راه های زیادی وجود دارد که یکی از آنها گرفتن ویزای اسپانسر شیب کانادا است . کافی است که یکی از اعضای خانواده در کانادا اقامت داشته باشد و شهروند آنجا باشد .

اشاره کردیم که اگر شهروند کانادا باشید و یا اقامت دائم کانادا را داشته باشید می‌توانید اعضای نزدیک خانواده‌ی خود را هم  با ویزای اسپانسر شیب کانادا وارد این کشور کنید  و برای آنها ویزای اسپانشر شیب کانادا را دریافت کنید اما چگونه؟  برای این هدف، باید به صورت قانونی حامی مالی یا اسپانسر اعضا خانواده خود بشوید و در عمل، هزینه‌های ورود و زندگی آن‌ها را در کانادا تامین کنید.بهترین اقدام گرفتن ویزای اسپانسر شیب کانادا برای خانواده است .

 

چگونه می توانید ویزای اسپانسر شیب کانادا را دریافت کنید :

یکی از روش ها این است که فرد اسپانسر کننده و اسپانسر شونده اثبات کنند حداقل شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزا را دارند. از جمله شرایط فرد اسپانسر شونده می توان به دارا بودن حداقل 18 سال سن، دارا بودن تمکن مالی مورد نیاز، حضور در کانادا در زمان اسپانسرشیپ و داشتن کارت اقامت دائم و یا شهروندی کانادا را نام برد. البته توجه کنید که شرایط فرد اسپانسر کننده نیز بسته به این که همسر، خواهر یا برادر، والدین یا فرزند متقاضی باشد متفاوت است.

راه دیگر دریافت ویزای اسپانسر شیب کانادا این است که پکیج اپلای را توسط اداره مهاجرت در اختیار متقاضیان اسپانسرشیپ قرار داده می شود و شامل نقشه راه و چک لیست مدارک مورد نیاز هم برای اسپانسر و هم فرد حمایت شونده است و تمامی فرم های مورد نیاز که باید تکمیل شوند نیز در آن وجود دارد.بعد از دریافت باید این پکیج را کامل کنید .این پروسه هزینه هم دارد.

 

ارسال درخواست ویزای اسپانسر شیپ کانادا :

این درخواست می تواند از طریق ایمیل یا از طریق خدمات پیک باشد .همه چیز در پکیج اپلای وجود دارد .  باید بدانید که اداره مهاجرت کانادا گاهی اوقات در طول پروسه بررسی پرونده ی اسپانسرشیپ درخواست ارائه یک سری اطلاعات تکمیلی می کند که معمولا شامل احراز هویت بیومتریک، معاینه پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه می شوند.

چه افرادی قادر خواهند بود ویزای اسپانسر شیب کانادا را دریافت کنند :

توجه داشته باشید که افرادی که مورد حمایت قرار می گیرند باید ویژگی های زیر را داشته باشند .

باید متاهل باشند یا دارای شریک زندگی باشند .دارای فرزند باشند

خواهان دریافت ویزا برای پدر و مادر خود باشند یا پدربزرگ و مادربزرگ

البته برادران یا خواهران، برادرزاده ها یا خواهرزاده ها، نوه یا نوه هایی که یتیم هستند، کمتر از ۱۸ سال سن دارند و ازدواج نکرده اند و یا در یک رابطه عرفی مشترک با شخص حامی هستند.

 

چگونه برای دریافت ویزای اسپانسر شیب کانادا اقدام کنید :

اگر به دنبال آوردن پدربزرگ و مادربزرگ تان به کانادا هستید برای این کار باید فرم اعلام را کامل کرده و ارسال کنید. معمولا 60 روز برای بررسی این فرم طول می کشد .برای اعضای خانواده نیازی به این فرم نیست باید فرم های مربوط به حمایت مالی خانواده را کامل کنید. برای دریافت تمامی فرم‌ها و مراحل دقیق اجرا به صفحه صدور ویزای اسپانسرشیپ اعضای خانواده سایت سازمان مهاجرت کانادا مراجعه کنید، شما با مراجعه به این لینک می توانید اطلاعاتی را که نیاز دارید به دست آورید.

شرایط فردی که می خواهد برای خانواده ویزای اسپانسر شیب کانادا را بگیرد چیست ؟

اگر می خواهید یکی از اعضای خانواده ی خود را به کانادا ببرید و برای او ویزای استپانسر شیب کانادا بگیرید باید شرایط زیر را داشته باشید :

اول اینکه حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید و دارای اقامت دائم و یا شهروندی کانادا باشید و در زمان درخواست برای ویزای اسپانسرشیپ کانادا در این کشور حضور داشته باشید

چه کسانی نمی توانند این ویزا را برای خانواده ی خود بگیرند :

اگر یکی از شرایط زیر را دارید متاسفانه نمی توانید ویزای اسپانسر شیب کانادا را دریافت کنید .

