ویزای اندونزی

ویزای اندونزی را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که هر یک از این ویزا ها اجازه سفر در قالب نوع ویزا را به شما خواهند داد و جهت اخذ آن راه های مختلفی پیش رو خواهید داشت و بهترین روش را می توان مراجعه به وب سایت های معتبر رزرواسیون دانست. همچنین باید این را هم اضافه کنیم که ویزای اندونزی از ویزاهای ارزشمند در سطح جهانی به حساب میرود. در ادامه توضیحات کامل تری در رابطه با ویزای اندونزی ارائه نموده ایم:

ویزای اندونزی را می توان به عنوان جواز عبور به خاک آن دانست چرا که بدون داشتن ویزا امکان وارد شدن به خاک کشور وجود نخواهد داشت. اندونزی یکی از کشور هایی است که به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری فراوان توجه بسیاری را به خود جلب کرده است و هر ساله شاهد سفر خیل عظیمی از گردشگران به این کشور هستیم. توجه داشته باشید که ویزا های این کشور را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که هر یک از آنها ویژگی های منحصر به خود را داشته و به منظور راحت تر شدن کار بررسی به انواع مختلف دسته بندی شده اند. در حالت کلی ویزا های این کشور را می توان به دو نوع فرودگاهی و معمولی دسته بندی نمود و برای اخذ هر یک از آنها باید حتما به سفارتخانه این کشور در پایتخت مراجعه نمایید. برای اخذ ویزای اندونزی شخص متقاضی باید حتما شرایط خاصی داشته و مدارک کامل خود را ارائه نماید و بی شک بدون داشتن شرایط سفر امکان اخذ ویزا برای او وجود نخواهد داشت. یکی دیگر از دلایلی که سبب شده بسیاری اندونزی را به عنوان مقصد انتخاب نمایند آب و هوای مناسب منطقه می باشد که شرایط را برای گشت و گذار بهتر خواهد نمود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا اندونزی

فرد متقاضی برای اخذ ویزای اندونزی باید حتما شرایطی داشته و مدارکی را ارائه نماید که این مدارک با توجه به نوع ویزا متفاوت خواهد بود اما در حالت کلی مدارک زیر از جمله ضروریات خواهد بود:

–         تکمیل فرم درخواست

–         ارائه مدارک احراز هویت از قبیل شناسنامه و کارت ملی و کپی از تمامی صفحات آن

–         ارائه گذرنامه دارای 6 ماه اعتبار

–         ارائه دو قطعه عکس 4*3 با زمینه سفید تازه گرفته شده

–         ارائه مدارک تمکن مالی فرد برای زندگی و گشت و گذار در کشور اندونزی که می تواند یک پرینت از گردش حساب بانکی باشد.

–         ارائه بلیط هواپیما و تاییدیه برای رزرو هتل

–         در صورتی که تمایل به اخذ ویزا خانوادگی داشته باشید در این صورت فرد باید مدارک احراز خویشاوندی خود را ارائه نماید.

–         در صورتی که فرزند خانواده به تنهایی سفر می کند باید حتما رضایت نامه ای از پدر و مادر ارائه نماید.

–         در صورتی که فرزند می خواهد با یکی از پدر یا مادر خود سفر کند باید رضایت نامه پدر یا مادری که در کشور باقی می ماند را ارائه نماید.

مدت زمان صدور ویزای اندونزی

بسیاری این سوال را دارند که چه مدتی طول خواهد کشید که ویزای کشور اندونزی صادر شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت: مدت زمان برای اخذ ویزا بستگی به فعالیت کارکنان سفارتخانه خواهد داشت و نوع ویزا نیز بر مدت زمان بررسی تاثیر گذار خواهد بود و برای تمامی ویزا ها نمی توان یک زمان دقیق مشخص نمود. در حالت کلی برای صدور ویزا از نوع توریستی حدود 7 روز کاری باید منتظر باشید. اگر ویزا از نوع فوری باشد در این صورت مدت زمان بررسی کوتاه تر خواهد شد و پس از دو الی سه روز کاری ویزا برای شما ارسال خواهد شد. توجه داشته باشید که منظور از روزهای کاری، روزهایی است که سفارتخانه اندونزی در ایران فعالیت می نماید و این روزها طبق روزهای تعطیل اندونزی محاسبه خواهند شد.

