علاقمندان سفر به کشورهای خارجی تعداد زیادی از افراد را شامل می شوند که در ابتدای سفر هیچ آگاهی در خصوص مقدمات و مراحل اداری این کار، نظیر گرفتن وقت از سفارت کشور خارجی مقصد را ندارند. وقت سفارت استرالیا نیز از جمله موضوعاتی است که تعداد بیشماری از افراد درگیر آن هستند و به دلیل عدم اطلاعات لازم در خصوص این مسئله از سفر خود منصرف می شوند. ما در این مقاله تلاش کردیم تا تمام آنچه را که شما خوانندگان عزیز باید درباره چگونگی گرفتن وقت از سفارت استرالیا بدانید؛ در اختیار شما قرار دهیم. لذا اگر قصد سفر به کشور استرالیا را دارید؛ با ما تا پایان این متن همراه باشید.

معرفی کشور استرالیا

استرالیا یا اقیانوسیه به عنوان یکی از زیباترین کشورهای جهان در نیمکره جنوبی کره زمین قرار گرفته است و از کشور ایران فاصله زیادی دارد. جاذبه های توریستی و گردشگری بیشمار این کشور به همراه امکانات رفاهی و تحصیلی، باعث شده تا استرالیا در صدر فهرست کشورهای محبوب جهان قرار بگیرد به طوری که هر ساله افراد بسیاری از سراسر جهان راهی این کشور می شوند.  مساحت کشور استرالیا حدود ۷٬۶۹۲٬۰۲۴ کیلومتر مربع است و با جمعیتی معادل 25.367.000 نفر، به عنوان ششمین کشور پهناور دنیا شناخته می شود.

بر اساس قانون اساسی این کشور هیچ دین رسمی برای آن تعریف نشده است و زبان رسمی مردم مهربان و خونگرم آن نیز، انگلیسی می باشد. پایتخت استرالیا، شهر کانبرا نام دارد و دو شهر دیگر آن به نام سیدنی و ملبورن از بزرگترین شهرهای این کشور به شمار می آیند. استرالیا به عنوان یکی از اصلی ترین سرزمین های قاره اقیانوسیه و کوچکترین قاره جهان، هیچ مرز خاکی با کشورهای اطراف خود ندارد و با  ۳۴,۲۱۸ کیلومتر خط ساحلی، اطراف آن را اقیانوس هند از غرب و چندین دریا و خلیج از شمال فرا گرفته است.

این کشور با بیشترین تنوع زیستی و گیاهی و عجایب طبیعی خارق العاده خود یکی از محبوب ترین مقصدهای گردشگری دنیا به شمار می آید. از جمله جاذبه های دیدنی و گردشگری این کشور زیبا می توان به سواحل بکر و بی نظیر آن؛ صخره و دیواره های بزرگ مرجانی، موج سواری بر روی دریای مواج، بندر سیدنی، کوهستان‌ها، صحراها، و جنگل‌های بارانی گرمسیری و کوه آگوستوس اشاره کرد.

چگونگی تعیین وقت سفارت استرالیا و اخذ ویزا

نخستین گام برای سفر به یک کشور خارجی، اقدام برای اخذ ویزای آن کشور است تا بتوان برای مدت مشخص به دلایل گوناگون نظیر تفریح، تحصیل و کار یا تجارت در آن کشور اقامت داشت. در همین راستا افرادی که قصد سفر به یکی از کشورهای خارجی نظیر استرالیا را دارند باید برای گرفتن وقت سفارت استرالیا و یا هر کشور دیگری اقدام کنند. به این ترتیب با مراجعه یه سفارتخانه و تحویل مدارک مورد نیاز خود می توانید در مصاحبه حضوری اخذ ویزای استرالیا شرکت داشته باشید. این فرایند به علت طاقت فرسا و وقت گیر بودن مراحل آن باید توسط افراد حرفه ای و با تجربه انجام گیرد تا به هر دلیلی درخواست شما برای اخذ ویزا با عدم موافقت سفارت کشور مورد نظر روبرو نشود. بنابراین شما بایستی قبل از هر اقدامی برای سفر خود به استرالیا، ابتدا درباره آن کشور و کلیه اطلاعات لازم در خصوص تعیین وقت سفارت استرالیا نظیر هزینه و مدارک آگاهی کسب کنید.

امروزه سفارت استرالیا در تهران کلیه درخواست ویزای متقاضیان را به صورت آنلاین پذیرش کرده و این کار باعث کوتاهتر شدن مدت زمان رسیدگی و صدور ویزای استرالیا شده است.