اگر در حال دریافت حمایت و کمک های اجتماعی از سوی دولت یا ارگان های خصوصی دیگر باشید نمی توانید این ویزا را دریافت کنید .اگر ورشکسته باشد نمی توانید این ویزا را دریافت کنید یا اگر جرمی را انجام داده باشید و تحت پیگرد قانونی باشید نکته قابل توجهی که باید در نظر داشته باشید، این است که اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا به دقت موارد بالا را مورد بررسی قرار می دهند و برایشان بسیار مهم است .

 

مدارک لازم برای دریافت این ویزا:

توجه کنید که شما به عنوان اسپانسر نباید سوء پیشینه یا سابقه ی شرارت و یا زندان رفتن داشته باشید ،شما باید برای فرد مورد نظر در خانواده درخواست دهید ضمن اینکه خود شما باید اقامت دائم کانادا را داشته باشید و شهروند کانادا محسوب شوید. بعد از دادن درخواست فرم هایی به شما داده می شود که باید با دقت مطالعه و در کمال صداقت پر کنید. شما باید حقوق و درآمد مشخصی داشته باشید زیرا در این فرم ها از حقوق شما سوال خواهد شد. یک توافق نامه هم وجود دارد که شما متعهد می شوید از فرد دعوت شده حمایت مالی کافی و لازم را  خواهید کرد و شما باید این توافق نامه را بپذیرید.همه ی این پروسه البته هزینه بر هم خواهد بود و شما باید هزینه ای مشخص هم کنار بگذارید.

 

بدون زندگی در کانادا هم می توان این ویزا را گرفت ؟

در پاسخ باید گفت اگر در زمانی که قصد اسپانسر یا حامی شدن برای کسی را دارید در کانادا حضور نداشته باشد و در خارج از این کشور زندگی کنید، هرگز نمی توانید اسپانسر کسی شوید تا در کانادا زندگی کند. حتی در صورتی که دارای اقامت دائم کانادا هم باشید، زمانی که حامی یا اسپانسر فردی می شوید، باید در کانادا حضور داشته باشید.

ویزای اسپانسر شیب کانادا و قوانین معاینه ی پزشکی :

اشاره کردیم که به‌طور قانونی برای گرفتن ویزای اسپانسر شیب کانادا نیاز به انجام معاینات پزشکی دارید. سیستم درمانی در کانادا دولتی است و هر فرد هزینه‌ای را برای این سیستم به همراه خواهد داشت بنابراین، کانادا تمایلی به اضافه کردن هزینه‌ی اضافی برای سیستم درمانی خود ندارد. در نتیجه، تمامی افراد خواهان دریافت ویزا و اقامت کانادا باید تست پزشکی انجام دهند و این از اقدامات مهمی است که باید حتما انجام دهید و بدون آن امکان گرفتن ویزای اسپانسر شیب را نخواهید داشت .

اگر شما خود اسپانسر شده باشید ایا می توانید ویزای اسپانسر شیب کانادا برای فرد دیگری بگیرید:

توجه کنید که اگر فرد دیگری به عنوان همسر یا شریک زندگی رسمی یا غیر رسمی اسپانسر شما شده است و شما اقامت دائم کانادا را به دست آورده باشید و ویزای اسپانسر شیب کانادا را گرفته باشید نمی توانید تا گذشت 5 سال از دریافت اقامت این کشور اسپانسر فرد دیگری شوید. برای این کار، باید 5 سال از زمان اسپانسر شدن شما و دریافت اقامت دائم کانادا سپری شده باشد.

 

آیا ویزای اسپانسر شیب کانادا را برای دوست می توان گرفت :

برای دوست خود نمی توانید ویزای اسپانسر شیب کانادا را بگیرید اعضای خانواده واجد شرایطی که جزو این دسته بندی هستند، شامل همسر، شریک زندگی، فرزند یا فرزندان وابسته، پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ می شوند. دوستی که رابطه ی خونی با شما نداشته باشد برای اقدام اقامت دائم از طریق ویزای اسپانسر شیب کانادا نمی تواند اقدام کند. باید بدانید که در صورتی که فرد متقاضیِ دریافت ویزای اسپانسر شیپ کانادا شرایط لازم برای آن را در اختیار نداشت، هنوز هم ممکن است بتواند به کانادا مهاجرت کند و اقامت دائم آن را بگیرد پس ناامید نشوید.

لوکس تریپ با تجربه سالها در خصوص اخذ ویزای تضمینی کانادا، شینگن و سایر کشور ها به شما کمک میکند تا به راحتی ویزای مورد نظر خود را دریافت کنید، جهت اطلاعات بیشت با کارشناسان مجرب ما در ارتباط باشید.