انواع ویزا اندونزی

ویزای اندونزی را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که هر یک از این ویزا ها به منظور خاصی ارائه می شوند. با گرفتن هر یک از انواع ویزا های دبی تنها می توانید طبق مقررات آن ویزا عمل نمایید و در حالت کلی ویزا های کشور اندونزی را می توان به موارد زیر دسته بندی نمود:

–         ویزا توریستی به مقصد اندونزی

–         ویزای خبرنگاری اندونزی

–         ویزای سرمایه گذاری و بیزینس اندونزی

–         ویزای دیپلمات اندونزی

–         ویزا تحصیلی اندونزی

–         ویزای ازدواج اندونزی

–         ویزای کار اندونزی

جهت اخذ هر یک از انواع ویزا ها باید شرایط دریافت آن را داشته باشید و بی شک بدون داشتن شرایط اخذ امکان ارائه ویزا به شما وجود نخواهد داشت. در حالت کلی ویزا های اندونزی را می توان به دو نوع موقت و دائمی دسته بندی نمود که ویزا های موقت اجازه اقامت به مدت محدود را به شما خواهند داد و با ویزای دائمی می توانید به صورت دائمی در آن اقامت داشته باشید.

روش های اخذ ویزا اندونزی

جهت اخذ ویزای اندونزی راه های مختلفی پیش رو خواهید داشت که از این میان باید بهترین راه را انتخاب نمایید. یکی از راه های اخذ ویزا را می توان به مراکزی نسبت داد که در سطح شهر فعالیت می نمایند و این مراکز در قالب آژانس های مسافرتی فعالیت می نمایند و با مراجعه به این مراکز می توانید نوع ویزا درخواستی خود را مطرح نمایید. پس از ارائه مدارک و راهنمایی های لازم که از طرف مسئولین به شما ارائه خواهد شد در مدت زمان مقرر می توانید ویزا را دریافت نمایید. بهترین روش برای اخذ ویزای اندونزی را می توان مراجعه به وب سایت های معتبر در این زمینه دانست چرا که در این صورت تمامی اعمال مربوط به اخذ ویزا توسط مسئولین حرفه ای انجام شده و می توانید ویزای مورد نظر را در کمترین زمان دریافت نمایید.

قیمت ویزای اندونزی

قیمت یکی از مواردی است که همگان به آن توجه ویژه ای دارند و در رابطه با قیمت ویزای اندونزی باشد گفت: برای قیمت ویزا های این کشور نمی توان قیمت دقیقی ذکر نمئد چرا که تمامی قیمت ها طبق نرخ دلار محاسبه می شود و ممکن است در روزهای مختلف متفاوت باشد و هر یک از انواع ویزا های اندونزی قیمت مختص خود را خواهند داشت و شرکت های مختلف اینترنتی نیز برای اخذ ویزا قیمت متفاوتی ارائه می دهند و به همین دلیل توصیه می شود که قیمت شرکت های مختلف را با یکدیگر مقایسه نموده و با توجه به سابقه شرکت اقدام به انتخاب یکی از آنها نمایید. جهت مشاهده قیمت دقیق ویزای اندونزی نیز می توانید به شرکت های معتبر اینترنتی معتبر مراجعه نمایید.

لوکس تریپ با سالها تجربه در خصوص اخذ ویزای تضمینی سنگاپور، شینگن و دیگر کشور ها به شما کمک میکند تا به راحتی ویزای مورد نظر خودتان را به راحتی دریافت کنید. جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجرب ما در ارتباط باشید.