مدارک مورد نیاز تعیین وقت سفارت استرالیا برای اخذ ویزا 

مسافران عزیزی که به هر دلیلی قصد سفر به کشور استرالیا را دارند باید کلیه مدارک مورد نیاز خود برای تعیین وقت سفارت استرالیا با دقت و توجه کافی تهیه کرده و آنها را در روز و ساعت تعیین شده به سفارتخانه این کشور تحویل دهند. دقت داشته باشید که هرگونه اشتباه و نقصی در مدارک شما منجر به از دست دادن وقت سفارت خود و عدم موافقت با درخواست ویزای شما خواهد شد. به طور کلی هر یک از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا و وقت سفارت استرالیا شامل موارد زیر است :

مدارک مورد نیاز برای تعیین وقت از سفارت استرالیا  

 • ارائه گذرنامه نامه معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • تعیین تاریخ دقیق سفر
 • ارائه دعوتنامه فرستاده شده از سوی یکی از شهروندان استرالیایی یا افراد مقیم این کشور

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای استرالیا

 • ارائه اصل پاسپورت یا گذرنامه معتبر و کپی آن
 • ارائه اصل شناسنامه و کپی تمام صفحات آن
 • ارائه کارت ملی و کپی از پشت و روی آن
 • ارائه فرم تکمیل شده تقاضا برای اخذ ویزا
 • تکمیل فرم رضایت نامه والدین در صورت نبود یکی از والدین کودک زیر 18 سال یا هر دو
 • ارائه سند ازدواج (در صورت متاهل بودن) یا سند طلاق یا سند فوت همسر
 • تمکن مالی و ارائه سند ملکی
 • کارت پایان خدمت (برای آقایان)
 • ارائه سوابق بیمه فرد
 • ارائه عکس پرسنلی 4*3  پشت نویسی شده با پشت زمینه سفید برای گذرنامه
 • گواهی اشتغال به کار یا کارت دانشجویی
 • ارائه مدارک وضعیت شغلی خود نظیر  آگهی تاسیس، جواز کسب، کارت بازنشستگی و فیش حقوقی و…..
 • پرینت حساب ها، فیش حقوقی و مدارک مربوط به حساب بانکی

انجام مصاحبه در وقت تعیین شده توسط سفارت استرالیا

بعد از بررسی کلیه مدارک شما توسط سفارت در صورت نبود هرگونه مشکلی در مدارک، به شما برای انجام مصاحبه در سفارت استرالیا وقت داده خواهد شد. شما باید در زمان تعیین شده خود را به سفارتخانه استرالیا رسانده و بدانید که این فرایند نیز بسیار مهم است و در هنگام پاسخگویی به سوالات فرد مصاحبه گر با دقت، صداقت و خونسردی به تمام آنها جواب دهید.

نکته : افرادی که برای اخذ ویزای توریستی از سفارت استرالیا وقت گرفته اند؛ لزومی به مراجعه حضوری آنها به سفارتخانه برای انجام مصاحبه نیست و می توانند کلیه مراحل کار خود را از ابتدا تا انتها به صورت آنلاین و الکترونیکی از طریق سایت سفارتخانه پیگیری کنند. این ویزا در پاسپورت فرد چاپ نشده و فرد از طریق تاییدیه سفارت مبنی بر داشتن ویزا می تواند به این کشور سفر کند. در تعیین وقت سفارت استرالیا برای اخذ ویزای توریستی، افراد به وسیله آن قصد سفر به کشور استرالیا را به دلیل دیدار اهالی خانواده خود از جمله والدین، فرزندان، برادر، خواهر و یا برای قرارهای کاری، شرکت در سمینارها دارند.

پرداخت هزینه تعیین وقت از سفارت استرالیا 

شما با داشتن دو نوع کارت اعتباری ویزا کارت یا مستر کارت می توانید که هزینه های تعیین شده از سوی سفارتخانه استرالیا را برای تعیین وقت به راحتی و آسان پرداخت کنید. هزینه شما برای وقت سفارت استرالیا به منظور اخذ ویزای توریستی با توجه به نوع ویزا و قصد سفر شما به کشور استرالیا نظیر دیدار اقوام، کار، شرکت در کنفرانس، مصاحبه شغلی، قرارداد کاری، تحصیل و مدت اقامت در این کشور بین 3، 6 و 12 ماه متغیر خواهد بود. به طور مثال دارندگان ویزای توریستی مجاز به کار و شرکت در دوره های آموزشی بیشتر از ۳ ماه نبوده و نمی توانند از آن برای اقامت دائم در آن کشور استفاده کنند. به طوری که می توان گفت که از جولای سال ۲۰۱۵، سفارتخانه استرالیا هزینه ای را معادل ۱۳۵ دلار استرالیا بابت تعیین وقت سفارت استرالیا و بررسی پرونده متقاضی دریافت کرده و در صورت رد پرونده از جانب سفارت، این هزینه مسترد نمی شود.